Urazy i skręcenia kończyn dolnych mogą powodować kłopoty w życiu codziennym oraz utrudniać uprawianie sportu. Problemy ze stawami mogą być spowodowane zwyrodnieniami, stanami zapalnymi lub w wyniku operacji ortopedycznych. Ważną rolę w pokonywaniu tych trudności pełnią ortezy, które są dostosowywane do potrzeb pacjenta, wspierając leczenie i rehabilitację przez zapewnienie tymczasowego wsparcia stawu. Należy jednak pamiętać, że zakup ortezy może być związany z dodatkowymi wydatkami, ale osoby ubezpieczone mogą ubiegać się o refundację.

Od 1 stycznia 2024 roku zmieniła się refundacja na ortezy m.in. kończyn dolnych, np. kolana czy na opadającą stopę.

Grupa H - ortezy kończyn dolnych produkowane seryjnie

Od 1 stycznia 2024 roku wprowadzonych zostało wiele nowych refundacji na ortezy kończyn dolnych produkowanych seryjnie, m.in. na ortezę odciążającą staw kolanowy typu OA czy ortezę stawu biodrowego ograniczającą odwodzenie lub przywodzenie w stawie biodrowym.

Limity refundacji w niektórych wyrobach nieznacznie się zmieniły.

Zapraszamy do zapoznania się z tabelką znajdującą się poniżej, gdzie szczegółowo przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące refundacji ortez kończyn dolnych produkowanych seryjnie:

Grupa G - ortezy kończyn dolnych wykonywane na zamówienie

Od 1 stycznia 2024 roku wprowadzonych zostało wiele nowych poszerzeń refundacji na ortezy kończyn dolnych wykonywanych na zamówienie.

Limity refundacji w niektórych wyrobach zostały podwyższone, przykładowo limit refundacji ortezy korygującej zaburzenia osiowe w płaszczyźnie czołowej typu DAFO lub SMO lub pierścieniowej został podwyższony z 500 zł do 1.250 zł.

Zapraszamy do zapoznania się z tabelką znajdującą się poniżej, gdzie szczegółowo przedstawiliśmy najważniejsze informacje dotyczące refundacji ortez kończyn dolnych wykonywanych na zamówienie:

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...