darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

B. BRAUN

Stomia polega na operacyjnym wyprowadzeniu części jelita lub moczowodu (bądź podklejenie nerki lub pęcherza, jeśli to możliwe) do powłok brzusznych w celu umożliwienia swobodnego wypływu efektów przemiany materii poza organizm ludzki. Dzieje się tak, gdy zachowanie naturalnego procesu nie jest możliwe, na przykład w wyniku choroby nowotworowej.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu chorym ze stomią, oferujemy Państwu produkty lidera branży medycznej - B. BRAUN. Firma ta od lat prowadzi rozmaite badania i unowocześnia swoje produkty, aby pozwolić na jak najlepszy komfort życia chorych i dać im szansę na cieszenie się szeroką gamą aktywności mimo choroby.

B. BRAUN produkty stomia

W ofercie firmy można znaleźć produkty jednoczęściowe oraz wieloczęściowe. Od lat największą popularnością cieszą się stomie jednoczęściowe ze względu na wygodę ich użytkowania, jednakże również zestawy złożone ze specjalnej płytki i doczepianego do niej worka znajdują się w sprzedaży.

Dla zapewnienia maksymalnego komfortu i higieny, w sprzedaży znajdują się również rozmaite produkty przeznaczone do pielęgnacji stomii. Mają one na celu utrzymać to miejsce w prawidłowej czystości, tym samym zapobiegając ewentualnym zakażeniom czy jakimkolwiek przykrym zapachom wydobywającym się ze stomii.

Sprzęty jednoczęściowe składają się z wygodnego, podklejanego worka, który wymienia się w zależności od konieczności. Istnieje możliwość docięcia otworu w worku w zależności od potrzeb.

Stomie wieloczęściowe są stosowane w rzadszych przypadkach, jednak istnieją osoby, które preferują to rozwiązanie. W takiej sytuacji do skóry podkleja się płytkę, która utrzymuje się z reguły kilka dni. Do niej przyczepia się worki stomijne, które wymienia się w zależności od konieczności.

B. BRAUN worki stomijne refundacja NFZ

Na worki B. BRAUN, a także innych firm znajdujących się w naszej ofercie, istnieje możliwość uzyskania refundacji NFZ. Zgodnie z decyzją podjętą w tym zakresie przez Ministerstwo Zdrowia, każdemu choremu z dowolnym rodzajem stomii przysługuje refundacja 100% wydatków do nieprzekraczalnej miesięcznej kwoty. Jest ona uzależniona od rodzaju stomii i wynosi:

- 300 zł dla kolostomii,

- 120 zł dla nefrostomii,

- 480 zł w przypadku urostomii,

- 400 zł dla ileostomii.

Każdy wydatek ponad tę kwotę musi zostać poniesiony ze środków prywatnych. W celu uzyskania refundacji chory powinien udać się do uprawnionego lekarza, który wyda zlecenie refundacyjne. Na podstawie tego dokumentu, NFZ wyda zgodę na refundację.

Wówczas możliwy jest zakup sprzętów stomijnych stacjonarnie lub internetowo z naliczeniem stosownej refundacji po okazaniu dokumentów.

B. BRAUN cennik

Całkowita cena zamówienia na produkty BBRAUN jest uzależniona od ilości produktów oraz ewentualnego przekroczenia limitu refundacyjnego. Warto mieć na uwadze, że wszelkie wydatki ponad wskazane wyżej kwoty nie są zwracane, dlatego może się okazać, że część zamówienia należy opłacić samodzielnie.

W razie pytań lub wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. Umożliwiamy zakupy z refundacją z użyciem specjalnego formularza.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ