Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora? Zobacz, jakie daje ulgi i jak ją wyrobić!

Ogólnopolska Karta Seniora jest rodzajem karty zniżkowej przeznaczonej specjalnie dla seniorów. Zobacz, czym dokładnie jest ta karta, jakie oferuje ona zniżki, a także sprawdź, w jaki sposób można ją uzyskać!

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora wydawana jest przez stowarzyszenie MANKO, które już od ponad 24 lat zajmuje się prowadzeniem działań na rzecz poprawy jakości życia seniorów. Jak działa Ogólnopolska Karta Seniora? Karta zniżkowa jak Ogólnopolska Karta Seniora przeznaczona jest dla osób po 60. roku życia, które mogą otrzymać rabaty w ponad 3000 punktów na terenie całego kraju. Wydawana jest ona również w porozumieniu z samorządami. Za pomocą tej karty seniorzy mogą skorzystać taniej z różnych usług oraz zakupić różne produkty, dzięki którym mogą zadbać o swoje zdrowie oraz dobre samopoczucie, podejmować nowe aktywności i rozwijać swoje pasje.

Ogólnopolska Karta Seniora – jakie daje zniżki?

Senior, który zdecydował się na założenie karty, może skorzystać z różnych obniżek. Jakie ulgi daje Ogólnopolska Karta Seniora? Ogólnopolska Karta Seniora pozwala na skorzystanie z różnych rabatów w wielu placówkach handlowych, medycznych, usługowych, obiektach sportowych i kulturalnych na terenie całego kraju. Rabaty wynoszą od 3% do nawet ponad 20%. Karta daje dzięki temu atrakcyjne oszczędności dla seniorów, którzy korzystają z niej regularnie. Wśród punktów, w których można skorzystać z Karty, znajdują się między innymi: - Sklepy medyczne, - Sklepy wielobranżowe, - Sklepy ogrodnicze, - Kwiaciarnie, - Zielarnie, - Salony optyczne, - Restauracje, - Kawiarnie, - Szkoły nauki języków obcych, - Warsztaty samochodowe, - Sanatoria uzdrowiskowe, - Baseny, - Salony SPA, - Prywatne gabinety i kliniki medyczne, w tym stomatologiczne, protetyki słuchu, gabinety rehabilitacji, - Poradnie dietetyczne, - Hotele i inne obiekty noclegowe, - Biura podróży, - Wypożyczalnie sprzętu sportowego, - Salony fryzjerskie, - Salony urody, - Kluby fitness, - Siłownie, - Muzea. Dokładny wykaz placówek, które honorują Ogólnopolską Kartę Seniora, można znaleźć w internecie wraz z informacjami dotyczącymi wysokości rabatów, lokalizacji oraz danymi kontaktowymi.

Jak uzyskać Ogólnopolską Kartę Seniora?

Ogólnopolska Karta Seniora przeznaczona jest dla osób, które ukończyły 60. rok życia. Gdzie można wyrobić Ogólnopolską Kartę Seniora? Żeby ją otrzymać, konieczne jest przejście poniższych kroków: 1. Wejście na stronę internetową www.glosseniora.pl oraz na zakładkę Ogólnopolska Karta Seniora. 2. Pobranie formularza dla seniorów, który należy wypełnić zgodnie z instrukcjami. 3. Opłacenie należności za Kartę. Aktualnie jej wyrobienie to koszt 35 złotych za 1 rok oraz 50 złotych na 2 lata. Należność można przekazać za pomocą przelewu na podany rachunek bankowy albo przekazem pocztowym. 4. Wydrukowanie lub skopiowanie potwierdzenia zapłaty. 5. Umieszczenie wypełnionego formularza wraz z potwierdzeniem zapłaty w kopercie i nadanie jej na adres podany na stronie. Po otrzymaniu zgłoszenia oraz jego weryfikacji organizacja wydająca Kartę przekazuje ją na adres podany przez seniora pocztą. Od momentu otrzymania karty można zacząć z niej korzystać aż do czasu, gdy utraci ona swoją ważność.

Inne karty seniora – jak jeszcze można skorzystać ze zniżek?

Warto też wskazać, że obecnie również inne firmy i instytucje oferują karty seniora, które uprawniają osoby od konkretnego wieku do skorzystania z atrakcyjnych rabatów. Seniorzy mogą między innymi skorzystać ze zniżek na przejazdy kolejowe, gdy zakupią kartę seniora PKP Intercity. Pozwala ona na uzyskanie zniżek aż do 30%. Również karty tego typu oferowane są przez niektóre samorządy – gminy, miasta.

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...