Fraud Blocker
Realizacja zlecenia NFZ bez wychodzenia z domu na czas koronawirusa.

1. Wystarczy nr zlecenie (nr ewidencyjny zlecenia, który w obecnej sytuacji można otrzymać od lekarza telefonicznie lub sms. W tym celu należy zadzwonić do danej placówki lekarza rodzinnego wg rejonizacji i poprosić o realizacje zdalną.

2. Otrzymany od lekarza, pielęgniarki nr zlecenia, oraz pesel należy podać na stronie www.ortomedico.pl. Na stronie można dodać produkty, lub przekazać telefonicznie. Ważne, obecnie zalecamy dokonywać płatności elektronicznie (ze względów bezpieczeństwa należy unikać płatności gotówką).

3. Po dokonanej płatności wysyłamy do Państwa paczkę, obecnie nie ma potrzeby odbierania od Państwa jakichkolwiek dokumentów.

4. Kurier dostarczy paczkę z zamówieniem pod wskazany adres (w obecnej sytuacji aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa kurier może zostawić paczki pod drzwiami).

Proszę pamiętać, że najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo i zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa, jesteśmy cały czas otwarci na kontakt pod nr tel. 32 348 82 52 lub na czacie.

Nie masz zlecenia NFZ ? Otrzymaj je na zasadzie teleporady - bez wychodzenia z domu!

Uwaga możliwość otrzymania zlecenia na pieluchomajtki, wyroby stomijne, wyroby urologiczne, asortyment dla diabetyka nie wychodząc z domu na zasadzie teleporady !

Ze względu na wprowadzenie w naszym kraju stanu zagrożenia epidemicznego w celu minimalizacji ryzyka transmisji infekcji COViD-19 od 17.03.2020 r istnieje możliwość wystawienie zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne w ramach teleporady u lekarza POZ lub można wykupić tele-wizytę u specjalisty: e-zlecenia

Co to oznacza bezpośrednio dla nas?

Możemy ograniczyć osobiste kontakty z lekarzami, pielęgniarkami, odwiedzinami w aptece, sklepie medycznym, co jest bardzo istotnym czynnikiem zapobiegającym rozprzestrzenianiu się wirusa i zapewnia nam większy stopień bezpieczeństwa.

Jak to robić? Przede wszystkim musimy pamiętać, że dotyczy to e-zleceń czyli tych , które lekarz wystawia na nowych drukach.

1. Pacjent dzwoni do swojej poradni, w której ma złożoną deklarację i prosi o wystawienie zlecenia na wyrób medyczny, który potrzebuje (pieluchomajtki, stomia, urostomia, zestawy infuzyjne itp.). (podobnie jak z wystawieniem recept)

2. Pacjent, po pozytywnej weryfikacji zlecenia, otrzyma od wystawiającego zlecenie informację o wygenerowanym przez system e-ZWM numerze zlecenia (telefonicznie, email, SMS) bez wydruku papierowego.

3. Następnie pacjent wchodzi na stronę internetową www.Ortomedico.pl i po podaniu numeru zlecenia i numeru PESEL pacjenta, a w przypadku osób bez numeru PESEL daty urodzenia - odbywa się realizacja zlecenia. Pacjent dokonujący zakupu przez stronę internetową proszony jest o przelanie na wskazane na stronie konto bankowe: 24 1050 1344 1000 0092 1991 6112 (ING Bank Śląski) dopłaty do zamówienia (jeżeli taka dopłata jest). Przekazywanie pieniędzy drogą elektroniczną ma zapobiegać wymiany pieniędzy pomiędzy kurierem i zabezpieczyć pacjenta przed możliwością zarażenia.

4. Przesyłka zostaje wysłana przez nas jak najszybciej po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie bankowym. Kurier dostarcza paczkę na wskazany adres. Z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, obecnie kurierzy mogą zostawiać paczki pod drzwiami budynku.

Nowe zlecenie bez nr zlecenia (bez ewidencyjnego nr zlecenia):

5. Pacjenci którzy otrzymali zlecenie na zaopatrzenie w wyroby medyczne w formie papierowej poza systemem e-ZWM (nie posiadają nadanego nr zlecenia na zleceniu), wymagane jest potwierdzenia zlecenia w OW NFZ. Zlecenie można przekazać do dowolnie wybranego OW NFZ z wykorzystaniem systemów teleinformatycznych lub innych systemów łączności drogą elektroniczną (np. skan/email).

6. Pacjent, osoba uprawniona (lekarz/felczer/pielęgniarka/położna/fizjoterapeuta), przychodnia lub realizator zaopatrzenia w wyroby medyczne, po pozytywnym zweryfikowaniu zlecenia otrzyma od OW NFZ informację o wygenerowanym przez system e-ZWM numerze zlecenia (np. telefonicznie lub poprzez e-mail).

7. Dopiero po podaniu numeru zlecenia przez NFZ można realizować tak jak w pkt. 3

Produkty powiązane

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...