darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki – poznaj różnice!

Woman buys diapers for child at the supermarket, portrait of young mother in shop mall

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Wyroby chłonne pozwalają na uzyskanie komfortu i bezpieczeństwa u osób z nietrzymaniem moczu i kału. Szeroka gama dostępnych produktów daje możliwość ich indywidualnego doboru do potrzeb użytkownika. Czym charakteryzują się pieluchy anatomiczne, a czym pieluchomajtki?

Czym różnią się pieluchy anatomiczne od pieluchomajtek?

Chociaż pieluchy oraz pieluchomajtki anatomiczne mają podobne do siebie nazwy, to jednak odnoszą się one do dwóch osobnych wyrobów. Sprawdź, czym się różnią i co je ze sobą łączy!

Budowa
Główną różnicą w porównaniu pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki jest ich budowa, co także przekłada się na ich właściwości i przeznaczenie.

Pieluchy anatomiczne są rodzajem wyrobów chłonnych przypominających duże wkładki, czyli pozbawione są one części biodrowej. Należy stosować je wraz z majtkami siatkowymi, w których są one umieszczane.

Pieluchomajtki z kolei przypominają zwykłe pieluszki stosowane u dzieci. Są one wyposażone w część biodrową, która wykorzystuje przylepce.

Zastosowanie
Zarówno pieluchy anatomiczne, jak i pieluchomajtki mają takie samo zastosowanie, a mianowicie są one używane u osób z inkontynencją, czyli nietrzymaniem moczu i kału.

Wyroby chłonne tego typu są oferowane w różnych stopniach chłonności, co pozwala na ich dopasowanie do zaawansowania schorzenia.

Zakładanie
Ze względu na różnice w budowie pieluchomajtki oraz pieluchy anatomiczne zakładane są w inny sposób.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, do stosowania pieluch anatomicznych konieczne są majtki siatkowe. To rodzaj elastycznej, przewiewnej bielizny z siateczki. Aby założyć pieluchę, należy zsunąć majtki siatkowe i umieścić ją w ich środku. Jest ona odpowiednio mocowana do okolicy krocza, aby się nie przemieszczać.

Z kolei pieluchomajtki zakładane są jak pieluszki, dlatego należy nałożyć je na ciało, a potem dopasować przylepcami w pasie.

Komfort
Pod kątem komfortu dla osoby doświadczającej nietrzymania moczu i kału zarówno pieluchy anatomiczne, jak i pieluchomajtki są w stanie zapewnić optymalny poziom wygody.

Oba te wyroby produkowane są z przyjemnych w dotyku materiałów, są miękkie i nie powodują podrażnień skóry. Są także elastyczne, co powoduje, że dopasowują się do ciała w trakcie ruchu.

Dyskrecja
Pieluchy anatomiczne są uznawane za bardziej dyskretne, ponieważ wkład chłonny jest wtedy mniejszy, a także nie mają one widocznej części biodrowej. Stąd też są częściej wybierane przez osoby mobilne.

Chłonność
Zarówno pieluchy anatomiczne, jak i pieluchomajtki dostępne są w różnych wariantach chłonności, dlatego można dostosować je do potrzeb użytkownika.

Są oferowane w wariantach na:

  • Średnie nietrzymanie moczu,
  • Ciężkie nietrzymanie moczu,
  • Bardzo ciężkie nietrzymanie moczu.

Dodatkowo używane są one w przypadku nietrzymania kału.

Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki – co wybrać?

Najczęściej osoby mobilne, dla których ważne są codzienna aktywność, komfort i dyskrecja, wybierają pieluchy anatomiczne używane razem z majtkami chłonnymi. Mogą być one też używane u osób leżących, niepełnosprawnych, również z otyłością.

Pieluchomajtki anatomiczne natomiast częściej stosowane są u pacjentów leżących, którzy wymagają opieki.

Oba te typy wyrobów chłonnych mogą być także używane zamiennie – warto zatem przetestować je i wybrać najlepszą opcję!

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ