darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

E-zlecenie – Jak zrealizować nowy wniosek ?

gdzie-zrealizować-e-zlecenie

E-zlecenie - Jak zrealizować nowe zlecenie 2020

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Aktualizacja: 

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- cewniki

Od 01.01.2020r nowa forma realizacji E-zlecenie

 

Jak zrealizować nowe zlecenie ?

Od nowego roku rusza system E-zleceń. Nie ma się jednak czego obawiać, kto posiada wystawiony dokument do 31.03.2020r, to jest on jak najbardziej ważny. Ministerstwo wprowadziło okres przejściowy.

E- zlecenie na wyroby medyczne to ułatwienie dla pacjentów w szczególności tych starszych którzy zmagają się z niepełnosprawnością

Co tak naprawdę E-Potwierdzenie zmienia i co daje pacjentowi?

Ważne jest to, że nie zmieniają się warunki refundacji. Uprawnieni są ci sami lekarze którzy wystawiali zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne te same podmioty do realizacji. Jeżeli lekarz nie będzie jeszcze posiadał konta w systemie AP-ZZ może dalej wypisać wniosek ręcznie w okresie przejściowym jednak trzeba będzie wtedy potwierdzić dokument w oddziale NFZ, dlatego lepiej by lekarze wdrożyli nowe zmiany, wtedy nie będzie konieczności wizyty w NFZ.

Co należy wiedzieć i czego pilnować?

Najważniejsze są pieczątka i podpisy, czy to w wersji cyfrowej czy ręcznej, nie można o tym zapomnieć, bez tego dokument jest nieważny. Sprawdź czy kod i kategoria produktów jest prawidłowa, jeżeli realizacja jest częściowa (co miesiąc) lub rzadziej zapamiętaj lub zapisz numer identyfikacyjny, będzie wymagany przy następnych realizacjach zlecenia.

Nie ma się czego bać, wystarczy otwarcie poinformować lekarza o zmianach i/lub innych możliwościach realizacji !

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Zobacz także :

Program ‘ za życiem ‘ komu przysługuje ?

Zasady refundacji pieluchomajtek

Pieluchomajtki TENA i system ochrony TENA Skin

Wybieramy pieluchomajtki dla dorosłych

Realizacja e-zlecenie NFZ

 

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ