darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Wyroby medyczne – majtki siatkowe. Jakie jest ich zastosowanie?

Kto i dlaczego powinien używać majtek siateczkowych?

Majtki siateczkowe powinny być używane przez osoby, które używają wyrobów chłonnych, czyli pieluchomajtek, pieluch lub podkładów. Majtki siateczkowe możemy podzielić na majtki siateczkowe jednorazowe i majtki do wielokrotnego użytku. Szczególnie polecane są dla osób, które borykają się z problemem nietrzymania moczu. W tym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania: jakie działanie mają majtki siateczkowe oraz jak je stosować, aby spełniały swoją funkcję?

Gwarancja skutecznej ochrony

Majtki siateczkowe elastyczne zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które mają problem z nietrzymaniem moczu. Wiemy, że jest to bardzo dokuczliwe i aby zwiększyć komfort noszenia wkładów i pieluch polecamy stosować majtki siateczkowe. Mają one za zadanie przytrzymywać pieluchę czy wkład, aby ten nie przemieszczał się i nie stawiał nas w niekomfortowej sytuacji. Ponadto majtki siateczkowe nie różnią się wiele wyglądem od zwykłej bielizny, ale lepiej chronią wkład. Dzięki ich stosowaniu możemy być całkowicie spokojni, a nasz problem nie wyjdzie na jaw i przestanie być tak uciążliwy. Jeśli więc, żyjesz w ciągłym stresie z powodu nietrzymania moczu i obawy aby ten mimo pieluchy nie wyciekł w nieodpowiedniej chwili, zdecyduj się na majtki siateczkowe, które zapewnią ci bezpieczeństwo i wygodę.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Kupno majtek siateczkowych- na co zwracać uwagę?

Elementami na które powinniśmy zwrócić uwagę wybierając dla siebie tego typu bieliznę jest niewątpliwie rozmiar, jakość wykonania i  materiał. Jeśli chodzi o rozmiar najlepiej dopasujemy go gdy będziemy znali obwód swojej talii. Pamiętajmy, że jest to bardzo ważny punkt, gdyż tylko prawidłowo dopasowane majtki mogą spełniać swoja funkcję. Pamiętaj aby zwracać uwagę na skład produktu, gdy jesteś osobą uczuloną na pewne związki. Z naszej strony możemy polecić ci ekonomiczny zakup majtek do wielokrotnego użytku TENA Fix. Ponadto coraz bardziej popularną opcją stają się majtki bez szwów, które minimalizują ucisk. Etap wyboru majtek siateczkowych wpłynie później na komfort ich noszenia dlatego potraktuj go poważnie!

Jak utrzymywać higienę ciała gdy mam problem z nietrzymaniem moczu?

Stosowanie środków ochronnych nie jest jedyną kwestią, która należy poruszyć przy problemie nietrzymania moczu. Równie istotna jest higiena ciała, jako warunek komfortowego życia. W tym przypadku nie możemy oszczędzać. Jeżeli czujemy, że pielucha jest wilgotna należy ją wymienić, ponieważ jeśli tego nie zrobimy możemy później cierpieć podwójnie przez swędzenie, wysypkę czy zaczerwienienia w miejscach intymnych. Pamiętajmy o stosowaniu środków myjących o delikatnym działaniu, a także preparatów nawilżających naszą skórę.

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ