Pieluchomajtki
  Pieluchomajtki
  Majtki chłonne
  Majtki chłonne
  Wkłady anatomiczne
  Wkłady anatomiczne
  Podkłady higieniczne
  Podkłady higieniczne
  Pieluchy anatomiczne
  Pieluchy anatomiczne
  Wkładki urologiczne i podpaski na nietrzymanie moczu
  Wkładki urologiczne i podpaski na...
  Majtki elastyczne siatkowe
  Majtki elastyczne siatkowe

Wyroby chłonne(235)

Dzięki wyrobom chłonnym można poprawić komfort życia osób doświadczających nietrzymania moczu i kału. W sklepie Ortomedico znajdziesz szeroką gamę wyrobów na inkontynencję od najlepszych marek jak Tena, Seni, Abena, Flufsan, MoliCare i wielu innych z refundacją NFZ. Sprawdź naszą ofertę i złóż zamówienie przez internet!

Marka
more... less
Cena
Rozmiar
Chłonność
more... less
Rodzaj
Filter
Sortuj według:
Produkty na stronie:
Wyroby chłonne(235)
TENA Slip ProSkin Maxi...
Refundacja NFZ

TENA Slip ProSkin Maxi pampersy dla dorosłych

30,90 zł

3.09zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h
TENA Slip ProSkin Super...
Refundacja NFZ

TENA Slip ProSkin Super pieluchomajtki dla dorosłych

88,50 zł

2.95zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h
TENA Slip ProSkin Plus...
Refundacja NFZ

TENA Slip ProSkin Plus pampersy dla dorosłych

73,20 zł

2.44zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h
TENA Lady Pants Plus Crème...
Refundacja NFZ

TENA Lady Pants Plus Crème bielizna chłonna dla kobiet

83,70 zł

2.79zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h
TENA Lady Pants Plus Noir...
Refundacja NFZ

TENA Lady Pants Plus Noir majtki chłonne dla kobiet

83,70 zł

2.79zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h

Aktualności

Zmiany refundacji NFZ na wyroby chłonne 2023 - lista produktów

Od 1 stycznia 2023 roku zmianie ulegnie refundacja wyrobów chłonnych. Do refundacji zaliczą się produkty o minimalnej chłonności 450g (dotychczas 250g). W związku z podwyższeniem minimalnej chłonności, niektóre produkty przestaną być refundowane, ponieważ ich chłonność wyniesie mniej niż 450g (takimi produktami są np. Seni Lady Slim Mini Plus, Seni Lady Normal, Seni Man Normal, Seni Man Normal Level 2, Tena Lady Normal i Tena Lady Mini).

Darmowe wyroby chłonne dla seniora – jak je uzyskać?

Problemy z nietrzymaniem moczu dotykają wielu seniorów, ponieważ sprzyja im zaawansowany wiek. W takiej sytuacji pomocne są wyroby chłonne, które pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu. Czy można skorzystać z nich za darmo?

„Polski Ład” a ulga rehabilitacyjna 2022 na pieluchy i pieluchomajtki – co się zmienia?

Ulga rehabilitacyjna w 2022 r. nadaje podatnikom z niepełnosprawnością oraz podatnikom mającym osoby z niepełnosprawnością na utrzymaniu prawo do odliczenia od dochodu wydatków, jakie ponoszone są m.in. na pieluchy, pieluchomajtki i inne wyroby chłonne. Na jakich zasadach można dokonać odliczenia?

Demencji często towarzyszy nietrzymanie moczu. Jak pomóc choremu?

Problem chorób neurodegeneracyjnych staje się coraz poważniejszy. Demencja, która jest we współczesnym społeczeństwie diagnozowana coraz częściej, stanowi wyzwanie nie tylko dla chorego, ale także dla jego opiekunów. 

Poprzedni
Następny

Ortomedico – szeroki wybór wyrobów chłonnych

Sklep internetowy Ortomedico oferuje szeroką gamę wyrobów chłonnych, które cechuje wysoki komfort i niezawodność w przypadku nietrzymania moczu i kału. Zapewniają one wsparcie zarówno dla osób mobilnych, jak i leżących, wymagających opieki.

Dostępne w naszym asortymencie wyroby mogą być stosowane różnych stopni inkontynencji – kropelkowej, lekkiej, średniej i ciężkiej.

Sprzedajemy wyroby chłonne w wielu rozmiarach przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci.

Ortomedico – szeroki wybór wyrobów chłonnych

Sklep internetowy Ortomedico oferuje szeroką gamę wyrobów chłonnych, które cechuje wysoki komfort i niezawodność w przypadku nietrzymania moczu i kału. Zapewniają one wsparcie zarówno dla osób mobilnych, jak i leżących, wymagających opieki.

Dostępne w naszym asortymencie wyroby mogą być stosowane różnych stopni inkontynencji – kropelkowej, lekkiej, średniej i ciężkiej.

Sprzedajemy wyroby chłonne w wielu rozmiarach przeznaczone zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci.

Oferujemy wyroby chłonne jak:
- Pieluchomajtki – wyroby używane najczęściej w średniej i ciężkiej postaci nietrzymania moczu i kału. Wyposażone są w rzepy i zakładane są jak pieluszki. Stosowane są one bardzo często u osób leżących, a także u seniorów, osób niepełnosprawnych, obłożnie chorych.
- Majtki chłonne – wyroby chłonne tego rodzaj zakładane są jak bielizna. Wyposażone są w elastyczny pas, który pozwala na ich łatwe dopasowanie do kształtów ciała. Są one chętnie wybierane przez osoby mobilne, ponieważ są wygodne w codziennym użytkowaniu nawet przy cięższym nietrzymaniu moczu.
- Wkładki – wkładki urologiczne polecane są dla osób, które doświadczają kropelkowego i lekkiego oraz średniego nietrzymania moczu. W naszym sklepie internetowym te wyroby chłonne oferowane są w wariantach dla kobiet i dla mężczyzn, dzięki czemu zapewniają idealne dopasowanie do anatomii.
- Wkłady anatomiczne – rodzaj chłonnych wkładów stosowanych w nietrzymaniu moczu i kału nawet w ciężkim stopniu. Są one przeznaczone do zakładania wspólnie z majtkami elastycznymi.
- Majtki elastyczne – oferujemy szeroką gamę majtek elastycznych, które używane są razem z wkładami anatomicznymi.
- Podkłady – używane są do zabezpieczania łóżek oraz innych podłoży, aby zapobiec ich zabrudzeniu. Wykonane są z chłonnych i nieprzemakalnych materiałów.

Dodatkowo w naszej ofercie dostępne są kosmetyki przeznaczone dla osób doświadczających nietrzymania moczu, między innymi kremy i balsamy, chusteczki pielęgnacyjne nawilżane, neutralizatory zapachów, środki myjące, myjki i rękawice myjące.

Zamów wyroby chłonne z refundacją NFZ w Ortomedico!

Sklep internetowy Ortomedico oferuje wyroby chłonne z refundacją NFZ. Jeżeli chcesz zrealizować zlecenie na wyroby medyczne online, skorzystaj z naszej oferty!

Aby wykupić wyroby medyczne z refundacją NFZ, wystarczy podać dane znajdujące się na zleceniu na wyroby medyczne, w tym jego numer, swój numer PESEL oraz numer telefonu.

Osobom realizującym zlecenia na wyroby medyczne z refundacją NFZ w naszym sklepie internetowym zapewniamy darmową dostawę.

Zapraszamy do złożenia zamówienia na wyroby chłonne na nietrzymanie moczu i kału dostępne w sklepie internetowym Ortomedico!

Pytania pomocnicze

Jak zrealizować zlecenie NFZ?

Gdzie wpisać numer zlecania ?

Realizacja zleceń NFZ możliwa jest przez naszą stronę internetową ortomedico.pl 

Warto posiadać konto, gdyż po złożeniu zamówienia zlecenie zostanie zachowane na Twoim koncie.

Wejdź w link i zarejestruj swoje zlecenie : https://ortomedico.pl/module/st_ezwm/order

Jak dobrać asortyment ?

Masz dwie możliwości:

 • Dobieraj produkty bezpośrednio z kalkulatora
 • Dobieraj produkty ze strony - doliczą się pod refundacje
Jakie produkty wybrać na nietrzymanie moczu na noc ?

W trakcie nocy nie kontrolujemy swoich potrzeb co może prowadzić do częstszego popuszczania dodatkowo wiercenie się i przewracanie na bok w ciągu nocy może powodować przelewanie się przez ścianki niewchłoniętego oczu. 

Dlatego wiele marek wypuściło specjalne linie na noc. Są one przystosowane do 

a) W przypadku wciąganych majtek chłonnych polecamy:

b) Jeśli wybierasz zapinane na rzep pieluchomajtki:

c) W przypadku podpasek/ wkładek

TENA Lady Maxi Night- 6 kropel

TENA Lady Normal Night - 3,5 kropel

Pieluchomajtki i majtki chłonne - czym się różnią ?

Majtki chłonne nieprzemakalne dla dorosłych są bardziej zbliżone do tradycyjnej bielizny. Są cieńsze i przylegają do ciała. W wewnętrznej części umieszczony jest wkład chłonny, który utrzymuje się w miejscu. Dedykowane osobą aktywnym ruchowo. Podczas ściągania wystarczy rozerwać boczne szwy.

Pieluchomajtki wybierane są w przypadku poważniejszych problemów z nietrzymaniem moczu. Są grubsze i często posiadają pas boczny lub rzepy. Posiadają większą powierzchnie chłonną, dlatego sprawdzą się u osób ograniczonych ruchowo i leżących. Przy dobrym dopasowaniu jest mała możliwość przeciekania czy dyskomfortu.

Dowiedz się więcej w artykule

Pytania od klientów na temat realizacji zamówień NFZ na temat produktów chonnych 
 • Czy aby skorzystać z refundacji na pieluchy i podkłady wystarczy zlecenie od lekarza pierwszego kontaktu, czy też powinnam mieć jeszcze inną formę zlecenia ?
  Aby zrealizować zlecenie wystarczy wypełnić formularz podstawowe dane to numer zlecenia, numer pesel pacjenta oraz o ile pacjent sam nie odbiera paczki numer pesel osoby odbierającej

 • Czy po nr zlecenia dowiem się na jakie pampersy mam zlecenie i ile sztuk?
  Nie, dowiedzieć się można ile sztuk przysługuje na jaki okres (ile miesięcy). Natomiast jakie pieluchy , jakie zakupi się wyroby chłonne każdy sam wybiera dowolnie zgodnie z przyznanym limitem sztukowym.
 • Czy oprócz pieluchomajtek, refundowane są również wkłady lub podpaski? 
  Tak, wybrane podpaski, wkładki, majtki chłonne podkłady, pieluchomajtki wkłady anatomiczne można zrealizować na jednym zleceniu. Asortyment można mieszać jednak nie na każdym produkcie przysługuje taka sama refundacja. 
  O bieżących zmianach można przeczytać tutaj 
 • Mam zlecenie dla dziecka na pieluchy  dziecko 8kg i mam pytanie czy można zamówić normalne pampersy lub dada? Jakie są możliwości?
  Nie wszyscy producenci zgłaszają swoje produkty pod możliwość refundacji, dodatkowo nie każdy sklep ma w swojej ofercie zgłoszone do refundacji wszystkie marki u nas dostępne sa np SENI KIDS, TENA DRY KIDS, Premio Natura, FLUFSAN
 • Jeżeli lekarz wpisał liczbę sztuk 90 to to dotyczy jednego miesiąca czy więcej ?
  Przy przepisywaniu lekarz w arkuszu wybiera liczbę sztuk na miesiąc. Przy czym przy dodatkowych uprawnieniach może to być większa ilość niż 90 sztuk ( o większość ilość należy poprosić lekarza przy wystawianiu zlecenia).

 • Moja mama ma zaświadczenie wydane z urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych. Czy na tej podstawie może ubiegać się o 100% refundacji na pieluchomajtki.
  Osoby represjonowane maja 100% jeżeli zmieszczą się w podanym limicie. Legitymacje należy pokazać lekarzowi przy wypełnianiu wniosku o zaopatrzenie w pieluchy.

 • Chodzi mi o dofinansowanie PFRON pieluch dla osoby dorosłej z orzeczoną niepełnosprawnością,  czy trzeba mieć zlecenie wystawione przez lekarza aby otrzymać zwrot czy wystarczy faktura ?
  Oryginał faktury na odebrane już pieluchy należy złożyć PCPR/MOPS/PFRON
  – Faktura musi być imienna, na Pacjenta na którego jest wystawiony wniosek
  – Faktura musi zawierać informację o wartości wpłaty własnej i wartości refundacji NFZ
Czy muszę realizować od razu całe zlecenie NFZ ?

Nie, zlecenie może zostać zrealizowane częściowo np jeśli masz zlecenie na 12 miesięcy zakup możesz dokonać na dowolną liczbę miesięcy ( jednak max 6 ) 

Kiedy rozpoczniesz zlecenie w jednym sklepie musisz je wybrać do końca w tym samum punkcie

Opcją na zmienienie sklepu jest anulowanie zlecenia u lekarza. Na ten temat dowiesz się więcej tutaj

Loading...