darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Worki urostomijne

Urostomia jest rodzajem stomii, wykonywanym u pacjentów, u których wydalanie moczu w sposób naturalny nie jest możliwe. Zabieg ten zakłada połączenie moczowodu, nerki bądź pęcherza do ściany brzucha i to właśnie tamtędy mocz wypływa do specjalnego worka.

Co powinny zapewniać dobre worki urostomijne?

Worki urostomijne – rodzaje

Podobnie jak w przypadku worków do zwykłej stomii, można wyróżnić sprzęty jednoczęściowe oraz dwuczęściowe, które są znacznie rzadziej stosowane.

Jednoczęściowe worki urostomijne przykleja się do skóry pacjenta i pozostawia tam aż do czasu ich napełnienia. To rozwiązanie jest szybkie i wygodne, a jego rozmiar można dowolnie dopasować poprzez docinanie do potrzeb pacjenta.

Sprzęt dwuczęściowy składa się z płytki, przyklejanej do skóry w okolicy stomii oraz przyczepianego do niej worka. Samą płytkę wymienia się co kilka dni, a worki – w zależności od potrzeb, kilka razy dziennie.

Worki urostomijne refundacja NFZ

Stomię należy rozpatrywać nie tylko przez pryzmat jednostki chorobowej, ale również jako dodatkowy koszt dla chorego. Z tego względu, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję o refundacji sprzętów stomijnych dla osób ze wszelkimi jej rodzajami.

Refundacja przysługuje na 100% miesięcznych wydatków na sprzęty urostomijne, jednak do nieprzekraczalnego limitu:

– 480 zł dla urostomii,

– 120 zł dla nefrostomii (połączenie nerki z powłokami brzusznymi).

Aby uzyskać refundację, należy udać się do lekarza uprawnionego do wystawienia zlecenia refundacyjnego. Następnie, dokument ten zabiera się do najbliższego oddziału NFZ, który podejmie decyzję o przyznaniu refundacji. Uwaga: od kwietnia 2020 przyjmowane są wyłącznie zlecenia wystawione na nowym wniosku. Dokumenty na nieaktualnym wzorze trzeba będzie poprawiać, dlatego też warto zwrócić na to uwagę już na etapie wizyty u lekarza.

Uprawniony podmiot może wystawić tego typu zlecenie na maksymalny okres 12 miesięcy, jednak zgodnie z najnowszymi regulacjami, ponowne wystawienie zlecenia nie wymaga wizyty lekarskiej. Kontynuację możne ustalić również w formie teleporady podmiot, który posiada odpowiednie uprawnienia. To duże ułatwienie między innymi dla pacjentów niechodzących czy osób, którym zwyczajnie brak czasu na wizytę w celu załatwienia formalności.

Zlecenie można zrealizować jednorazowo na okres nieprzekraczający 6 miesięcy (można także wykupić refundowane sprzęty urostomijne na inny, krótszy czas).

Zakupów można dokonywać zarówno stacjonarnie, jak i wygodnie online. Warto wiedzieć, że choć teoretycznie przepisy zakładają zakup całego zlecenia w jednym sklepie, wybranym na samym początku, istnieje możliwość jego zmiany. Jeśli wcześniej korzystali Państwo z oferty innego punktu, a są zainteresowani współpracą z nami – wówczas wystarczy poprosić w najbliższym oddziale NFZ (lub u lekarza, który wystawił zlecenie) o anulowanie poprzedniego zlecenia refundacyjnego i wystawienie nowego.

Worki urostomijne cena

Cena całkowita za zamówienie jest uzależniona od ilości środków higienicznych do urostomii zakupowanych ponad limit ze zlecenia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w celu określenia ostatecznej kwoty do zapłaty.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ