Fraud Blocker

Problemy ze zdrowiem

Białkomocz. Co oznacza białko w moczu?

U zdrowych osób, u których prawidłowo pobrano mocz, nie występuje białkomocz. Obecność białka w moczu nie musi jednak oznaczać poważnych chorób. Czym jest białkomocz i jak do niego dochodzi?

Ciemny mocz – co oznacza? Przyczyny brązowego, brunatnego moczu

Prawidłowy kolor moczu jest lekko słomkowy, natomiast może zdarzyć się, że ma on inną, znacznie ciemniejszą barwę. Jak dochodzi do zmiany koloru moczu na ciemną – brązową, brunatną barwę? Co należy zrobić w przypadku pojawienia się takiego symptomu?

Menopauza – kiedy się zaczyna i jakie ma objawy?

Menopauza jest naturalnym etapem w życiu każdej kobiety i nie należy traktować jej jak choroby. Jakie zmiany zachodzą wtedy w organizmie? Kiedy rozpoczyna się menopauza? Po jakich objawach można ją rozpoznać?

Jak powstają żylaki kończyn dolnych? Przyczyny, rodzaje i objawy żylaków

Żylakami nazywa się dolegliwość, w której dochodzi do nadmiernego poszerzenia żył. Najczęściej spotykane są żylaki kończyn dolnych, ale mogą one znajdować się również w innych częściach ciała – przełyku, odbycie, pęcherzu, powrózku nasiennym. Co warto wiedzieć na temat tworzenia się żylaków nóg?

Jak pielęgnować blizny? Preparaty wspierające gojenie się blizn

Gojąca się blizna może powodować uczucie ściągnięcia, swędzenia czy mrowienia. Aby złagodzić te dolegliwości i sprawić, by tkanka bliznowata była gładka i elastyczna, warto sięgnąć po odpowiednie preparaty.

Kwas moczowy – jak obniżyć jego poziom naturalnie?

Zbyt duża ilość kwasu moczowego w organizmie przyczynia się do rozwoju podagry i kamicy nerkowej. Jego nadmierne odkładanie się można jednak ograniczyć – nie tylko za pomocą leków, ale też naturalnych, domowych sposobów.

Niestrawione resztki pokarmu w kale – przyczyny i choroby

Widoczne w kale niestrawione resztki pokarmu mogą wzbudzić niepokój. Co dokładnie oznacza taki objaw? Jakie mogą być jego przyczyny? W jakich chorobach najczęściej dochodzi do takich problemów z trawieniem?

Torbiel włosowa (krzyżowo-ogonowa) – co to jest, przyczyny, leczenie

Torbiel lub zatoka włosowa, również określana jako krzyżowo-ogonowa, nadguziczna czy pilonidalna, jest dolegliwością zapalną, która dotyka okolicy krzyżowej oraz krocza.

Kamienie kałowe – co to jest? Przyczyny, objawy i leczenie

Do tworzenia się kamieni kałowych najczęściej dochodzi u osób, które prowadzą niezdrowy tryb życia. W jaki sposób powstają? Jakie dają objawy? Jak można im zapobiegać i jak je leczyć?

Dieta w stanach zapalnych jelita grubego – co jeść, a czego unikać?

Zapalenia jelita grubego powodują problemy z prawidłowym trawieniem. Właśnie dlatego w ich przebiegu bardzo duże znaczenie ma właściwa dieta, które nie będzie powodowała zaostrzenia objawów chorobowych i może pomóc w utrzymaniu zdrowia całego organizmu.

Rak jelita grubego – przyczyny, najczęstsze objawy i metody leczenia

Rak jelita grubego jest nowotworem, który pojawia się na nabłonku błony śluzowej wyścielającej jelita. Co powoduje powstanie raka jelita grubego? W jaki sposób można go rozpoznać? Jak się go leczy?

Zapalenie dróg moczowych – kto najczęściej choruje, jak je rozpoznać i leczyć

Drogi moczowe człowieka, czyli nerki, moczowody, pęcherz moczowy oraz cewka moczowa, są narażone na różnorodne schorzenia. Kogo dotykają one najczęściej? Jakie są ich objawy? W jaki sposób prowadzi się leczenie infekcji?

Loading...