Fraud Blocker
Jakie pieluchy dla wcześniaków? Rodzaje, dobór, zakup

Pieluchomajtki przeznaczone dla niemowląt urodzonych w terminie są zbyt duże dla wcześniaków. Właśnie dlatego stosuje się wtedy specjalne produkty higieniczne, które zapewniają odpowiednie dopasowanie, wysoki poziom szczelności i komfortu. Jak dobrać najlepsze pampersy dla wcześniaka?

Czym wyróżniają się pampersy dla wcześniaków?

W Polsce każdego roku około 7% noworodków rodzi się zbyt wcześnie. Dzieci, które przyszły na świat przed terminem, wymagają szczególnej opieki. Duże znaczenie mają wtedy także odpowiednie pampersy dla wcześniaków, które są niezbędnym dodatkiem dla każdego maluszka po narodzinach.

Pieluchy przeznaczone dla wcześniaków muszą wyróżniać się mniejszym rozmiarem, jednak dodatkowo powinny cechować się specjalną budową, co powoduje, że umożliwiają one komfortowy odpoczynek i mają maksymalną szczelność.

Przeczytaj czym objawia się uczulenie na pieluchy: przyczyny, objawy i leczenie.

Cechy pieluszek dla wcześniaków:
- specjalny rozmiar – pieluchy te dobierane są pod kątem wagi dziecka i oferowane są w rozmiarach jak P3 dla dzieci poniżej 0,8 kg, P2 dla dzieci poniżej 1,8 kg, P1 dla dzieci poniżej 2,7 kg, niektórzy producenci stosują także inne oznaczenia, na przykład Nano dla dzieci poniżej 0,7 kg, Micro dla dzieci o wadze 0,6-1,2 kg
- optymalne dopasowanie – pieluszki powinny mieć wyprofilowaną i elastyczną budowę, specjalne falbanki, miękkie rzepy, dzięki czemu cechują się wysokim poziomem dopasowania i nie powodują ucisku
- szerokie zapięcia – pozwalają na indywidualne dostosowanie pieluszki do ciała dziecka
- oddychające materiały – dzięki temu skóra nie jest narażona na powstawanie podrażnień i może swobodnie oddychać
- wysoka chłonność – pieluszki powinny być wyposażone w chłonny wkład, który zapobiega przeciekaniu niezależnie od pozycji, w jakiej znajduje się dziecko
- brak potencjalnych alergenów – w pieluszkach dla niemowląt nie powinny znajdować się żadne środki, które mogą wywołać alergię, na przykład lateks, chlor, substancje zapachowe

Jakie pieluchy dla wcześniaków wybrać?

Kiedyś w sprzedaży nie można było znaleźć specjalnych pieluszek dla wcześniaków. Teraz jednak rodzice mają do dyspozycji pełną paletę modeli. Jakie pieluchy dla wcześniaków będą najlepsze?

Dobierając pieluszki dla wcześniaka, należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na rozmiar. Im wcześniej urodzone dziecko, tym mniejszy rozmiar pieluszek będzie potrzebny. Warto sprawdzić dokładne oznaczenia rozmiarów znajdujące się na opakowaniu produktu, aby wybrać go w odpowiednim wariancie.

W następnej kolejności warto wziąć pod uwagę jakość. Dobre pampersy dla niemowlaków powinny cechować się właściwym dopasowaniem, wysoką chłonnością, a także powinny być przyjazne dla delikatnej skóry dziecka.

Porady w doborze właściwych pieluch dla wcześniaka może przekazać również pielęgniarka na oddziale szpitala, która ma duże doświadczenie z dziećmi urodzonymi przed terminem. Dzięki swojej szerokiej wiedzy wskaże, jaki rozmiar pieluszek wybrać i jaka marka będzie najlepsza.

Sprawdź jakie pampersy dla noworodka i niemowlęcia będą najlepsze?

Pampersy dla wcześniaka – gdzie je kupić i ile kosztują?

Obecnie pampersy dla wcześniaków można kupić w wielu sklepach. Nie zawsze są one jednak dostępne w popularnych marketach. Gdzie kupić pieluchy przeznaczone dla wcześniaka?

Pieluszki te są oferowane głównie przez sklepy medyczne, gdzie można zakupić różne wyroby chłonne. Także można kupować je w wybranych aptekach, marketach.

Szeroki wybór pieluszek dla wcześniaków znajduje się również w sklepach internetowych. Można wtedy zamówić je z dostawą pod swój adres.

Za opakowanie pieluszek dla wcześniaków należy zapłacić najczęściej od około 20 do 50 złotych w zależności od marki, liczby pieluszek w zestawie oraz ich rozmiaru.

 

Produkty powiązane

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...