Fraud Blocker
Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu przy pożyciu intymnym?

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Kłopoty z niekontrolowanym oddawaniem moczu w trakcie stosunku płciowego są znacznie powszechniejszym problemem niż by się to mogło wydawać. Dolegliwość ta dotyka kobiet w różnym wieku i może prowadzić do dużych problemów z samooceną i ogólną chęcią do współżycia z partnerem.

Nietrzymanie moczu podczas stosunku - co robić?

Na szczęście, istnieje kilka rozwiązań, które pozwalają uniknąć kłopotliwych sytuacji w łóżku. Popuszczanie moczu podczas stosunku może zmniejszyć się, jeśli będziesz pamiętać o tym, aby wcześniej opróżnić pęcherz: to znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu. Warto również unikać takich napojów jak piwo, kawa czy herbata - wykazują one działanie silnie moczopędne i mogą nasilać dolegliwości.

Jeśli zdarza Ci się popuścić mocz podczas stosunku, wypróbuj również z partnerem inne pozycje seksualne. Choć u osób, które nie cierpią na żadne problemy związane z pęcherzem, ułożenie w trakcie stosunku nie ma dużego znaczenia, w przypadku rozmaitych schorzeń układu moczowego - nadmierny nacisk na cewkę moczową oraz pęcherz może prowadzić do kłopotliwych problemów.

Dobrze jest również pamiętać o regularnych ćwiczeniach mięśni dna miednicy - szczególnie jeśli rodziłaś dzieci. Regularne treningi w tym obrębie prowadzą nie tylko do zmniejszenia kłopotów z popuszczaniem moczu, ale również intensyfikują przyjemność, jaką zapewnia orgazm. Dlatego też warto codziennie, kilka razy dziennie napinać mięśnie Kegla, zapewniając sobie nie tylko lepsze trzymanie oczu, ale również większą przyjemność.

rzeczytaj jak wzmocnić mięśnie Kegla u mężczyzn.

 

Produkty powiązane

ABENA Abri-Flex Premium 1...
Refundacja NFZ

ABENA Abri-Flex Premium 1 majtki chłonne dla seniora

4,56 zł

Dostępność:

Produkt pod zamówienie wysyłka do 170h
iD Pants Normal majtki...
Refundacja NFZ

iD Pants Normal majtki chłonne na nietrzymanie moczu

29,40 zł

Dostępność:

Wysyłka w 48h
MoliCare Premium Slip Maxi...
Refundacja NFZ

MoliCare Premium Slip Maxi Plus pieluchomajtki dla dorosłych

67,06 zł

Dostępność:

Dostępny produkt z innymi opcjami
Loading...