darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Zasady refundacji pieluchomajtek

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Osoby dotknięte problemem nie trzymania moczu męczą się nie tylko psychologicznie i społecznie ale również muszą stawić czoło wyzwaniom finansowym, ponieważ to dodatkowy nie mały miesięczny koszt. Zapas pieluchomajtek może spowodować znaczny cios dla budżetu chorego, dlatego warto zainteresować się formą refundacji pieluchomajtek NFZ. Od dawna prowadzimy refundacje na materiały medyczne chłonne, czyli na przykład pieluchomajtki, refundacja ta nie przysługuje każdemu choremu, należy spełnić parę warunków. Głównym jest choroba, której skutkiem jest właśnie bezwiedne nie trzymanie moczu. Rodzaj schorzenia uznawanego przez NFZ jest bardzo istotny bo od tego zależy limit refundacji.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Refundacja udzielana przez NFZ jest przyznawana na okres maksymalnie trzech miesięcy, to daje możliwość wykupienia 270 sztuk materiałów chłonnych, pieluchomajtek w ramach refundacji. Niestety jednorazowy zakup takiej ilości to możliwy wydatek nawet 800 zł dlatego warto poprosić lekarza by wypisał zlecenie na pieluchomajtki na trzy osobne miesiące wtedy rozłożymy koszty. Maksymalna kwota refundacji NFZ wynosi 100%, czyli 77 złotych miesięcznie dla osób z chorobą nowotworową (P.100) oraz 70% z limitu 90 złotych, czyli 63 złote miesięcznie dla osób z innymi schorzeniami (P.101). Reszta musi zostać pokryta przez chorego. Zakup w ramach refundacji pieluchomajtek nie jest jednak możliwy bez odpowiedniego zlecenia wydanego przez lekarza oraz oddział NFZ, także w pierwszej kolejności należy się o niego postarać.

Zobacz także :

Program ‘ za życiem ‘ komu przysługuje ?

Realizacja e-zlecenie NFZ

E-zlecenie – Jak zrealizować nowy wniosek

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ