darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych – TENA

TENA – co wybrać, aby dostosować produkt do potrzeb pacjenta?

Bogaty asortyment marki TENA pomaga w codziennym niesieniu pomocy bliskim, którzy wymagają opieki. W ofercie znajdują się produkty zarówno dla osób samodzielnych jak i dla tych, którzy potrzebują pomocy w szerszym zakresie. Jakie produkty wybrać, aby zapewnić komfort swoim bliskim? W tym artykule pomożemy Wam wybrać najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych. Zapraszamy do lektury.

Najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych - produkty dla osób samodzielnych

Produkty tego typu są skierowane głównie dla osób, które poruszają się samodzielnie – chociażby po domu i zmagają się z nietrzymaniem moczu. Sytuacje związane z tym schorzeniem mogą wpłynąć na ogólny komfort życia – w wielu codziennych sytuacjach. Aby go podnieść, należy korzystać z odpowiednich produktów TENA, dostosowanych do tego, jak silne jest schorzenie.

TENA Pants ProSkin

Produktem, który zalecany jest dla osób samodzielnych jest TENA Pants ProSkin. Są to miękkie i wygodne majtki chłonne stworzone zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Wykonane z materiału przypominającego w dotyku tkaninę, można je stosować zarówno w dzień, jak i w nocy. Fakt, że TENA Pants ProSkin zakłada się niczym zwykłą bieliznę pozwala  na to, aby swobodnie prowadzić aktywny tryb życia.

Produkt ten wyposażony jest w technologię FeelDry Advanced, która szybko wiąże płyn i zamyka go w środku z dala  od powierzchni skóry. Wkład chłonny wchłania nawet duże ilości moczu, co zapobiega podrażnieniom skóry i daje uczucie komfortu. Dodatkowo produkt neutralizuje nieprzyjemny zapach. Wysoce chłonne, wygodne i przypominające zwykłą bieliznę majtki TENA Pants ProSkin zapewniają również doskonałe dopasowanie – dostępne są w rozmiarach od S do XL.

TENA Comfort ProSkin

Kolejny z produktów TENA polecany osobom z nietrzymaniem moczu. W przeciwieństwie do TENA Pants ProSkin, które są majtkami chłonnymi, TENA Comfort ProSkin to pieluchy anatomiczne. Rekomendujemy ich zastosowanie razem z produktem TENA Fix ProSkin, o którym przeczytasz w dalszej części artykułu. Główną zaletą TENA Comfort jest wysoka chłonność oraz unikalny kubełkowy kształt, który zapewnia zarówno ścisłe dopasowanie do ciała, jak i zabezpieczenie przed przeciekaniem.

Oprócz technologii FeelDry Advanced, która zapewnia szybkie wchłanianie moczu, produkt ten wyposażony jest również w zewnętrzną powłokę ConfioAir – która pozwala skórze oddychać, co wpływa na jej zdrowie i komfort. TENA Comfort łatwo dopasować lub zmienić – zarówno w pozycji stojącej jak i pozycji leżącej. Produkt był testowany dermatologiczne oraz posiada akredytację przez Skin Health Alliance.

TENA Fix ProSkin

Aby utrzymać pieluchę anatomiczną (np. TENA Comfort Plus) na miejscu, polecamy skorzystanie z elastycznych majtek TENA Fix ProSkin. Są to oddychające majtki elastyczne wielokrotnego użytku uszyte bezszwowo, aby minimalizować ucisk. Wykonane w 96% z poliestru i w 4% z elastanu, dzięki czemu materiał jest rozciągliwy i łatwo dopasowujący się do ciała użytkownika. Elastyczne majtki TENA Fix nadają się do prania. Pranie ich w 60 stopniach zapewni utrzymanie ich kształtu i właściwości w niezmienionej formie. Produkt dostępny jest w trzech rozmiarach: M, L, XL.

Najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych - produkty dla osób niesamodzielnych

Produkty tej linii przeznaczone są dla osób leżących, które wymagają stałej opieki i nie poruszają się samodzielnie. Wyposażone są we wkład chłonny, który absorbuje nawet duże ilości moczu, a ich zakładanie i zdejmowanie możliwe jest w pozycji stojącej i leżącej. Każdy z tych produktów ma jednak nieco inna specyfikację, z którą warto się zapoznać przed zakupem.

TENA Slip ProSkin

Jest to uniwersalny produkt na nietrzymanie moczu o budowie klasycznej pieluchy (konstrukcja otwarta). Jest on wyposażony w przylepcorzepy wielokrotnego użytku, co pomaga w odpowiednim dopasowaniu, ułatwia szybką zmianę produktu oraz zapewnia ochronę przed przeciekaniem.

TENA Slip Plus 

W odróżnieniu od innych pieluchomajtek dla dorosłych – wykonane są z materiału podobnego do tkaniny, dzięki czemu są bardzo wygodne w użytkowaniu i miękkie w dotyku. Wyposażone są również we wspominane już wyżej technologie FeelDry Advanced oraz ConfioAir – obie podnoszą komfort użytkowania produktu, pozwalają na efektywne wiązanie płynu oraz pomagają zachować naturalnie zdrową skórę.

Dodatkowo TENA Slip ProSkin posiada wskaźnik wilgoci, który pokazuje, kiedy należy zmienić produkt na nowy. Wysoka chłonność, przylepcorzepy oraz technologie zawarte w tym produkcie sprawiają, że sprawdzi się on bardzo dobrze wśród osób z ograniczeniami ruchowymi. Produkt występuje w wielu rozmiarach od XS do XL.

TENA Flex ProSkin

Ten produkt przeznaczony jest zarówno dla osób poruszających się, jak i unieruchomionych w mniejszym lub większym stopniu. Wyposażony jest we wkład chłonny, który szybko wiąże płyn i zamyka go w środku, z dala od skóry użytkownika.

Oprócz technologii FeelDry Advanced odpowiedzialnej za poczucie suchości, ConfioAir pozwalającej skórze oddychać i wskaźnika chłonności informującego o tym kiedy należy zmienić produkt – TENA Flex posiada również regulowany pas ComfiStretch. Pas ten ma specjalną zakładkę umożliwiającą łatwe odnalezienie otworu na pasek i szybkie przygotowanie produktu do użycia. Dzięki temu produkt zapewnia ścisłe dopasowanie do ciała, które z kolei wpływa na komfort użytkowania, wygodę oraz lepszą ochronę przed przeciekaniem. Pas mocujący nie traci swoich właściwości podczas wielokrotnego odpinania przy próbie dopasowania produktu. Produkt dostępny jest w wielu rozmiarach od S do XL.

Podsumowanie

Podopieczni mają różne potrzeby i różne wymagania, ich stan zdrowia może być bardzo zróżnicowany, dlatego każdy z nich będzie potrzebował zupełnie innych produktów, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. Na te potrzeby odpowiada marka TENA oferując pacjentom najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych, które dzięki swojej różnorodności, są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających pacjentów.

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ