Fraud Blocker

Pompa insulinowa Ypso - co to jest? w jakim celu się ją stosuje?

Pompa insulinowa mylife YpsoPump to niewielkie urządzenie elektroniczne, które bardzo ułatwia życie ludziom z cukrzycą, głównie typu 1 i cukrzycą ciężarnych. Po ustaleniu z Zespołem Opieki Medycznej / lekarzem prowadzącym cukrzycę, parametrów niezbędnych do pracy pompy insulinowej, pompa sama podaje insulinę, pomagając utrzymać prawidłowy poziom glikemii.

Czym YpsoPump wyróżnia się na tle innych dostępnych na rynku pomp insulinowych?

Pompa insulinowa mylife YpsoPump jest jedną z najmniejszych na rynku polskim. Dzięki współpracy ze specjalną, dedykowaną aplikacją mobilną (mylife App lub mylife CamAPS FX), codzienne sterowanie odbywa się za pomocą smartfona. Dzięki temu mylife YpsoPump jest bardzo dyskretna, nie musimy jej co chwilę wyciągać na wierzch. Może być swobodnie noszona pod ubraniem.

Pompa jest wyposażona w dwa rodzaje obrotowych (360°) wkłuć (teflonowe i stalowe), o różnych długościach kaniuli i drenu – każdy może wybrać dla siebie najwygodniejszą wersję. Do obu rodzajów wkłuć pasuje serter, pozwalający niemal bezboleśnie założyć nowe wkłucie. Pompa mylife YpsoPump wyposażona jest w dotykowy, duży i niezwykle czytelny ekran. Pomimo małych wymiarów bezpośrednie sterowanie pompą bez aplikacji jest niezwykle wygodne. W pompie stosuje się zbiorniki na insulinę o pojemności 160 j (1,6 cm3) wykonane ze szkła, dzięki czemu możemy przestrzyknąć insulinę i przechowywać przygotowane do użycia pojemniki przez 28 dni w lodówce.

Aplikacja YpsoPump Explorer

Pompa współpracuje z aplikacjami zainstalowanymi na smartfonie, które są połączone za pomocą łącza Bluetooth. Aplikacje dedykowane do pompy mylife YpsoPump (jeśli są zainstalowane na smartfonie z systemem Android i zgodne z wymaganiami systemu Dexcom G6. Współpraca ze smartfonami z system operacyjnym iOS może nie mieć dostępnych wszystkich możliwych funkcji) mogą być podłączone jednocześnie do systemu CGM Dexcom G6. Dzięki temu wykorzystanie kalkulatora bolusa do obliczeń dawki insuliny posiłkowej jest dużo prostsze, szybsze i pozbawione możliwości popełnienia błędu przy ręcznym wpisywaniu wyniku.

Refundacja NFZ na pompę insulinową YpsoPump, zbiorniki na insulinę i zestawy infuzyjne

Do codziennego używania pompy insulinowej mylife YpsoPump potrzebne są następujące, wymienialne, artykuły medyczne:
- zbiornik na insulinę (refundowany przez NFZ dla pacjenta spełniającego wymogi refundacji w ilości 5/miesiąc)
- zestawy infuzyjne mylife OrbitMicro lub mylife OrbitSoft (refundowane przez NFZ dla pacjenta spełniającego wymogi refundacji w ilości 10/miesiąc),
- pokrywy baterii (1/3 miesiące),
- inserter,
- etui,
- osłona ekranu.

Pompa jest dostępna bezpłatnie dla osób do 26 r.ż. - w ośrodkach, które kupują pompę w systemie przetargowym.
Dla osób powyżej 26 r.ż. do kupienia u dystrybutorów.

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...