darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Pasy

Pasy stomijne są produktami przeznaczonymi dla osób z założoną przetoką jelitową. Mają na celu głównie poprawić komfort psychiczny pacjenta, ale nie tylko.

Funkcje pasów stomijnych

Znajdujące się w naszej ofercie pasy są produkowane przez rozmaite firmy. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza oferta była nie tylko zróżnicowana, ale również wysokiej jakości. Dbamy o Państwa komfort oraz bezpieczeństwo poprzez sprzedaż dobrej jakości pasów stomijnych.

Użytkowany przez osoby z przetoką jelitową pomaga skutecznie zminimalizować ryzyko wystąpienia przepukliny, a także zwiększa znacząco komfort psychiczny u chorego. Dzięki noszeniu pasa, wiele osób przestaje się martwić (z reguły bezpodstawnie, bo nowoczesne worki stomijne trzymają się naprawdę dobrze), że sprzęt odklei się od skóry, powodując kłopotliwą “wpadkę” w miejscu publicznym.

Z tego względu, zalecamy korzystanie z pasów stomijnych. Są to sprzęty wielorazowego użytku, które – pielęgnowane zgodnie z zaleceniami producenta – wytrzymują bardzo długo i mogą być wykorzystywane powtórnie. Ograniczają także widoczność samego worka stomijnego dzięki temu, że dociskają go delikatnie do brzucha.

Pasy stomijne refundacja NFZ

Niewielu chorych, szczególnie na początku swej drogi ze stomią, zdaje sobie sprawę z tego, że refundacja przysługuje im nie tylko na worki, ale również inne niezbędne do jej prawidłowego działania osprzęty.

Z tego względu, warto wypróbować pasy do stomii, które pomagają w zwiększeniu komfortu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego u chorego. Zgodni z decyzją Ministerstwa Zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje 100% wydatków na produkty stomijne w nieprzekraczalnych, miesięcznych limitach. Wynoszą one:

– 300 zł dla kolostomii,

– 480 zł dla urostomii,

– 400 zł dla ileostomii.

Wszelkie zakupy powyżej wskazanych kwot w skali miesiąca muszą zostać pokryte ze środków prywatnych.

Aby uzyskać refundację na sprzęt stomijny, należy w pierwszej kolejności udać się do lekarza, który wystawi zlecenie refundacyjne (może je wystawić na maksymalny okres 12 miesięcy – po tym czasie konieczne jest jego odnowienie). Z takim dokumentem należy udać się do najbliższego oddziału NFZ, który zweryfikuje go i zdecyduje o przyznaniu refundacji. Uwaga: od 1 kwietnia 2020 przyjmowane są wyłącznie zlecenia na nowym druku, dlatego już na etapie wizyty u lekarza należy zweryfikować dokumenty, aby nie zaszła konieczność nanoszenia poprawek.

Po zakończeniu tego procesu, możliwy jest zakup sprzętu stomijnego w zmniejszonym koszcie. Zakupów można dokonywać zarówno stacjonarnie, jak i internetowo.

Sprzęty stomijne z refundacją można wykupić na maksymalnie 6 miesięcy do przodu (lub mniejszą ilość, w zależności od potrzeb i preferencji). Uzyskanie ponownego zlecenia refundacyjnego nie wymaga wizyty lekarskiej. Od roku 2020 udostępniono możliwość przedłużenia zlecenia w formie zdalnej. Po telefonicznym lub mailowym kontakcie z placówką medyczną, uprawniony podmiot weryfikuje prawo do refundacji i wystawia nowy dokument, na podstawie którego możliwe jest dalsze uzyskanie zniżek.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ