darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

WELLAND MEDICAL

Wyświetlanie 1–12 z 52 wyników

Stomia jest zakładana w wyniku zabiegu, który prowadzi do konieczności odprowadzania treści jelitowej lub moczu do specjalnego worka, znajdującego się na brzuchu osoby chorej

Rodzaje stomii

Można wskazać:

- ileostomię - która polega na wyprowadzeniu poza jamę brzuszną jelita cienkiego w celu umożliwienia usunięcia treści jelitowej do specjalnego worka,

- kolostomię - zabieg pokrewny dla ileostomii, z tym że w przypadku kolostomii dochodzi do uzewnętrznienia jelita grubego, aby umożliwić swobodne wypływanie treści jelitowej do worka stomijnego,

- urostomia - polegająca na umożliwieniu odpływu moczu poprzez przyłączenie do powłok brzusznych moczowodu, pęcherza moczowego lub nerki - i tym samym stworzenie warunków dla usuwania moczu.

WELLAND MEDICAL produkty stomia

Wśród produktów marki WELLAND MEDICAL przeznaczonych dla pacjentów z różnymi rodzajami stomii, można wskazać sprzęt jednoczęściowy oraz wieloczęściowy.

Pierwszy z tych rodzajów, czyli jednoczęściowe worki przyklejane, można swobodnie podkleić do skóry. Jest to najczęściej wykorzystywany rodzaj worków ze względu na duży komfort ich stosowania. Cały proces nakładania ogranicza się do przyklejania worka do skóry i wymiany w miarę konieczności. Należy odpowiednio dopasować rozmiar początkowy do stomii, z możliwością dowolnego docięcia w razie konieczność.

Stomie wieloczęściowe składają się z płytki, którą przykleja się do skóry oraz doczepianego do niej woreczka, który należy wymieniać w zależności od zapotrzebowania (zazwyczaj 1-2 razy na dzień). Ten rodzaj sprzętu jest wykorzystywany znacznie rzadziej głównie ze względu na większą niewygodę użytkowania. Płytkę należy wymienić co kilka dni (z reguły 3-4), a jej rozmiar powinien być tak dobrany, aby istniała możliwość swobodnego podklejenia i dopasowania do rozmiarów stomii.

WELLAND MEDICAL worki stomijne refundacja NFZ - warunki uzyskania

Sprzęt stomijny jest niezbędny do codziennego funkcjonowania osób z dysfunkcjami, stąd też Narodowy Fundusz Zdrowia zdecydował się refundować je, aby nieco ograniczyć koszty po stronie chorych.

Aby uzyskać refundację, w pierwszej kolejności należy otrzymać od uprawnionego lekarza zlecenie refundacyjne. Z takim dokumentem należy udać się do najbliższego oddziału NFZ, który w ramach osobnej decyzji wyda zgodę na refundację. Dokument refundacyjny uprawnia do nabycia worków stomijnych w refundacji 100%, do nieprzekraczalnego, miesięcznego limitu:

- 300zł dla kolostomii,

- 480 zł dla urostomii,

- 400 zł dla ileostomii,

- 120 zł dla nefrostomii.

Wszelkie zakupy powyżej wskazanych kwot w skali miesiąca muszą zostać pokryte ze środków prywatnych chorego.

WELLAND MEDICAL cennik

Zakup z refundacją możliwy jest za pośrednictwem sklepu internetowego. Ostateczna cena zamówienia jest uzależniona od ilości sprzętu stomijnego nabytego powyżej limitu określonego przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z NFZ.

W razie pytań lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu w dogodnej dla Państwa formie. Umożliwiamy zakupy z refundacją lub bez niej.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ