Fraud Blocker

Blog | Ortomedico.pl - Realizacja zleceń NFZ bez wychodzenia z domu

Pompa insulinowa mylife YpsoPump refundacja pompy Ypso, wkłuć i zbiorników

Dofinansowanie ze środków PFRON zwrot kosztów za zakup wyrobów stomijnych

Osoba niepełnosprawna korzystająca z zaopatrzenia w wyroby stomijne może złożyć wniosek o zwrot kosztów do PCPRu (Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie) lub MOPSu (Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej). Podane Instytucje posiadają środki z PFRONu, które są przeznaczone na zwrot poniesionych już kosztów przez osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Dodatki dla emerytów – 13 i 14 emerytura, 500+ dla seniorów, dodatki pielęgnacyjne i inne

Nowe zasady refundacji pieluchomajtek dla dorosłych 2023

NFZ: 14 lutego zostaną anulowane wybrane zlecenia na wyroby medyczne

Według informacji podanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia 14 lutego 2023 roku zostaną anulowane wybrane rodzaje zleceń na wyroby medyczne. Jest to związane z nowym rozporządzeniem, które weszło w życie na początku roku i spowodowało utratę ważności wybranych zleceń wypisanych na bazie nieważnych już przepisów.

Jak zmienić zlecenie NFZ?

Czy da się zmienić wystawione już zlecenie na wyroby medyczne finansowane przez NFZ? Tak, jest to możliwe. Zobacz, jak zmienić zlecenie NFZ, gdy nie można zrealizować go w tej samej aptece lub sklepie medycznym.

Mycie osoby leżącej – krok po kroku

Codzienna higiena jest bardzo ważna także w przypadku osób obłożnie chorych. Osoby leżące, które nie mogą zadbać o siebie samodzielnie, wymagają wtedy odpowiedniej pomocy. Mycie osoby leżącej może być jednak krępujące nie tylko dla niej, lecz również dla opiekuna.

Jak postępować w przypadku odleżyn lub odparzeń ?

Osoby leżące, czy też o ograniczonej sprawności często posiadają problemy z odleżynami lub odparzeniami. Są to niezwykle dokuczliwe, a zarazem bolesne dolegliwości.

Pieluchomajtki czy majtki chłonne ? Jaki produkt wybrać ?

Wiele osób zastanawia się czy wybrać pieluchomajtki czy majtki chłonne. Obie grupy produktów nieco się od siebie różnią. Faktem jest, że nie można jednoznacznie wskazać, jaki wariant będzie lepszy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jak uzyskać dofinansowanie na zakup pieluch dla dorosłych ?

Nowe orzeczenia o niepełnosprawności niepotrzebne – prezydent podpisał ustawę (2023)

Pieluchy kąpielowe – dlaczego warto je stosować i jak wybrać najlepsze?

Pływanie ma dla dziecka wiele korzyści – wspomaga jego rozwój już od najmłodszych lat i również zapewnia mnóstwo frajdy. Aby dziecko mogło skorzystać z kąpieli, powinno nosić pieluchy kąpielowe. Czym charakteryzują się takie pampersy? Dlaczego są one ważne? Jak je wybrać?

Loading...