darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Nietrzymanie moczu u mężczyzn – jakie są przyczyny?

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki


Nietrzymanie moczu to poważny problem, który pozostawiony bez odpowiedniego leczenia może nie tylko obniżyć komfort życia, ale również spowodować dalsze pogorszenie funkcjonowania układu moczowego. Z tego względu każdy mężczyzna powinien mieć podstawową wiedzę na temat nietrzymania moczu. Jakie są przyczyny?

Problem wielu mężczyzn — kiedy się pojawia?

Nietrzymanie moczu u mężczyzn może pojawiać się w bardzo różnych momentach. Część osób zmagających się z tym problemem doświadcza nietrzymania moczu w określonych sytuacjach.

Objawy najczęściej pojawiają się:

– po długotrwałym siedzeniu (w wyniku ucisku pęcherza),
– podczas śmiechu,
– w wyniku wysiłku fizycznego,
– po spożyciu alkoholu,
– po zabiegu chirurgicznym,
– po przyjęciu leków moczopędnych.

Ponadto popuszczanie moczu u mężczyzn może mieć charakter stały. W takiej sytuacji pacjent zmaga się z ciągłym uczuciem parcia na pęcherz mimo braku jego przepełnienia. Może to być rezultat m.in. choroby układu moczowego (przerost prostaty) lub andropauzy.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Zadbaj o swoje zdrowie

Problem nietrzymania moczu nie może być bagatelizowany. W przypadku mężczyzn, którzy cierpią z powodu niewielkiego nietrzymania moczu, niepodjęcie leczenia może szybko doprowadzić do pogorszenia stanu zdrowia. Warto mieć na uwadze, że w części przypadków nie ma konieczności podjęcia farmakoterapii lub przeprowadzenia operacji. Czasem wystarczą zwykłe ćwiczenia.

Dotyczy to m.in. sytuacji, gdy problem z utrzymaniem moczu jest rezultatem obniżonej elastyczności mięśni w obrębie miednicy. W takiej sytuacji wystarczą regularne ćwiczenia mające na celu wzmocnić określone partie mięśni. Warto mieć na uwadze, że ćwiczenie mięśni w obrębie miednicy nie tylko może zlikwidować problem nietrzymania moczu, ale również doprowadzi do poprawy erekcji.

W przypadku poważniejszych zaburzeń konieczne będzie rozpoczęcie farmakoterapii lub przeprowadzenie operacji. Będzie to uzależnione od przyczyny nietrzymania moczu oraz od intensywności problemu. Niezależnie od tego każdorazowo należy skontaktować się z lekarzem specjalistą, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę oraz wprowadzi indywidualnie dopasowany do pacjenta plan leczenia.

Zgłoś się do lekarza

Obniżenie komfortu życia lub uniemożliwienie prawidłowego funkcjonowania wraz z dolegliwościami bólowymi to podstawowe problemy, do których prowadzi nietrzymanie moczu domowe sposoby nie mogą być jednym sposobem na walkę w tym problemem. Niepoznanie przyczyny tego schorzenia jest realnym zagrożeniem dla zdrowia. Do czasu wizyty u lekarza warto zastanowić się nad stosowaniem specjalistycznych wkładek urologicznych.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ