darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Realizacja zlecenia NFZ na wyroby stomijne od czerwca 2022

SPROSTOWANIE z dn. 31.05.2022r. Narodowy Fundusz Zdrowia wycofał się z komunikatu. Zlecenia elektroniczne będą obowiązywać w dalszym ciągu. Więcej o zmianach w artykule: Realizacja zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne jednak dalej w wersji elektronicznej?

Pacjenci, którzy mają wystawione zlecenie na wyroby medyczne takie jak: pieluchomajtki, wyroby stomijne, wyroby urologiczne czy produkty dla diabetyka muszą pamiętać, że od 01.06.2022 r. powinno się otrzymać od lekarza zlecenie w wersji papierowej z podpisem lekarza (i pieczątką w przypadku wypisania zlecenia ręcznie). Jest to istotna zmiana, która wchodzi w życie od 1 czerwca 2022 roku.

Co z zleceniem wystawionym przez lekarza przed 1 czerwca 2022?

Zlecenia wystawione przez lekarza przed 01.06.2022 r. będą realizowane elektronicznie bez potrzebnej wersji papierowej do końca ważności wystawionego zlecenia.

Natomiast zlecenie wystawione przez lekarza po 01.06.2022 r. będzie musiało być wystawione tylko i wyłącznie w wersji papierowej z podpisem lekarza – pisaliśmy już o zmianach w artykule: Od 1 czerwca 2022 wracają papierowe zlecenia na wyroby medyczne – sprawdź

Jak zrealizować receptę na wyroby stomijne wystawioną po 1 czerwca 2022?

  1. Pacjent otrzymuje zlecenie w wersji papierowej od lekarza z podpisem lekarza
  2. Pacjent wchodzi na stronę www.ortomedico.pl wpisuje numer zlecenia, pesel pacjenta, numer kontaktowy i realizuje zlecenie (wybiera produkty) – potwierdza dane do wysyłki i dane do płatności
  3. Kurier dostarcza produkty zamówione na naszej stronie ortomedico.pl
  4. Przekazujemy kurierowi dokumenty zwrotne w postaci:
    a) zlecenia NFZ na wyroby medyczne uzyskane od lekarza (ten dokument przekazujemy tylko raz w czasie całego okresu realizacji zlecenia, tylko przy realizacji pierwszego miesiąca na nowe zlecenie)
    b) podpisany przez osobę odbierającą dokument (posiada go kurier) w wyznaczonym polu “potwierdzenie odbioru”- należy podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem przez osobę odbierającą
  5. Dokumenty wracają do naszej placówki są kontrolowane i archiwizowane

Jak zrealizować zlecenie na pozostałe wyroby medyczne?

Pieluchomajtki – pisaliśmy o tym w artykule: Realizacja zlecenia NFZ na pieluchomajtki od czerwca 202

 

Wyroby urologiczne (cewniki) – pisaliśmy o tym w artykule: Jak zrealizować receptę na cewniki wystawioną przez lekarza po 1 czerwca 2022?

 

Wyroby dla diabetyka – pisaliśmy o tym w artykule: Realizacja zlecenia NFZ na wkłucia od czerwca 2022

 

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ