Fraud Blocker

Profilaktyka i badania

Infekcje układu moczowego w ciąży – jakie są objawy, przyczyny i leczenie bakteriomoczu u ciężarnych?

Kobiety w okresie ciąży są w wyższym stopniu narażone na pojawienie się infekcji układu moczowego. Jakie są główne objawy takiej dolegliwości? Jak do niej dochodzi? Jak można ją bezpiecznie leczyć?

Bezpłatne badania Profilaktyka 40 PLUS – tylko do końca roku 2022!

Po 40. roku życia zwiększa się ryzyko wielu schorzeń. Właśnie dlatego powstał program Profilaktyka 40 PLUS, który pozwala na wykonanie bezpłatnych badań profilaktycznych dla osób w tym wieku. Program rozpoczął się na początku lipca 2021 roku i ma trwać do końca 2022 roku.

Depilacja przed zabiegiem urologicznym, ginekologicznym. Czy jest konieczna? Jak ją wykonać?

Wielu pacjentów, u których mają być wykonane zabiegi urologiczne i ginekologiczne, zastanawia się, czy konieczna jest wtedy wcześniejsza depilacja miejsc intymnych. Podpowiadamy!

Przygotowanie do kolonoskopii. O czym pamiętać przed badaniem?

Kolonoskopia jest jednym z głównych badań, które dotyczy przewodu pokarmowego. Dzięki niemu można uzyskać obraz jelita grubego i zdiagnozować jego dolegliwości, między innymi nowotwór.

Zwieracz odbytu: schorzenia i ćwiczenia na wzmocnienie mięśni

Grupę mięśni odbytu, które regulują wydostawanie się kału, określa się mianem zwieracza odbytu. Mięśnie te narażone są różne urazy oraz schorzenia, które zaburzają jego pracę. Co warto wiedzieć na temat mięśni zwieracza odbytu?

Operacja Hartmanna. Na czym polega operacja jelita grubego metodą Hartmanna?

Jednym z często prowadzonych zabiegów operacyjnych na jelicie grubym jest tzw. operacja Hartmanna. Został on po raz pierwszy wykonany w 1923 roku przez Henriego Alberta Hartmanna, od którego wziął swoją nazwę.

Sposoby na ćwiczenie mięśni Kegla: technika Pelvicore

Program Pelvicore został stworzony przez doświadczoną, norweską fizjoterapeutkę: Kari Bo. Jego unikalność polega na tym, że wspiera nie tylko mięśnie Kegla, ale również pozostałe partie.

Mięśnie Kegla u mężczyzn - jak wzmocnić?

Chociaż większość osób słyszała o mięśniach Kegla, to tylko niewielki odsetek ludzi zdaje sobie sprawę, że występują one zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. W przypadku zaniedbania mięśni Kegla u mężczyzn może się pojawić problem z nietrzymaniem moczu oraz dojść do obniżenia sprawności seksualnej. 

Higiena intymna u dojrzałych mężczyzn - jak o nią zadbać?

Problemy z nietrzymaniem moczu wiążą się ściśle ze wzmożoną higieną okolic intymnych. Oznacza to nie tylko konieczność każdorazowego podmywania się, ale również stosowanie odpowiednich, dopasowanych do potrzeb środków higieny intymnej

Czy warto ćwiczyć mięśnie Kegla ? Jak to robić ?

Mięśnie Kegla pełnią bardzo ważną rolę w organizmie każdej kobiety. Warto wiedzieć, że to właśnie one stanowią podtrzymanie dla narządów wewnętrznych, które znajdują się w dolnej części jamy brzusznej. Osłabienie mięśni dna miednicy może więc skutkować wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Konsekwencje zdrowotne mogą być bardzo poważne - mowa tutaj o m.in. nietrzymaniu moczu, czy też wypadaniu macicy.

W jaki sposób prawidłowo ćwiczyć mięśnie dna miednicy ?

Tego rodzaju ćwiczenia mięśni Kegla polecane są głównie osobom, które nie są w stanie utrzymywać moczu. W zależności od powodów mięśnie ulegają rozluźnieniu, lecz jednak będzie się pamiętać o ciągłych ćwiczeniach to można przezwyciężyć krępujący kłopot z niekontrolowanym utrzymaniem moczu

Loading...