darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Pieluchomajtki TENA i system ochrony TENA Skin

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne


Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki


Zajmując się osobą starszą zauważyć można że z wiekiem skóra staje się bardziej wrażliwa na czynniki zewnętrzne, otarcia i odparzenia. Skóra traci swoje właściwości elastyczne oraz regeneracyjne, razy trudniej i dłużej się goją. A osoby z tendencją do nietrzymania moczu i kału niestety są jeszcze bardziej narażone na wszelkiego rodzaju otarcia, przetarcia, odparzenia i tym podobne. Na szczęście Tena Skin wychodzi temu naprzeciw z produktami chłonnymi oraz ich systemowi trzech kroków. Na czym to polega zapytają państwo ? Już śpieszę z wyjaśnieniem.

Krok 1: Sucha skóra.

Wybór produktu najbardziej odpowiedniego to pierwszy i najważniejszy krok w całym systemie, należy dobrać odpowiedni produkt do potrzeby. Należy zadać sobie pytanie czy pacjent jest samodzielny czy nie, czy jest aktywną osobą czy też niestety niesamodzielną leżącą osobą.

Gdy już mamy sprecyzowany wybór należy dobrać wielkość do gabarytów podopiecznego. Jeżeli mamy do czynienia z osobą chodzącą samodzielnie i aktywną warto wybrać Majtki chłonne Tena Pants ProSkin które zakłada się jak normalną bieliznę.Jeżeli natomiast mamy do czynienia z osobą leżącą która nie jest samodzielna warto wybrać Tena Slip ProSkin, są to w pełni oddychające pieluchomajtki chłonne na rzepy.Oba rodzaje produktów wyposażone są w innowacyjny system FeelDry który zatrzymuje wilgoć wewnątrz materiału nie pozwalając mu wydostać się na zewnątrz oraz oraz system Stop Odour który neutralizuje nieprzyjemny zapach. Te dwa systemy zapewniają komfort oraz dyskrecje w każdej sytuacji. A skóra pozostaje sucha i co ważniejsze zdrowa.Materiały z których wykonane są nasze produkty chłonne w pełni oddychają strukturą przypominają tkaninę są bardzo delikatne dla skóry oraz wygodne w użyciu.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Krok 2: Oczyszczanie.

Dobranie odpowiedniego materiału chłonnego to połowa sukcesu, drugim krokiem jest profilaktyczne zadbanie o czystość skóry po każdej wymianie produktu chłonnego. Świetnie do tego nadaje się wilgotna chusteczka Tena Wet Wipe którą należy przemyć newralgiczne miejsce osoby starszej, by oczyścić skórę z resztek zanieczyszczeń, oczyścić i pozbawić resztek wilgoci. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się bardziej nawilżona i mniej podatna na wszelaki otarcia czy odparzenia.

Krok 3: Ochrona.

By w pełni wykorzystać potencjał systemu trzech kroków, ostatnim krokiem jest ochrona. Jako że skóra osoby starszej wymaga od nas większego zaangażowania i opieki, zapobiegawczo warto na co dzień używać preparatów ochronnych takich jak Tena Barrier Cream jest to krem ochronny z gliceryną. Krem ten jeszcze bardziej zabezpiecza wrażliwą skórę przed czynnikami zewnętrznymi zapewnia świeżość oraz idealną ochronę osobie starszej.

Zobacz także :

Program ‘ za życiem ‘ komu przysługuje ?

Zasady refundacji pieluchomajtek

Wybieramy pieluchomajtki dla dorosłych

Realizacja e-zlecenie NFZ

E-zlecenie – Jak zrealizować nowy wniosek

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ