Fraud Blocker

Problemy ze zdrowiem

SUO – specjalistyczne usługi opiekuńcze dla osób z zaburzeniami psychicznymi

Osoby doświadczające zaburzeń psychicznych mogą skorzystać z przeznaczonego dla nich wsparcia w formie SUO – specjalistycznych usług opiekuńczych. Czym dokładnie cechują się tego rodzaju usługi? Kto może z nich skorzystać? Jak się o nie ubiegać?

Nowotwory układu moczowego – rodzaje, przyczyny, objawy i leczenie

Jakie są główne rodzaje nowotworów układu moczowego? W jaki sposób do nich dochodzi? Jakie są ich przyczyny? Wyjaśniamy główne kwestie związane z tymi dolegliwościami.

Krwiomocz – przyczyny, objawy i leczenie krwi w moczu

Krwiomocz, czyli krew w moczu jest dolegliwością, która dotyka układu moczowego i może mieć zróżnicowane przyczyny. Gdy wystąpi, warto udać się jak najszybciej do lekarza, który wykona niezbędną diagnostykę oraz zaleci właściwe leczenie. Kiedy najczęściej dochodzi do krwiomoczu? Jakie objawy mogą mu towarzyszyć? Jak się go leczy?

Piana w moczu – co oznacza spieniony mocz?

Pienienie się moczu jest objawem, który może wzbudzić niepokój, jednak nie zawsze oznacza to poważną dolegliwość. Co wpływa na powstawanie piany podczas oddawania moczu? W jakiej sytuacji konieczne będzie udanie się do lekarza?

Wodonercze – co to jest? Objawy, przyczyny i leczenie wodonercza

Nerki narażone są na zróżnicowane schorzenia, wśród których znajduje się również wodonercze, które odnosi się do zaburzonej pracy miedniczek nerkowych oraz kielichów nerkowych. Czym dokładnie jest ta dolegliwość, jakie powoduje ona objawy i w jaki sposób odbywa się jej leczenie?

Białkomocz. Co oznacza białko w moczu?

U zdrowych osób, u których prawidłowo pobrano mocz, nie występuje białkomocz. Obecność białka w moczu nie musi jednak oznaczać poważnych chorób. Czym jest białkomocz i jak do niego dochodzi?

Ciemny mocz – co oznacza? Przyczyny brązowego, brunatnego moczu

Prawidłowy kolor moczu jest lekko słomkowy, natomiast może zdarzyć się, że ma on inną, znacznie ciemniejszą barwę. Jak dochodzi do zmiany koloru moczu na ciemną – brązową, brunatną barwę? Co należy zrobić w przypadku pojawienia się takiego symptomu?

Menopauza – kiedy się zaczyna i jakie ma objawy?

Menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety i nie należy traktować jej jak choroby. Jakie zmiany zachodzą wtedy w organizmie? Kiedy rozpoczyna się menopauza? Po jakich objawach można ją rozpoznać?

Jak powstają żylaki kończyn dolnych? Przyczyny, rodzaje i objawy żylaków

Żylakami nazywa się dolegliwość, w której dochodzi do nadmiernego poszerzenia żył. Najczęściej spotykane są żylaki kończyn dolnych, ale mogą one znajdować się również w innych częściach ciała – przełyku, odbycie, pęcherzu, powrózku nasiennym. Co warto wiedzieć na temat tworzenia się żylaków nóg?

Jak pielęgnować blizny? Preparaty wspierające gojenie się blizn

Gojąca się blizna może powodować uczucie ściągnięcia, swędzenia czy mrowienia. Aby złagodzić te dolegliwości i sprawić, by tkanka bliznowata była gładka i elastyczna, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty.

Kwas moczowy – jak obniżyć jego poziom naturalnie?

Zbyt duża ilość kwasu moczowego w organizmie przyczynia się do rozwoju podagry i kamicy nerkowej. Jego nadmierne odkładanie się można jednak ograniczyć – nie tylko za pomocą leków, ale też naturalnych, domowych sposobów.

Niestrawione resztki pokarmu w kale – przyczyny i choroby

Widoczne w kale niestrawione resztki pokarmu mogą wzbudzić niepokój. Co dokładnie oznacza taki objaw? Jakie mogą być jego przyczyny? W jakich chorobach najczęściej dochodzi do takich problemów z trawieniem?

Loading...