darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Już ostatnie dni kiedy pacjenci będą mogli mieć wystawione zlecenia na wyroby medyczne na starych zleceniach NFZ

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Nowe zasady wystawiania zleceń

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- cewniki

Już tylko do końca marca 2020 roku będzie możliwe otrzymanie starych zleceń na refundację majtek chłonnych, pieluchomajtek, wyrobów stomijnych, wkłuć insulinowych, cewników i innych. Od tej pory będą wystawiane już tylko „nowe zlecenia”. Nie bójmy się jednak, nowe w tym przypadku nie oznacza gorsze. Nowe zlecenia są bardziej czytelne i wprowadzają pewne możliwość, które nie miały stare zlecenia. Jeden z najważniejszych elementów nowego zlecenia będzie nr zlecenia znajdujący się na samej górze zlecenia. Nr zlecenia będzie uprawniał daną osobę do realizacji zlecenia i otrzymania refundacji na np. wyroby cykliczne. Warto więc będzie zapisać lub zapamiętać nr zlecenia w celach comiesięcznego korzystania z realizacji środków cyklicznych.

Osoby posiadające „stare zlecenia” NFZ nie muszą się jednak martwić, jeżeli nie są wystawione na krótszy okres to ich ważność jest wiążąca do końca 2020 roku. Nie ma więc potrzeby obecnie dobijania się do lekarza w celu wystawienia koniecznie nowego zlecenia jeżeli stare zlecenie jest jeszcze ważne.

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ