Fraud Blocker
Jak uzyskać dofinansowanie MOPS / PCPR / PFRON ? 2022

Każdej osobie, która wymaga zaopatrzenia w wyroby chłonne takie jak: pieluchomajtki, majtki chłonne, wkłady anatomiczne czy inne przysługuje refundacja ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Jeśli środki pomocnicze zostały już odebrane, a udział własny jest już zapłacony, Pacjent może starać się o zwrot zapłaconej kwoty w PCPR (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie), MOPS (Ośrodek Pomocy Społecznej) lub w PFRON (Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych).

Aby otrzymać dofinansowanie należy złożyć poniżej wymienione dokumenty w odpowiedniej instytucji:

  1. 
  2. Kserokopię zlecenia (wniosku) wydanego przez NFZ podbitą przez realizatora (np. sklep medyczny)  1. Oryginał faktury na odebrany już wyrób medyczny
   - Faktura musi być imienna, na Pacjenta na którego jest wystawiony wniosek
   - Faktura musi zawierać informację o wartości wpłaty własnej i wartości refundacji NF  1. Oświadczenie o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej lub jego opiekuna w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym  1. Orzeczenie o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności 1. Wypełniony wniosek o przyznanie dofinansowania (dostępne w każdym PCPR/MOPS)

Maksymalne dofinansowanie ze środków PFRON/MOPS/PCPR wynosi:

- 100% zapłaconej kwoty udziału własnego (jeśli cena nie przekroczyła wyznaczonego przez NFZ limitu na dany wyrób medyczny na zlecenie
- 150% kwoty dopłaty i limitu ( nie wszystkie PCPRy i MOPSy dopłacają 150% do sumy dopłaty i limitu - niektóre zwracają jedynie dopłatę i dodają kwotę stanowiącą do 150% limitu jaki został wyznaczony rozporządzeniem Ministra Zdrowia)

W naszym sklepie otrzymasz wszystkie dokumenty potrzebne do ubiegania się o zwrot kosztów za zakup wyrobów cyklicznych. Poinformuj nas o tym przy składaniu zamówienia w uwagach.

Zachęcamy do kontaktu, chętnie ci pomożemy. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 530-432-289 lub na chacie.

Produkty powiązane

Seni Active Normal majtki...
Refundacja NFZ

Seni Active Normal majtki chłonne dla seniora

28,10 zł

2.81zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...