Fraud Blocker

Dla seniora i jego opiekuna

Opiekun medyczny – kim jest i jakie są jego zadania?

Opiekun medyczny jest jednym z zawodów medycznych, który ma uprawnienia do prowadzenia różnych czynności z pacjentami, między innymi seniorami, osobami chorymi, niesamodzielnymi. Kim dokładnie jest opiekun medyczny i czym się zajmuje?

Usługi sąsiedzkie – na czym polegają i kto może je świadczyć?

Usługi sąsiedzkie są nową formą świadczenia pomocy społecznej, która została wprowadzona pod koniec lipca 2023 roku na mocy nowelizacji Ustawy o pomocy społecznej. Na czym polegają usługi sąsiedzkie i jak z nich skorzystać?

Prawidłowe ciśnienie i puls u seniora – normy, przyczyny, skutki, leczenie

Choroby układu krążeniowego są jedną z głównych przyczyn zgonów. O ich rozwoju świadczą między innymi nieprawidłowe ciśnienie oraz puls. Ile powinny one wynosić u seniora? Zobacz normy oraz przyczyny i skutki nieprawidłowych parametrów ciśnienia i pulsu u osób starszych.

Twardy stolec u seniora – co oznacza i jak go zmiękczyć?

Seniorzy często cierpią z powodu zaparć, którym towarzyszy twardy, zbity w kulki stolec. Problemy te nasilają się zwłaszcza w przypadku osób o obniżonej mobilności – niepełnosprawnych, leżących. Jak wtedy postępować?

Aparat słuchowy dla seniora – kiedy jest konieczny i czy można kupić go z refundacją

Pogarszający się słuch to problem wielu seniorów. W takim przypadku rozwiązaniem staje się zastosowanie odpowiednio dobranego aparatu słuchowego, który poprawia jakość życia. Kiedy konieczne będzie jego używanie? Czy można otrzymać na niego refundację?

Telefon dla seniora – jaki wybrać? Najważniejsze cechy i funkcje

Seniorzy coraz częściej korzystają z nowoczesnych urządzeń, w tym także z telefonów. Jaki telefon komórkowy dla seniora będzie najlepszy? Zobacz, jakie cechy i funkcje powinien on posiadać.

Witaminy dla seniorów – jakie wybrać?

Właściwa suplementacja jest ważna na każdym etapie życia. Jakie witaminy polecane są dla seniorów? W jakiej formie najlepiej je zażywać?

Darmowe wyroby chłonne dla seniora – jak je uzyskać?

Problemy z nietrzymaniem moczu dotykają wielu seniorów, ponieważ sprzyja im zaawansowany wiek. W takiej sytuacji pomocne są wyroby chłonne, które pozwalają na uzyskanie maksymalnego komfortu. Czy można skorzystać z nich za darmo?

Kluby seniora – czym są, jak działają, jak założyć?

Aktywność w starszym wieku ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia oraz dla samopoczucia psychicznego. Aby ją wspierać, powstały kluby seniora. Czym dokładnie są takie placówki? Dlaczego warto z nich korzystać? Jak można założyć swój klub seniora?

Czym jest Ogólnopolska Karta Seniora? Zobacz, jakie daje ulgi i jak ją wyrobić!

Ogólnopolska Karta Seniora jest rodzajem karty zniżkowej przeznaczonej specjalnie dla seniorów. Zobacz, czym dokładnie jest ta karta, jakie oferuje ona zniżki, a także sprawdź, w jaki sposób można ją uzyskać!

Demineralizacja kości u seniorów – jak zapobiegać i spowolnić jej postęp?

Proces demineralizacji w organizmie człowieka może mieć poważne skutki. Dotyka on głównie układu kostnego i diagnozowany jest najczęściej u seniorów.

TOP 5 aplikacji dla seniora. Co powinno znaleźć się na jego smartfonie?

Smartfonów używa dzisiaj wielu seniorów. Takie telefony nie tylko pozwalają na kontakt z najbliższymi, ale również mogą pomagać w codziennym funkcjonowaniu dzięki specjalnym aplikacjom mobilnym dla seniorów. Dlaczego warto z nich korzystać? Jakie z nich zasługują na szczególną uwagę?

Loading...