Fraud Blocker

Blog | Ortomedico.pl - Realizacja zleceń NFZ bez wychodzenia z domu

Nowe świadczenie wspierające oraz zmiany w świadczeniu pielęgnacyjnym od 1 stycznia 2024 roku

Duże zmiany w refundacji wyrobów medycznych od 1 stycznia 2024 r.

Zmiany limitów refundacji m.in. wyrobów chłonnych, cewników hydrofilowych, osprzętu do pomp insulinowych, wyrobów dla pacjentek po operacjach mastektomii czy ortez, protez i obuwia ortopedycznego. Proponowane regulacje mają obowiązywać od początku roku 2024.

Terminy wydłużenia ważności orzeczeń o niepełnosprawności, a koniec COVID-19

Bardzo duża część osób niepełnosprawnych posługuje się orzeczeniami o niepełnosprawności, których ważność upłynęła w trakcie pandemii COVID-19.

Nowe zasady wystawiania zleceń na wyroby medyczne. Od 1 lipca 2023 e-zlecenia.

Od 1 lipca 2023 r. zostanie uruchomiona funkcjonalność umożliwiająca wystawianie zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne i zleceń naprawy wyrobu medycznego w postaci elektronicznej (e-zlecenia).Od 1 października 2023 r. wystawianie e-zleceń podpisanych elektronicznie będzie już obowiązkowe.

Dofinansowanie ze środków PFRON zwrot kosztów za zakup wyrobów stomijnych

Osoba niepełnosprawna korzystająca z zaopatrzenia w wyroby stomijne może złożyć wniosek o zwrot kosztów do PCPRu (Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie) lub MOPSu (Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej). Podane Instytucje posiadają środki z PFRONu, które są przeznaczone na zwrot poniesionych już kosztów przez osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Darmowe leki dla diabetyków od 1 września 2023 roku – kto może je otrzymać?

30 sierpnia 2023 roku Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę zawierającą wykaz refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów medycznych, która zaczęła obowiązywać od 1 września 2023 roku. Wprowadziła ona szereg darmowych leków przeznaczonych dla dwóch grup pacjentów – osób mających powyżej 65 roku życia oraz dzieci i młodzież do ukończenia 18 roku życia. Wśród nich znalazły się również wyroby dla diabetyków!

Opiekun medyczny – kim jest i jakie są jego zadania?

Opiekun medyczny jest jednym z zawodów medycznych, który ma uprawnienia do prowadzenia różnych czynności z pacjentami, między innymi seniorami, osobami chorymi, niesamodzielnymi. Kim dokładnie jest opiekun medyczny i czym się zajmuje?

Usługi sąsiedzkie – na czym polegają i kto może je świadczyć?

Usługi sąsiedzkie są nową formą świadczenia pomocy społecznej, która została wprowadzona pod koniec lipca 2023 roku na mocy nowelizacji Ustawy o pomocy społecznej. Na czym polegają usługi sąsiedzkie i jak z nich skorzystać?

Pieluszkowe zapalenie skóry – objawy, leczenie i profilaktyka

Skóra u dzieci w pierwszych miesiącach życia jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Właśnie wtedy najczęściej diagnozuje się pieluszkowe zapalenie skóry. Czym jest ta dolegliwość? Sprawdź jej objawy, leczenie i profilaktykę!

Co jeść po wyłonieniu stomii?

Wyłonienie stomii jelitowej jest procedurą medyczną stosowaną w różnych dolegliwościach układu pokarmowego. Po takim zabiegu kluczowe znaczenie ma odpowiednia dieta. Co jeść po wyłonieniu stomii? Zobacz, czym powinna charakteryzować się dieta stomika!

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci – dla kogo są przeznaczone, co dają i ile kosztują?

Rehabilitacja dla dzieci może odbywać się w różnych formach – jedną z nich jest uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych. Kiedy warto zdecydować się na takie turnusy? Z jakimi kosztami są one związane? Czy można otrzymać na nie refundację?

Kobiecy problem z oddawaniem moczu – przyczyny, rodzaje i leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Nietrzymanie moczu jest problemem powszechnie występującym u kobiet, natomiast rzadko poruszanym ze względu na jego wstydliwość. Czym dokładnie charakteryzuje się kobiece nietrzymanie moczu? Jak do niego dochodzi? W jaki sposób odbywa się jego leczenie?

Loading...