Fraud Blocker
Depilacja przed zabiegiem urologicznym, ginekologicznym. Czy jest konieczna? Jak ją wykonać?

Wielu pacjentów, u których mają być wykonane zabiegi urologiczne i ginekologiczne, zastanawia się, czy konieczna jest wtedy wcześniejsza depilacja miejsc intymnych. Podpowiadamy!

Czy przed zabiegiem urologicznym lub ginekologicznym trzeba się golić?

Niektóre rodzaje zabiegów wymagają usunięcia owłosienia z pola operacyjnego. Do tych zabiegów zaliczają się również procedury prowadzone w miejscach intymnych. Nie zawsze jednak depilacja przed zabiegiem urologicznym lub ginekologicznym jest konieczna. Co więcej, duże znaczenie ma sam sposób usunięcia owłosienia.

Zasadniczo golenie przed operacją ginekologiczną lub urologiczną nie jest konieczne, gdy nie utrudnia ono przeprowadzenia zabiegu. Najlepiej zatem skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł wskazać, czy jest to niezbędne.

Jak usunąć owłosienie z miejsc intymnych przed zabiegiem?

Gdy usunięcie włosków przed zabiegiem jest wskazane, wtedy ważna jest również sama technika depilacji. Czym najlepiej golić miejsca intymne?

Obecnie rekomendowanym sposobem, aby pozbyć się włosków z okolicy narządów płciowych, jest ich przystrzyżenie. Dzięki zastosowaniu metody strzyżenia można uniknąć pojawienia się mikrouszkodzeń skóry. To bardzo ważne, ponieważ nawet najmniejsze skaleczenia mogą zwiększyć ryzyko infekcji obszaru zabiegowego.

Poza goleniem odradza się także stosowanie środków do depilacji chemicznej, na przykład kremów rozpuszczających włoski. Podrażniają skórę i mogą powodować reakcje uczuleniowe.

Gdy natomiast lekarz zaleca całkowite usunięcie włosków, wtedy najlepiej usunąć je golarką elektryczną, co pozwala na zminimalizowanie uszkodzeń naskórka.

Kiedy wykonać depilację lub strzyżenie przed zabiegiem urologicznym lub ginekologicznym?

Eksperci wskazują, że depilacja przed zabiegiem urologicznym lub ginekologicznym powinna odbyć się bezpośrednio przed procedurą lub maksymalnie do 2 godzin przed nią. To właśnie wtedy niebezpieczeństwo pojawienia się infekcji jest najmniejsze.

Zatem depilowanie przed operacją ginekologiczną lub urologiczną nie zawsze jest konieczne. Gdy jest ono wskazane, najlepiej skrócić włosy zamiast ich całkowitego zgolenia, co zmniejsza ryzyko infekcji.

Loading...