Pieluchy anatomiczne

Pieluchy anatomiczne(55)

Pieluchy anatomiczne to wyroby medyczne, które zostały zaprojektowane dla osób z inkontynencją – problemami z nietrzymaniem moczu lub kału. Przeznaczone do używania z bielizną. Duży wybór chłonności i kształtów pozwala na dobór produktów chłonnych dopasowanych do potrzeb użytkownika.

Marka
więcej... mniej
Cena
Chłonność
Rodzaj
Filter
Sortuj według:
Produkty na stronie:
Pieluchy anatomiczne(55)
San Seni Plus pieluchy...
Refundacja NFZ

San Seni Plus pieluchy anatomiczne duże wkłady chłonne

76,50 zł

2.55zł / 1 szt.

Wysyłka w 72h
San Seni Uni pieluchy...
Refundacja NFZ

San Seni Uni pieluchy anatomiczne wkłady dla starszych

57,90 zł

1.93zł / 1 szt.

Wysyłka w 72h
San Seni Maxi pieluchy...
Refundacja NFZ

San Seni Maxi pieluchy anatomiczne dla seniora

23,80 zł

2.38zł / 1 szt.

Wysyłka w 72h

Jak wygląda pielucha anatomiczna?

Pieluchy anatomiczne są wykonane z materiałów chłonnych, które mogą wchłonąć znaczną ilość cieczy, a także mają wodoodporną warstwę zewnętrzną, aby zapobiec wyciekom.

Niektóre produkty mają również zaawansowane systemy odprowadzania wilgoci i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów, aby zapewnić użytkownikowi suchość i wygodę, indykatory wilgotności, boczne osłony redukujące ryzyko zabrudzenia bielizny i łóżka.

Kto może korzystać z anatomicznych pieluch?

Przeznaczone są dla osób mobilnych oraz leżących. Mogą być używane przez kobiety i mężczyzn, a także przez dzieci.

Jak wygląda pielucha anatomiczna?

Pieluchy anatomiczne są wykonane z materiałów chłonnych, które mogą wchłonąć znaczną ilość cieczy, a także mają wodoodporną warstwę zewnętrzną, aby zapobiec wyciekom.

Niektóre produkty mają również zaawansowane systemy odprowadzania wilgoci i neutralizacji nieprzyjemnych zapachów, aby zapewnić użytkownikowi suchość i wygodę, indykatory wilgotności, boczne osłony redukujące ryzyko zabrudzenia bielizny i łóżka.

Kto może korzystać z anatomicznych pieluch?

Przeznaczone są dla osób mobilnych oraz leżących. Mogą być używane przez kobiety i mężczyzn, a także przez dzieci.

Kiedy zaleca się stosowanie pieluch anatomicznych?

Pieluchy anatomiczne są stosowane w przebiegu nietrzymania moczu i kału, między innymi w chorobach, po urazach, zabiegach, które wpływają na czynność pęcherza lub jelit.

Również są używane przez osoby starsze, osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich oraz osoby niesamodzielne.

Czy pieluchy anatomiczne mogą być używane przy inkontynencji kałowej?

Tak, te wyroby chłonne mogą być używane u osób z inkontynencją kałową. Należy jednak pamiętać o tym, że mogą być one niewystarczające w przypadku luźnego stolca. Zaleca się wtedy stosowanie dodatkowo pieluchomajtek.

Jaką chłonność mają pieluchy anatomiczne?

Pieluchy dla dorosłych sprzedawane są w różnych chłonnościach, dzięki czemu można dopasowywać je do potrzeb użytkowników.

Chłonność na opakowaniu pieluch najczęściej oznaczona jest kropelkami, co ułatwia ich dobór.

Przy niewielkiej inkontynencji moczowej stosowane są wkładki urologiczne dla mężczyzn i kobiet, natomiast przy cięższej inkontynencji pieluchy o dużej chłonności, na przykład pieluchy anatomiczne San Seni.

Jak wybrać odpowiednie anatomiczne pieluchy?

Należy uwzględnić ich poziom chłonności, przeznaczenie pod kątem płci, a także ich właściwości – zastosowane wkłady chłonne, dodatkowe osłony, rodzaj wykorzystanych materiałów.

Jakie pieluchy wybrać dla kobiet?

Dla kobiet przeznaczone są pieluchy uniwersalne oraz te dedykowane dla kobiet odpowiadające ich anatomicznej budowie, na przykład TENA Lady, Seni Lady, pieluchy anatomiczne dla kobiet iD Light.

Jakie pieluchy wybrać dla mężczyzn?

Dla mężczyzn przeznaczone są pieluchy uniwersalne oraz te odpowiadające budową męskiej anatomii, na przykład pieluchy anatomiczne dla mężczyzn iD For Men czy MoliCare Premium Form For Men.

Jak korzystać z pieluch anatomicznych?

Pieluchy anatomiczne przeznaczone są do stosowania w bieliźnie. Najczęściej stosowane są one do majtek siatkowych, natomiast wkładki urologiczne mogą być używane ze zwykłą bielizną.

Po zabrudzeniu pieluchę anatomiczną należy jak najszybciej wymienić na nową, dbając o czystość okolic intymnych.

Czy na pieluchy anatomiczne przysługuje refundacja?

Tak, pieluchy anatomiczne można zakupić z refundacją z NFZ lub PFRON w ramach dostępnego limitu. Realizacja zlecenia NFZ możesz zrealizować w naszym sklepie.

23948300_pad-on-blue.jpg

Pytania pomocnicze

Pytania od klientów na temat realizacji zamówień NFZ na temat produktów chonnych 
  • Czy aby skorzystać z refundacji na pieluchy i podkłady wystarczy zlecenie od lekarza pierwszego kontaktu, czy też powinnam mieć jeszcze inną formę zlecenia ?
    Aby zrealizować zlecenie wystarczy wypełnić formularz podstawowe dane to numer zlecenia, numer pesel pacjenta oraz o ile pacjent sam nie odbiera paczki numer pesel osoby odbierającej

  • Czy po nr zlecenia dowiem się na jakie pampersy mam zlecenie i ile sztuk?
    Nie, dowiedzieć się można ile sztuk przysługuje na jaki okres (ile miesięcy). Natomiast jakie pieluchy , jakie zakupi się wyroby chłonne każdy sam wybiera dowolnie zgodnie z przyznanym limitem sztukowym.
  • Czy oprócz pieluchomajtek, refundowane są również wkłady lub podpaski? 
    Tak, wybrane podpaski, wkładki, majtki chłonne podkłady, pieluchomajtki wkłady anatomiczne można zrealizować na jednym zleceniu. Asortyment można mieszać jednak nie na każdym produkcie przysługuje taka sama refundacja. 
    O bieżących zmianach można przeczytać tutaj 
  • Mam zlecenie dla dziecka na pieluchy  dziecko 8kg i mam pytanie czy można zamówić normalne pampersy lub dada? Jakie są możliwości?
    Nie wszyscy producenci zgłaszają swoje produkty pod możliwość refundacji, dodatkowo nie każdy sklep ma w swojej ofercie zgłoszone do refundacji wszystkie marki u nas dostępne sa np SENI KIDS, TENA DRY KIDS, Premio Natura, FLUFSAN
  • Jeżeli lekarz wpisał liczbę sztuk 90 to to dotyczy jednego miesiąca czy więcej ?
    Przy przepisywaniu lekarz w arkuszu wybiera liczbę sztuk na miesiąc. Przy czym przy dodatkowych uprawnieniach może to być większa ilość niż 90 sztuk ( o większość ilość należy poprosić lekarza przy wystawianiu zlecenia).

  • Moja mama ma zaświadczenie wydane z urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych. Czy na tej podstawie może ubiegać się o 100% refundacji na pieluchomajtki.
    Osoby represjonowane maja 100% jeżeli zmieszczą się w podanym limicie. Legitymacje należy pokazać lekarzowi przy wypełnianiu wniosku o zaopatrzenie w pieluchy.

  • Chodzi mi o dofinansowanie PFRON pieluch dla osoby dorosłej z orzeczoną niepełnosprawnością,  czy trzeba mieć zlecenie wystawione przez lekarza aby otrzymać zwrot czy wystarczy faktura ?
    Oryginał faktury na odebrane już pieluchy należy złożyć PCPR/MOPS/PFRON
    – Faktura musi być imienna, na Pacjenta na którego jest wystawiony wniosek
    – Faktura musi zawierać informację o wartości wpłaty własnej i wartości refundacji NFZ
Czy muszę realizować od razu całe zlecenie NFZ ?

Nie, zlecenie może zostać zrealizowane częściowo np jeśli masz zlecenie na 12 miesięcy zakup możesz dokonać na dowolną liczbę miesięcy ( jednak max 6 ) 

Kiedy rozpoczniesz zlecenie w jednym sklepie musisz je wybrać do końca w tym samum punkcie

Opcją na zmienienie sklepu jest anulowanie zlecenia u lekarza. Na ten temat dowiesz się więcej tutaj

Często zadawane pytania - realizacja wniosków NFZ
  • Realizuje zlecenie NFZ chciałabym się dowiedzieć czy Państwo wysyłajcie zamówione produkty i na jakiej zasadzie?
    Przy realizacji zleceń NFZ darmowa jest możliwa wysyłka przy przedpłacie i kurier GLS o innych formach dostawy można dowiedzieć się tutaj 

  • Zapomniałam zrealizować zlecenie z poprzedniego miesiąca czy mogę zrealizować z miesiąca poprzedniego zlecenie mimo, że się skończył ?
    Niestety zlecenie można zrealizować od miesiąca w którym składa się zamówienie i max 6 miesięcy do przodu. Nie da się złozyć zamówienia na już zakończony miesiąc.
    Jeśli chcesz złożyć zamówienie możesz go zrealizować w dowolnym dniu miesiąca.
  • Czy zlecenie wystawione przez lekarza trzeba obecnie potwierdzać w placówce NFZ ?
    Nie, potwierdza automatycznie lekarz przy wystawianiu oraz sklep/apteka przy realizacji zlecenia. Nie ma konieczności udawania się do placówki NFZ.
  • Mam już interesujące rzeczy w koszyku, czy mogę teraz dodać nr zlecenia NFZ ?
    Tak, jest taka możliwość
Jakie zmiany refundacji na wyroby chłonne obowiązują od 1 stycznia 2024 roku?

Od 1 stycznia 2024 roku zostanie zwiększona wysokość refundacji na wyroby chłonne. Dotychczas refundacja wynosiła 70% z limitu finansowania. Od nowego roku refundacja zostanie zwiększona oraz podzielona na dwie grupy osób: 80% refundacji w przypadku osób dorosłych oraz 90% w przypadku dzieci do 18 roku życia. Limity finansowania pozostają bez zmian.

Więcej informacji znajdziesz w artykule

Loading...