Fraud Blocker
W jaki sposób prawidłowo ćwiczyć mięśnie dna miednicy ?

Tego rodzaju ćwiczenia mięśni Kegla polecane są głównie osobom, które nie są w stanie utrzymywać moczu. W zależności od powodów mięśnie ulegają rozluźnieniu, lecz jednak będzie się pamiętać o ciągłych ćwiczeniach to można przezwyciężyć krępujący kłopot z niekontrolowanym utrzymaniem moczu. Zostanie przedstawione kilka cennych wskazówek jak odpowiednio ćwiczyć i radzić sobie z tym problemem.

Ćwiczenia dna miednicy

Od czego warto zacząć żeby nie zrobić sobie większej krzywdy? Jednym z najważniejszych rzeczy to odpowiednie rozpoznanie. Najprościej będzie wyszukanie je w czasie oddawania moczu. Trzeba mocno naprężyć mięśnie żeby mocz mógł się zatrzymać. Jest to zasługa mięśni dna miednicy. Nie jest konieczne robienie tej aktywności cały czas, bo może to skutkować w przyszłości niezupełnym oddawaniem moczu. W momencie kiedy się już wyćwiczy się je prawidłowo napinać, wtedy będzie można przejść do ćwiczeń siedzących, leżących oraz stojących. Konieczne jest staranne wykonywanie ćwiczeń na 5 sekund, następnie się je rozluźnia na następne 5. Wykonuj od 10 do 15 serii, jeśli jest to na początek za dużo, to można zminimalizować liczbę, aż dojdziesz do odpowiedniej liczby. Powtórzenia najlepiej robić 3 razy w ciągu dnia.

Jak ćwiczyć dna miednicy ?

Być może i te ćwiczenia nie są bardzo wymagające, jednak jeśli nie robimy ich starannie to nie będziemy widzieć efektów. Na co zwrócić uwagę w czasie ćwiczeń? Koniecznie zapamiętaj: - skoncentruj się tylko na mięśniach dna miednicy, w czasie realizowanych ćwiczeń nie naciągaj brzucha, pośladków bądź ud, - staraj się zrelaksować i powoli oddychać, - liczy się jakość, a nie ilość, skoncentruj się każdym ćwiczeniu, a będziesz widział oczekiwane efekty. Dodatkowe ćwiczenia dla chętnych ! Przedstawione ćwiczenia mięśni dna miednicy to najłatwiejsza forma, a zarówno najpopularniejsza realizacja celu polepszenia mięśni miednicy. Można je rozszerzać o inne rodzaje ćwiczeń, które z pewnością polepszą sytuację z nieutrzymywaniem moczu. Na samym wstępie warto spróbować dwóch ćwiczeń. Pierwszy trening dna miednicy składa się z ćwiczenia inaczej nazywanego - „most”. Jest to dość popularne ćwiczenie, bo często było robione w szkole. To nie jest skomplikowane! Wystarczy się położyć na plecach i zgiąć nogi w kąt 90 stopni. Oprzyj o podłoże stopy, a ręce połóż wzdłuż ciała. Wykonaj wdech, dociśnij bardzo mocno pięty do podłogi nie odłączając palców i unieś wysoko biodra równocześnie napinając pośladki, uda i mięśnie dna miednicy. Tułów razem z biodrami i udami musi stworzyć prostą linię. W tej pozycji trzeba przetrwać około 2 sekund, wrócić i zrobić powtórkę, wykonaj 2-3 serie po co najmniej 10 powtórzeń. Następne z kolei jest tak samo łatwe. Na początku jest tak samo jak w poprzednim ćwiczeniu, jednak teraz trzeba unieść nogi złączone pod kątem prostym. Uda muszą się znaleźć w pozycji prostopadłej do podłoża, natomiast łydki równoległej. Ćwiczenie podobne jest do wachlarza, ponieważ powoli rozkłada się nogi, a później złącza. Powtarzaj z 10-15 razy na 3 serie.

Jakie są inne zalety ćwiczeń ?

W przypadku kobiet z pewnością można wymienić łatwiejszy poród dziecka, wyćwiczone mięśnie Kegla ułatwiają wydostanie się dziecka z łona matki, po czym bez najmniejszego kłopotu powracają do swojego poprzedniego kształtu oraz ułożenia. Po drugie działają ochronnie przed wypadaniem macicy i pochwy, są to dość poważne kłopoty po porodzie, natomiast częste ćwiczenia mięśni Kegla, zarówno w ciąży jak i w trakcie porodu, mogą im zapobiec. Co więcej takie ćwiczenia zapobiegają hemoroidom. Dzięki wytrenowanym mięśniom ich leczenie jest znacznie łatwiejsze. W przypadku zarówno mężczyzn jak i kobiet warto wymienić doznania seksualne. Wyćwiczone mięśnie wpływają na intensyfikację doznań seksualnych i samego orgazmu u obu partnerów. Dodatkowo jeśli mężczyźni będą regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla zmniejszą przerost gruczołu krokowego. Trening tego typu jest także polecany po operacji usunięcia prostaty, której powikłaniem jest nietrzymanie moczu.

Produkty powiązane

Loading...