darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Co lepsze – majtki chłonne czy pieluchomajtki dla dorosłych?

Bardzo często majtki chłonne i pieluchomajtki dla dorosłych mylone są ze sobą. Chociaż nazwy mogą wskazywać na ten sam produkt, w rzeczywistości mamy do czynienia z dwoma różnymi rodzajami wyrobów chłonnych. Czym są majtki chłonne, a czym pieluchomajtki? Na co się zdecydować?

Przeczytaj gdzie wyrzucać pampersy, podkłady higieniczne, podpaski, mokre chusteczki. 

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Majtki chłonne dla dorosłych

Majtki chłonne to rodzaj produktów chłonnych, które stosowane są w przypadku średniego i ciężkiego stopnia nietrzymania moczu. Zapewniają uczucie suchości i czystości, a dzięki specjalnemu dopasowaniu do ciała zapobiegają przeciekaniu.

Pod kątem swojej konstrukcji majtki chłonne dla dorosłych wyglądają jak zwykła bielizna. Są cieńsze od pieluchomajtek, ale wyposażone są również w specjalny wkład chłonny zapewniający właściwą chłonność. W pasie wykończone są elastycznymi gumkami, które dają dobre dopasowanie. Elastyczne elementy znajdują się również przy nogawkach. To powoduje, że mogą być one stosowane wygodnie także przez osoby aktywne.

Zakładanie i zdejmowanie majtek chłonnych jest bardzo proste. Są one wkładane jak bielizna, natomiast w celu zdjęcia można zastosować specjalne perforacje, które służą do rozerwania wyrobu po boku.

Majtki chłonne oferowane są w różnych rozmiarach. Ich standardowy kolor to biel, lecz w ofercie niektórych producentów dostępne są one również w czarnym kolorze.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Pieluchomajtki dla dorosłych

Z kolei pieluchomajtki dedykowane są głównie dla osób z cięższym nietrzymaniem moczu, chociaż mogą być używane także u osób ze średnio nasilonym problemem. W porównaniu do majtek chłonnych pieluchomajtki są grubsze, co przekłada się na ich lepsza chłonność.

Pieluchomajtki mają otwartą konstrukcję, co ułatwia ich zakładanie u osób niepełnosprawnych, obłożnie chorych. Rzepy po bokach umożliwiają dopasowanie wyrobu do sylwetki. Po zużyciu także są one łatwe w zdejmowaniu.

W przypadku osób, które są aktywne, pieluchomajtki mogą powodować dyskomfort, ponieważ są grubsze i odznaczają się pod ubraniem. Właśnie dlatego są one najczęściej używane u osób, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie i wymagają opieki innej osoby.

Co wybrać – majtki chłonne czy pieluchomajtki?

Zatem, co lepsze pampersy czy pieluchomajtki dla dorosłych? Każdy z tych wyrobów ma swoje plusy i minusy, a także określone przeznaczenie.

Przeczytaj również pieluchomajtki czy majtki chłonne ? Jaki produkt wybrać ?

Pampersy w formie majtek chłonnych są rekomendowane dla osób aktywnych. Są łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu, wyróżniają się wysokim poziomem chłonności, a dzięki temu, że są cienkie i przypominają zwykłą bieliznę, mogą być wygodnie używane na co dzień.

Pieluchomajtki są z kolei polecane w przypadku osób obłożnie chorych, niepełnosprawnych, które wymagają systematycznej opieki. Pieluchomajtki są łatwiejsze w zakładaniu i zdejmowaniu przez opiekuna, a dzięki grubszym wkładom mogą posłużyć na dłużej.

Z dostępnymi modelami majtek chłonnych i pieluchomajtek różnych marek można zapoznać się na stronach internetowych ich producentów oraz w sklepach prowadzących ich sprzedaż. Zamówienia na wyroby chłonne, również z refundacją, można składać w internetowych sklepach medycznych.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ