Fraud Blocker
Worki urostomijne

Worki urostomijne(43)

Urostomia jest rodzajem stomii, wykonywanym u pacjentów, u których wydalanie moczu w sposób naturalny nie jest możliwe. Zabieg ten zakłada połączenie moczowodu, nerki bądź pęcherza do ściany brzucha i to właśnie tamtędy mocz wypływa do specjalnego worka.

Producent
more... less
Cena
Rodzaj worka
Rodzaj zamknięcia
Kolor worka
Przeznaczenie worka
System zaopatrzenia
Rodzaj stomii
Rodzaj otworu
Przeznaczenie płytki
Typ płytki
Filter
Sortuj według:
Produkty na stronie:
Worki urostomijne(43)

Aktualności

Stomia u noworodka. Jak zapewnić mu odpowiednią opiekę po zabiegu?

Wyłonienie stomii u noworodka najczęściej związane jest z wykryciem schorzenia wymagającego leczenia. U najmłodszych jest ona zwykle tymczasowa, dlatego po zakończeniu terapii ciągłość przewodu pokarmowego jest odtwarzana.

Czym jest urostomia ??

Urostomia to przetoka pęcherza moczowego, która bywa niezbędna w przypadku wielu chorób związanych z układem moczowym. W tym przypadku drogi moczowe wyprowadzane są przez brzuch.

Poprzedni
Następny

Co powinny zapewniać dobre worki urostomijne?

Worki urostomijne - rodzaje

Podobnie jak w przypadku worków do zwykłej stomii, można wyróżnić sprzęty jednoczęściowe oraz dwuczęściowe, które są znacznie rzadziej stosowane.

Jednoczęściowe worki urostomijne przykleja się do skóry pacjenta i pozostawia tam aż do czasu ich napełnienia. To rozwiązanie jest szybkie i wygodne, a jego rozmiar można dowolnie dopasować poprzez docinanie do potrzeb pacjenta.

Sprzęt dwuczęściowy składa się z płytki, przyklejanej do skóry w okolicy stomii oraz przyczepianego do niej worka. Samą płytkę wymienia się co kilka dni, a worki - w zależności od potrzeb, kilka razy dziennie.

Co powinny zapewniać dobre worki urostomijne?

Worki urostomijne - rodzaje

Podobnie jak w przypadku worków do zwykłej stomii, można wyróżnić sprzęty jednoczęściowe oraz dwuczęściowe, które są znacznie rzadziej stosowane.

Jednoczęściowe worki urostomijne przykleja się do skóry pacjenta i pozostawia tam aż do czasu ich napełnienia. To rozwiązanie jest szybkie i wygodne, a jego rozmiar można dowolnie dopasować poprzez docinanie do potrzeb pacjenta.

Sprzęt dwuczęściowy składa się z płytki, przyklejanej do skóry w okolicy stomii oraz przyczepianego do niej worka. Samą płytkę wymienia się co kilka dni, a worki - w zależności od potrzeb, kilka razy dziennie.

Worki urostomijne refundacja NFZ

Stomię należy rozpatrywać nie tylko przez pryzmat jednostki chorobowej, ale również jako dodatkowy koszt dla chorego. Z tego względu, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji sprzętów stomijnych dla osób ze wszelkimi jej rodzajami.

Sprawdź aktualne warunki refundacji stomii w 2024 roku.

Aby uzyskać refundację, należy udać się do lekarza uprawnionego do wystawienia zlecenia refundacyjnego. Następnie, dokument ten zabiera się do najbliższego oddziału NFZ, który podejmie decyzję o przyznaniu refundacji.

Uprawniony podmiot może wystawić tego typu zlecenie na maksymalny okres 12 miesięcy, jednak zgodnie z najnowszymi regulacjami, ponowne wystawienie zlecenia nie wymaga wizyty lekarskiej. Kontynuację możne ustalić również w formie teleporady podmiot, który posiada odpowiednie uprawnienia. To duże ułatwienie między innymi dla pacjentów niechodzących czy osób, którym zwyczajnie brak czasu na wizytę w celu załatwienia formalności.

Zlecenie można zrealizować jednorazowo na okres nieprzekraczający 6 miesięcy (można także wykupić refundowane sprzęty urostomijne na inny, krótszy czas).

Zakupów można dokonywać zarówno stacjonarnie, jak i wygodnie online. Warto wiedzieć, że choć teoretycznie przepisy zakładają zakup całego zlecenia w jednym sklepie, wybranym na samym początku, istnieje możliwość jego zmiany. Jeśli wcześniej korzystali Państwo z oferty innego punktu, a są zainteresowani współpracą z nami - wówczas wystarczy poprosić w najbliższym oddziale NFZ (lub u lekarza, który wystawił zlecenie) o anulowanie poprzedniego zlecenia refundacyjnego i wystawienie nowego.

Worki urostomijne cena

Cena całkowita za zamówienie jest uzależniona od ilości środków higienicznych do urostomii zakupowanych ponad limit ze zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w celu określenia ostatecznej kwoty do zapłaty.

Pytania pomocnicze

Jak zrealizować zlecenie NFZ?

Gdzie wpisać numer zlecania ?

Realizacja zleceń NFZ możliwa jest przez naszą stronę internetową ortomedico.pl 

Warto posiadać konto, gdyż po złożeniu zamówienia zlecenie zostanie zachowane na Twoim koncie.

Wejdź w link i zarejestruj swoje zlecenie : https://ortomedico.pl/module/st_ezwm/order

Jak dobrać asortyment ?

Masz dwie możliwości:

 • Dobieraj produkty bezpośrednio z kalkulatora
 • Dobieraj produkty ze strony - doliczą się pod refundacje
Jak często zmieniać worek stomijny?

W przypadku worków jednoczęściowych zmiana powinna być codziennie po napełnieniu. 

Kiedy używasz worków dwuczęściowych zalecany czas zmiany to 3-4 dni w zależności od potrzeb

Ważne !

Gdy dostajesz wysypki lub innych oznak uczulenia natychmiast ściągnij sprzęt stomijny, niezalenie od upłyniętego czasu. 

Dowiedz się więcej w artykule o workach stomijnych

Często zadawane pytania - realizacja wniosków NFZ
 • Realizuje zlecenie NFZ chciałabym się dowiedzieć czy Państwo wysyłajcie zamówione produkty i na jakiej zasadzie?
  Przy realizacji zleceń NFZ darmowa jest możliwa wysyłka przy przedpłacie i kurier GLS o innych formach dostawy można dowiedzieć się tutaj 

 • Zapomniałam zrealizować zlecenie z poprzedniego miesiąca czy mogę zrealizować z miesiąca poprzedniego zlecenie mimo, że się skończył ?
  Niestety zlecenie można zrealizować od miesiąca w którym składa się zamówienie i max 6 miesięcy do przodu. Nie da się złozyć zamówienia na już zakończony miesiąc.
  Jeśli chcesz złożyć zamówienie możesz go zrealizować w dowolnym dniu miesiąca.
 • Czy zlecenie wystawione przez lekarza trzeba obecnie potwierdzać w placówce NFZ ?
  Nie, potwierdza automatycznie lekarz przy wystawianiu oraz sklep/apteka przy realizacji zlecenia. Nie ma konieczności udawania się do placówki NFZ.
 • Mam już interesujące rzeczy w koszyku, czy mogę teraz dodać nr zlecenia NFZ ?
  Tak, jest taka możliwość
Czy jest coś takiego jak zatyczką do stomii do kąpieli ?

Witam tak jest coś takiego zatyczka do stomii stosuje się ją miedzy innymi do kąpieli czy irygacji. 
Zatyczka jest jednorazowego użytku.
Produkt znaleźć można tutaj : Zatyczka 1-częściowa Conseal Alterna

Jakie zmiany refundacji na wyroby stomijne obowiązują od 1 stycznia 2023?

Od 1 stycznia 2023 roku zmianie uległa refundacja wyrobów stomijnych. Ustanowiono 2 zlecenia na sprzęt stomijny (P.99 worki i płytki i P.141 akcesoria) oraz osobne zlecenie (P.99.A, P.141.A) dla pacjentów nowo operowanych z podwójnym limitem. Podwyższono limity: w kolostomii i ileostomii do 450 zł ; w urostomii do 530 zł, akcesoria 120 zł w tym 20% dopłaty pacjenta. Wystawiający zlecenie będzie zlecał ryczałt lub jego część lub jego wielokrotność w przypadku pacjentów z 47ZN, 47ZND, 47DN.

Więcej informacji znajdziesz w artykule

Loading...