Fraud Blocker
Higiena intymna u dojrzałych mężczyzn - jak o nią zadbać?

Problemy z nietrzymaniem moczu wiążą się ściśle ze wzmożoną higieną okolic intymnych. Oznacza to nie tylko konieczność każdorazowego podmywania się, ale również stosowanie odpowiednich, dopasowanych do potrzeb środków higieny intymnej.

Jak dbać o higienę intymną mężczyzn?

Epizody inkontynencji wiążą się nierozerwalnie z uczuciem nieświeżości, a także znacznie pogorszonym samopoczuciem u mężczyzny. Z tego względu duże znaczenie ma dbałość o higienę zarówno samego pana, jak i przez osoby, które się nim opiekują - w przypadku osób w podeszłym wieku lub niemogącym zadbać o siebie samodzielnie.

Podstawą dla zachowania odpowiedniego poziomu czystości w okolicach intymnych jest zwykłe podmywanie się. Każdorazowo, bielizna powinna być zmieniana w razie konieczności, a miejsca intymne - podmywane samą wodą lub wodą z dodatkiem odpowiednich kosmetyków.

Ma to ogromne znaczenie, gdyż pozostawienie moczu na bieliźnie może prowadzić nie tylko do infekcji intymnych, ale również niechcianych podrażnień. Podczas podmywania, można korzystać z łagodnych kosmetyków przeznaczonych do tych okolic, a także unikać używania gorącej wody i intensywnego pocierania skóry ręcznikiem.

Kosmetyki dla panów

Higiena intymna mężczyzn również wymaga stosowania specjalnych środków kosmetycznych, choć różnią się one od tych oferowanych dla pań - choćby ze względu na inne pH.

Ogromne znaczenie ma dokładne przestrzeganie zasad higieny intymnej w szczególności o tych osób, które pozostają w bezruchu - a zatem głównie w przypadku starszych lub schorowanych. Wynika to ze wzmożonego ryzyka wystąpienia rozmaitych podrażnień, infekcji, a także odleżyn w miejscach szczególnie często narażonych na kontakt z wilgocią.

Nieodpowiednia higiena okolic intymnych może prowadzić do niezwykle dyskomfortowych dla chorego dolegliwości, takich jak szczypanie, świąd, pieczenie czy nawet łuszczenie naskórka. Aby uchronić skórę przed dalszymi zakażeniami, w przypadku wystąpienia jakichkolwiek podrażnień, należy natychmiast oczyścić naskórek preparatem do tego przeznaczonym - na przykład zawierającym tlenek cynku. Po tym, można zastosować także kosmetyki z argininą, która łagodzi podrażnienia i przyspiesza gojenie się podrażnionych miejsc.

Środki higieniczne w walce z nietrzymaniem moczu

Infekcja intymna u mężczyzn, choć mniej powszechna niż w przypadku pań, również może wystąpić. Z tego względu, oprócz odpowiedniej dbałości o higienę, o której mowa jest wyżej, należy zdecydować się także na środki higieniczne, które minimalizują ryzyko zakażeń.

Wśród nich można wskazać męskie wkładki (tak zwane podpaski), podkłady zabezpieczające łóżko lub krzesła czy fotele czy - w przypadku nasilonych dolegliwości - pieluchomajtki męskie. Wszystkie te produkty, stosowane zgodnie z zaleceniami producenta, pozwalają na zachowanie optymalnej higieny i ochronienie się przed wystąpieniem infekcji okolic intymnych.

W tym zakresie duże znaczenie ma dobór optymalnego rozmiaru oraz chłonności. Tylko w ten sposób można zapewnić choremu bezpieczeństwo, komfort oraz higienę.

Produkty powiązane

Loading...