darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Od czego rozpoczynają się problemy z prostatą?

Prostata to gruczoł, który pełni istotną rolę w męskim życiu płciowym. Problemy z nim zaczynają się z reguły w okolicach 55 roku życia, a polegają na jego przeroście. Według statystyk, cierpieć na nią może nawet co drugi mężczyzna. Jakie są objawy prostaty?

Objawy chorej prostaty

Choroby prostaty związane są głównie z ogólnym starzeniem się organizmu i spadkiem produkcji testosteronu. Dochodzi wówczas do nadmiernego, niekontrolowanego rozrostu tkanki prostaty, która sąsiaduje bezpośrednio z cewką moczową i uciska ją coraz bardziej, tym samym prowadząc do nasilających się kłopotów z oddawaniem moczu. Skrajnie zaniedbane leczenie prostaty może prowadzić nawet do konieczności cewnikowania.

Niestety, choroby związane z tym gruczołem często nie dają wyrazistych objawów, które łatwo jest połączyć właśnie z prostatą. Szczególnie często ma to miejsce w przypadku chorób nowotworowych, które bardzo często aż do późnych stadiów pozostają bezobjawowe.

Nawet niewielki przerost prostaty może spowodować duże szkody dla organizmu. Szczególnie jeśli leczenie nie zostanie podjęte z odpowiednim wyprzedzeniem, może on prowadzić do poważnych kłopotów z oddawaniem moczu. Z tego względu, warto zwrócić uwagę na niektóre objawy, takie jak:

– uczucie przepełnienia pęcherza przy jednoczesnej niemożności opróżnienia go do końca,

– problemy z trzymaniem moczu oraz częste jego oddawanie,

– znacznie osłabiony strumień,

– dolegliwości bólowe w trakcie oddawania moczu.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Przerost prostaty objawy nietypowe

Oprócz klasycznych, wskazanych wyżej objawów, problemy z prostatą mogą również przejawiać się nieco mniej klasycznie. Wśród nich można wskazać ogólne osłabienie organizmu, występowanie krwiomoczu oraz obecność krwi w spermie, utrzymującą się gorączkę czy wymioty.

Wśród objawów przerostu prostaty można wskazać także dolegliwości bólowe w okolicach odbytu, moszny oraz samego penisa. Dodatkowo, boleć może również podbrzusze.

Jak leczy się chorą prostatę?

Przerost tego gruczołu można leczyć między innymi farmakologicznie. Niestety, w niektórych przypadkach stosowanie środków ułatwiających opróżnianie pęcherza nie przynosi pożądanych efektów i w takich sytuacjach stosuje się leczenie operacyjne.

Niestety, wycinanie części przerośniętego gruczołu może prowadzić do problemów z nietrzymaniem moczu. Dochodzi do niego w wyniku uszkodzenia cewki w trakcie zabiegu. Tę dolegliwość również można leczyć (między innymi farmakologicznie), a póki problem nie zostanie opanowany – dobrym pomysłem może być stosowanie na przykład męskich wkładek urologicznych.

Sprawdź jakie są powody nietrzymania moczu u mężczyzn.

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ