Podkłady higieniczne wielokrotnego użytku(0)

Podkłady wielokrotnego użytku to ekologiczna alternatywa dla jednorazowych podkładów chłonnych. Zapewniają ochronę przed moczem i zabrudzeniami. Wykonane są z odpornego na wilgoć materiału, który nadaje się do prania w pralce w wysokiej temperaturze, dlatego można korzystać z nich przeze wiele miesięcy.

Brak dostępnych produktów.

Bądźcie czujni! W tym miejscu zostanie wyświetlonych więcej produktów w miarę ich dodawania.

Kiedy stosuje się wielorazowy podkład chłonny?

Podkłady higieniczne wielorazowe są rodzajem podkładów chłonnych, które przeznaczone są do zabezpieczenia nawierzchni przed zabrudzeniem.

Najczęściej podkłady te stosowane są w przypadku osób mających nietrzymanie moczu oraz kału, ponieważ pomagają one chronić łóżko przed zawilgoceniem i zabrudzeniem. Również używane są one przez kobiety w ciąży i połogu, po zabiegach ginekologicznych, a także u osób mających stomię.

Podkłady chłonne ułatwiają codzienną opiekę nad osobami leżącymi, niesamodzielnymi, niepełnosprawnymi, które mają choroby wywołujące inkontynencję.

Kiedy stosuje się wielorazowy podkład chłonny?

Podkłady higieniczne wielorazowe są rodzajem podkładów chłonnych, które przeznaczone są do zabezpieczenia nawierzchni przed zabrudzeniem.

Najczęściej podkłady te stosowane są w przypadku osób mających nietrzymanie moczu oraz kału, ponieważ pomagają one chronić łóżko przed zawilgoceniem i zabrudzeniem. Również używane są one przez kobiety w ciąży i połogu, po zabiegach ginekologicznych, a także u osób mających stomię.

Podkłady chłonne ułatwiają codzienną opiekę nad osobami leżącymi, niesamodzielnymi, niepełnosprawnymi, które mają choroby wywołujące inkontynencję.

Na jakich podłożach można zastosować podkład higieniczny?

Podkłady wielorazowe mogą być umieszczone na różnych podłożach, między innymi na materacu, na łóżku, na wózku inwalidzkim, na krześle, fotelu czy na kanapie, czyli na wszystkich podłożach, które chcemy dodatkowo zabezpieczyć.

Jak zbudowany jest podkład wielokrotnego użytku?

Tego rodzaju wyroby medyczne produkowane są z materiałów tekstylnych. Z zewnątrz wykończone są miękką powłoką zapewniającą komfort, natomiast w środku mają chłonną warstwę, która absorbuje wilgoć.

Niektóre wkładki wielokrotnego użytku mają gumki albo skrzydła boczne, które utrzymują je bezpiecznie na miejscu.

Podkłady te oferowane są w różnych rozmiarach i wariantach chłonności, aby dopasować się do różnych potrzeb użytkowników.

Jakie zalety mają podkłady nieprzemakalne wielorazowe?

Podkłady wielokrotnego użytku to produkty, które mają liczne zalety w porównaniu do podkładów jednorazowych:
- Zapewniają bardzo dobre zabezpieczenie przed wilgocią i zabrudzeniami.
- Można stosować je na różnych podłożach, na przykład jak materace, wózki inwalidzkie, krzesła.
- Są bardziej przyjazne dla środowiska niż jednorazowe podkłady, których rozkład na wysypiskach może zająć setki lat.
- Można je prać w pralce, również w wysokich temperaturach do 95 stopni, aby usunąć z nich zabrudzenia oraz drobnoustroje dla maksymalnej higieny.

Jak korzystać z podkładu chłonnego wielokrotnego użytku?

Stosowanie podkładów higienicznych wielorazowych jest bardzo proste. Wystarczy nałożyć podkład na podłoże w miejscu, w którym jest ono najbardziej narażone na powstanie zabrudzeń. Podkład można też dodatkowo przykryć prześcieradłem.

Jeśli podkład ulegnie zawilgoceniu, zabrudzeniu, można wyprać go w wysokiej temperaturze w pralce.

Czy podkład będzie się przemieszczać?

Podkłady wielorazowe wyposażone są w specjalne gumki lub zakładki albo wykorzystują antypoślizgowy spód, aby umożliwić ich stabilne utrzymanie na podłożu podczas używania.

W jakich rozmiarach dostępne są podkłady wielorazowe?

Producenci oferują podkłady higieniczne w różnych rozmiarach, między innymi 50 x 70 cm, 75 x 85 cm, 85 x 90 cm, 60 x 120 cm, 70 x 140 cm, a także w rozmiarach odpowiadających wymiarom łóżek.

seni-soft-super-podklady-chlonne-higieniczne-40x60.png

Pytania pomocnicze

Pytania od klientów na temat realizacji zamówień NFZ na temat produktów chonnych 
  • Czy aby skorzystać z refundacji na pieluchy i podkłady wystarczy zlecenie od lekarza pierwszego kontaktu, czy też powinnam mieć jeszcze inną formę zlecenia ?
    Aby zrealizować zlecenie wystarczy wypełnić formularz podstawowe dane to numer zlecenia, numer pesel pacjenta oraz o ile pacjent sam nie odbiera paczki numer pesel osoby odbierającej

  • Czy po nr zlecenia dowiem się na jakie pampersy mam zlecenie i ile sztuk?
    Nie, dowiedzieć się można ile sztuk przysługuje na jaki okres (ile miesięcy). Natomiast jakie pieluchy , jakie zakupi się wyroby chłonne każdy sam wybiera dowolnie zgodnie z przyznanym limitem sztukowym.
  • Czy oprócz pieluchomajtek, refundowane są również wkłady lub podpaski? 
    Tak, wybrane podpaski, wkładki, majtki chłonne podkłady, pieluchomajtki wkłady anatomiczne można zrealizować na jednym zleceniu. Asortyment można mieszać jednak nie na każdym produkcie przysługuje taka sama refundacja. 
    O bieżących zmianach można przeczytać tutaj 
  • Mam zlecenie dla dziecka na pieluchy  dziecko 8kg i mam pytanie czy można zamówić normalne pampersy lub dada? Jakie są możliwości?
    Nie wszyscy producenci zgłaszają swoje produkty pod możliwość refundacji, dodatkowo nie każdy sklep ma w swojej ofercie zgłoszone do refundacji wszystkie marki u nas dostępne sa np SENI KIDS, TENA DRY KIDS, Premio Natura, FLUFSAN
  • Jeżeli lekarz wpisał liczbę sztuk 90 to to dotyczy jednego miesiąca czy więcej ?
    Przy przepisywaniu lekarz w arkuszu wybiera liczbę sztuk na miesiąc. Przy czym przy dodatkowych uprawnieniach może to być większa ilość niż 90 sztuk ( o większość ilość należy poprosić lekarza przy wystawianiu zlecenia).

  • Moja mama ma zaświadczenie wydane z urzędu do spraw kombatantów i osób represjonowanych. Czy na tej podstawie może ubiegać się o 100% refundacji na pieluchomajtki.
    Osoby represjonowane maja 100% jeżeli zmieszczą się w podanym limicie. Legitymacje należy pokazać lekarzowi przy wypełnianiu wniosku o zaopatrzenie w pieluchy.

  • Chodzi mi o dofinansowanie PFRON pieluch dla osoby dorosłej z orzeczoną niepełnosprawnością,  czy trzeba mieć zlecenie wystawione przez lekarza aby otrzymać zwrot czy wystarczy faktura ?
    Oryginał faktury na odebrane już pieluchy należy złożyć PCPR/MOPS/PFRON
    – Faktura musi być imienna, na Pacjenta na którego jest wystawiony wniosek
    – Faktura musi zawierać informację o wartości wpłaty własnej i wartości refundacji NFZ
Czy muszę realizować od razu całe zlecenie NFZ ?

Nie, zlecenie może zostać zrealizowane częściowo np jeśli masz zlecenie na 12 miesięcy zakup możesz dokonać na dowolną liczbę miesięcy ( jednak max 6 ) 

Kiedy rozpoczniesz zlecenie w jednym sklepie musisz je wybrać do końca w tym samum punkcie

Opcją na zmienienie sklepu jest anulowanie zlecenia u lekarza. Na ten temat dowiesz się więcej tutaj

Często zadawane pytania - realizacja wniosków NFZ
  • Realizuje zlecenie NFZ chciałabym się dowiedzieć czy Państwo wysyłajcie zamówione produkty i na jakiej zasadzie?
    Przy realizacji zleceń NFZ darmowa jest możliwa wysyłka przy przedpłacie i kurier GLS o innych formach dostawy można dowiedzieć się tutaj 

  • Zapomniałam zrealizować zlecenie z poprzedniego miesiąca czy mogę zrealizować z miesiąca poprzedniego zlecenie mimo, że się skończył ?
    Niestety zlecenie można zrealizować od miesiąca w którym składa się zamówienie i max 6 miesięcy do przodu. Nie da się złozyć zamówienia na już zakończony miesiąc.
    Jeśli chcesz złożyć zamówienie możesz go zrealizować w dowolnym dniu miesiąca.
  • Czy zlecenie wystawione przez lekarza trzeba obecnie potwierdzać w placówce NFZ ?
    Nie, potwierdza automatycznie lekarz przy wystawianiu oraz sklep/apteka przy realizacji zlecenia. Nie ma konieczności udawania się do placówki NFZ.
  • Mam już interesujące rzeczy w koszyku, czy mogę teraz dodać nr zlecenia NFZ ?
    Tak, jest taka możliwość
Loading...