Fraud Blocker

Zmiany w refundacji NFZ dla amazonek od 1 stycznia 2024 roku: biustonosze, protezy piersi, peruki

Od 1 stycznia 2024 roku zostanie zwiększona wysokość refundacji na wyroby dedykowane  pacjentkom po mastektomii. Od nowego roku refundowane będą nowe wyroby, które dotychczas nie podlegały refundacji NFZ. Niektóre produkty zostaną rozdzielone na refundację dla dzieci do 18 roku życia oraz osoby dorosłe.

Do pobrania: NOWE Rozporządzenie Zaopatrzenie Na Wyroby Medyczne do pobrania 2024 (gorset i pas kompresyjny str. 38, rękaw kompresyjny okrągłodziany str. 37-38, protezy piersi, biustonosze pooperacyjne, peruki str. 68-69)

Protezy piersi

Wysokość refundacji została rozdzielona na dwie grupy osób: dzieci do 18 roku życia oraz osoby dorosłe. Limit refundacji został rozdzielony na protezy jednowarstwowe (350 zł) oraz wielowarstwowe (450 zł). Dzieci dopłacą 0% do limitu, natomiast dorośli 10% tj. 35 zł za protezę jednowarstwową i 45 zł za protezę wielowarstwową.

NOWOŚĆ! Biustonosze pooperacyjne lub do protez piersi

Wysokość refundacji została rozdzielona na dwie grupy osób: dzieci do 18 roku życia oraz osoby dorosłe. Limit refundacji dla obu grup wynosi 120 zł. Dzieci dopłacą 0% do limitu, natomiast dorośli 10% tj. 12 zł.

NOWOŚĆ! Gorset (biustonosz) kompresyjny

Biustonosz kompresyjny przyznany będzie jednorazowo w przypadku rekonstrukcji piersi (po mastektomii z zastosowaniem implantu lub ekspandera lub w przypadku wad rozwojowych, urazów). Limit refundacji wyniesie 300 zł, w tym 10% dopłaty pacjenta, tj. 30 zł.

NOWOŚĆ! Pas kompresyjny

Pas kompresyjny przyznany będzie jednorazowo w przypadku rekonstrukcji piersi (po mastektomii z zastosowaniem implantu lub ekspandera lub w przypadku wad rozwojowych, urazów). Limit refundacji wyniesie 120 zł, w tym 10% dopłaty pacjenta, tj. 12 zł.

Peruki

Wysokość refundacji została rozdzielona na dwie grupy osób: dzieci do 18 roku życia oraz osoby dorosłe. Limit refundacji wyniesie 350 zł. Dzieci dopłacą 0% do limitu, natomiast dorośli 10% tj. 35 zł.

NOWOŚĆ! Rękaw kompresyjny okrągłodziany produkowany seryjnie z uciskiem do 22 mmHg z minimum 6-miesięczną gwarancją producenta na niezmienność wartości ucisku do 2 szt.

Rękaw kompresyjny rozdzielony będzie na dwie kwoty limitu refundacji: 120 zł za sztukę oraz 150 zł za sztukę z półrękawiczką, w tym 10% dopłaty pacjenta, tj. 12 zł/szt. i 15 zł z półrękawiczką.

https://www.youtube.com/watch?v=KrhILmecrz0

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...