darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Co to jest inkontynencja? – Wyjaśniamy.

Hasłem inkontynencja określamy problem nietrzymania moczu a także nietrzymanie kału. Jako że istnieje wiele podziałów problemu nietrzymania moczu, postanowiono je ujednolicić i tak powstał podział formalny, w którym nietrzymanie moczu i kału określane jest przez jedno słowo.

Podział inkontynencji moczowej.

Zacznijmy od inkontynencji stresowej, zwanej również wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Problem ten dotyczy głównie kobiet i związany jest z osłabieniem mięśni miednicy. To powoduje, że podczas wysiłku fizycznego, kaszlu czy kichania następuje wyciek moczu, którego nie jesteśmy wstanie skontrolować.

Inkontynencja parcia występuje wtedy gdy świadomie oddajemy mocz i objawia się małymi wyciekami, ale może to być także całkowite i niekontrolowane opróżnienie pęcherza moczowego. Jak nazwa wskazuje, ta inkontynencja poprzedzona jest uczuciem parcia.

Wyróżniamy również inkontynencję mieszaną, która jest połączeniem dwóch wyżej opisanych, a także inkontynencję nocną tzw. moczenie nocne. Ponadto mamy inkontynencję ciągłą i neurogenną, która występuje u osób z nieprawidłowo funkcjonującym układem nerwowym.

Kolejnym typem jest inkontynencja z przepełnienia i inkontynencja przetokowa. Ten typ inkontynencji objawia się wyciekiem moczu nie przez cewkę moczową, ale innymi drogami.

W przypadku niezidentyfikowanej inkontynencji nie umiemy określić źródła problemu. Innym typem problemu nietrzymania moczu jest inkontynencja podczas stosunku płuciowego.

Inkontynencja kałowa- dwa rodzaje

Inkontynencja parcia spowodowana jest osłabieniem mięśni zwieracza odbytu, co powoduje, że osoba cierpiąca na tą przypadłość nie jest w stanie zdążyć do toalety. Natomiast inkontynencja pasywna związana jest z popuszczaniem stolca, ale bez uczucia parcia u chorego. Jedną z jej przyczyn może być uszkodzenie nerwów.

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ