P.099. wyroby stomijne – realizacja wniosku NFZ on-line

Wybierz kod refundacji

100% refundacji 

  • 400zł miesięcznie

100% refundacji

  • 300zł miesięcznie

100% refundacji

  • jednostronna 480zł miesięcznie
  • obustronna 960zł miesięcznie

100% refundacji

  • 400zł miesięcznie

Zakup prywatny

Zamów wyroby stomijne bez refundacji prosto do domu.

Nie wiesz jaki kod wybrać?

Jeśli nie wiadomo jaki wybrać kod powyżej, gdyż od lekarza otrzymaliśmy  tylko 13 cyfrowy numer zlecenia “1-20…” bez wersji papierowej zlecenia, to prosimy wypełnić podane pola. Pomożemy  i skontaktujemy się jak najszybciej.

Zamówienie zrealizujesz w 3 minuty bez wychodzenia z domu

Bezpłatna dostawa prosto do Twojego domu

Darmowe wsparcie i pomoc telefoniczna

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 roku, niektóre wyroby medyczne, w tym również stomia, podlegają refundacji. Aby uzyskać refundację, należy poprosić lekarza (lub inny podmiot uprawniony) do wystawienia zlecenia. Zlecenie takie może być wystawiony na okres nieprzekraczający 12 miesięcy. Po tym czasie – zlecenie musi być odnowione, jednak od stycznia 2020 nie ma konieczności osobistego stawiennictwa w placówce medycznej w celu uzyskania nowego zlecenia.

Stomia refundacja NFZ – kody refundacji

Uzyskanie refundacji może mieć miejsce tylko i wyłącznie po wystawieniu przez lekarza zlecenia, na którym określi on kod refundacji. Kod taki jest niezbędny do uzyskania odpowiedniej kwoty refundacji. Można wyróżnić refundację:

– na ileostomię (kod P.099.I), której wysokość to 100% do limitu 400zł,

– na kolostomię (kod P.099.K) – również w wysokości 100% z limitem kwotowym 300zł,

– na urostomię (kod P.099.U) w wysokości 100% z limitem na kwotę 480zł miesięcznie w przypadku urostomii jednostronnej 960zł na miesiąc przy urosotomii obustronnej.

Jeśli w zleceniu podano wyłącznie jego 13-cyfrowy numer, uprzejmie prosimy o kontakt przy użyciu wygodnego formularza. Skontaktujemy się z Państwem najszybciej jak to możliwe.

Worki stomijne refundacja NFZ – jak zrealizować wniosek on-line?

Aby zrealizować wniosek refundacyjny NFZ na stronie Ortomedico, wystarczy wypełnić prosty formularz. Zajmie to zaledwie kilka minut i znacząco ułatwi proces zamawiania.

W pierwszej kolejności prosimy Cię o podanie nam podstawowych danych – czy przysługują Ci dodatkowe uprawnienia? Są one związane ze znacznym stopniem niepełnosprawności, dla osób dotkniętych represjami, pacjentów objętych ustawą za życiem, inwalidów wojskowych oraz wojennych, cywilne niewidome ofiary działań wojennych, uprawnionych wojskowych oraz poszkodowanych weteranów.

Bardzo istotne jest, aby upewnić się (najlepiej jeszcze w gabinecie lekarskim), czy wystawiający wpisał dodatkowe uprawnienia na zleceniu. Bez tego dodatkowe odliczenie będzie niemożliwe.

Następnie poprosimy o wybór ilości miesięcy, na które wystawiono refundację. Przyjrzyj się uważnie dostępnym opcjom. Liczba przed nawiasem oznacza ilość miesięcy, na które lekarz wystawił zlecenie, natomiast liczba w nawiasie oznacza ilość miesięcy, jakie chcemy wykupić w tym momencie. “Pełna realizacja” oznacza, że decydujesz się na wykorzystanie całej przysługującej refundacji na cały okres trwania zlecenia.

Następnie wybierz niezbędny asortyment. Dla Twojej wygody utworzyliśmy wygodne kategorie i posortowaliśmy wyroby medyczne alfabetycznie według nazwy producenta.

Po wyborze produktów określ, czy Twój lekarz wystawił stary, czy nowy wniosek (pamiętaj, że po 1 kwietnia 2020 ważne są tylko nowe wnioski refundacyjne).

Później poprosimy Cię o wypełnienie danych pacjenta. Są one niezbędne do realizacji zlecenia, jednak są u nas w pełni bezpieczne.

Po prawej stronie zobaczysz ogólną kwotę do zapłaty oraz wysokość refundacji i ostateczną kwotę, jaką musisz uiścić po uwzględnieniu refundacji. Wystarczy teraz tylko zaznaczyć wymagane zgody i gotowe. Zapraszamy do zakupów!

Żywienie u osób ze stomią jelitową – praktyczne porady

Żywienie u osób ze stomią jelitową – praktyczne porady

Zrealizuj wniosek NFZ na wyroby stomijne bez wychodzenia z domubez wychodzenia z domuprzez internet w 3 minutyz darmowa dostawą Zrealizuj…
Pierścień uszczelniający do stomii Brava

Pierścień uszczelniający do stomii Brava

Coloplast, jako firma zaopatrująca Pacjentów m.in. W produkty stomijne posiada szeroki asortyment dlatej właśnie grupy odbiorców. Poza workami I płytkami…
Podciekanie worka stomijnego

Podciekanie worka stomijnego

Noszenie sprzętu stomijnego, zwłaszcza na początku, wzbudza wśród Pacjentów wiele obawy: że worek może się odkleić, że będzie widoczny pod…
Operacja wyłonienia stomii - Kompendium wiedzy

Operacja wyłonienia stomii - Kompendium wiedzy

Według najnowszych danych w Polsce żyje ponad 50 000 osób z wyłonioną stomią. Dla wielu osób wiadomość o konieczności wyłonienia…
Czym jest urostomia ??

Czym jest urostomia ??

Urostomia to przetoka pęcherza moczowego, która bywa niezbędna w przypadku wielu chorób związanych z układem moczowym. W tym przypadku drogi…
Refundacja sprzętu dla pacjentów urologicznych

Refundacja sprzętu dla pacjentów urologicznych

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2013 r. dotyczącym wykazu wyrobów medycznych, które są wydawane na zlecenie,…
Jak zrealizować wniosek NFZ na Ortomedico.pl ?

Jak zrealizować wniosek NFZ na Ortomedico.pl ?

Według Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2017 r. (Dz. U. 2019 poz. 1267 z późn. zm.) wyroby medyczne…
Urostomia - podstawowe informacje

Urostomia - podstawowe informacje

Niektóre choroby układu moczowego wymagają wykonania urostomii, czyli zabiegu polegającego na wykonaniu przetoki odprowadzającej mocz z pominięciem przewodów moczowych i…
Stomia u dzieci - Pytania i odpowiedzi

Stomia u dzieci - Pytania i odpowiedzi

Czy dziecko z wyłonioną stomią może być przytulane? Stomia u dzieci budzi u wielu rodziców strach. Przede wszystkim obawiają się…