darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Pieluchomajtki dla dzieci

Refundacja wyrobów chłonnych dla dzieci dotyczy jedynie przypadków najcięższych i jedynie osób do ukończenia osiemnastego roku życia. Każda mama, która znalazła się w takiej sytuacji powinna skorzystać z pomocy, jaką oferuje NFZ. Procedura otrzymania wsparcia finansowego nie jest trudna, a dostępność refundowanych pieluch duża.

Pieluchy dziecięce refundacja

Cała procedura refundacji pieluch powinna się rozpocząć u lekarza pediatry, który wystawi zlecenie na pierwszą partię pieluch. Z zasady wystawia się zlecenie na trzy miesiące, jednakże w niektórych przypadkach można je otrzymać nawet na rok. Po otrzymaniu zlecenia należy udać się do oddziału NFZ, aby otrzymać drugą część potrzebną do zrealizowania refundacji – po otrzymaniu pieczątki zgłaszamy się do sklepu medycznego, w którym zlecenie będzie zrealizowane.

W praktyce jest tak, że NFZ refunduje siedemdziesiąt procent za dwie pieluszki dziennie. Ta pomoc zdecydowanie się opłaca, szczególnie że tego rodzaju wyroby będą mamom potrzebne znacznie dłużej, niż przez dwa, czy trzy lata ich pociech.

Jakie pieluchomajtki dla dzieci wybrać?

Wybór pieluch i pieluchomajtek dla dzieci powinien być rozsądny i poprzedzony odpowiednim wywiadem środowiskowym. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na rozmiar. Nawet najbardziej chłonna pielucha, jeśli będzie za mała, nie spełni naszych oczekiwań, a dziecko będzie się w niej czuło mniej niż komfortowo. Rozmiar jest więc najważniejszy. Kolejną rzeczą jest chłonność, bez której nawet najdroższa pielucha będzie bezwartościowa. Na rynku dostępnych jest wiele modeli z opiniami klientów, z których warto skorzystać.

Wiele osób decyduje się na zakup produktów jedynie w aptece, jednakże nie jest to jedyna godna uwagi możliwość. Warto kupować pieluchy i pieluchomajtki w miejscach sprawdzonych, jednakże sklepy medyczne będą równie dobrym pomysłem.

Pieluchy czy pieluchomajtki?

W pierwszych latach życia dziecka nie jest to tak bardzo istotne, jednak to pieluchy będą wtedy wygodniejszym wyborem. Zdecydowanie łatwiej jest zająć się dzieckiem i je przewinąć z pomocą pieluch, gdyż mają one wygodny układ i rzepy, które doskonale trzymają pieluchę w odpowiednim miejscu. Kiedy dziecko zaczyna dorastać i biegać, wygodniejsze stają się pieluchomajtki, które znacznie lepiej przylegają do ciała. Pieluchomajtki są również wygodniejsze w zakładaniu, kiedy dziecko jest bardziej ruchliwe, jednak wybór należy do nas.

Pieluchomajtki będą lepsze dla starszych dzieci, ponieważ dzięki lepszemu przyleganiu do ciała, będą również mniej widoczne pod ubraniami, co dla niektórych mam i ich dzieci jest niezwykle istotną kwestią. Pieluchy i pieluchomajtki dla starszych dzieci powinny również posiadać mocniejszy czynnik likwidujący przykry zapach amoniaku oraz wskaźnik wilgoci, który w przypadku dziecka ciężko chorego pomoże opiekunce wyłapać moment, w którym najlepiej będzie zmienić pieluchę na nową. Warto w tym wszystkim postawić na jakość, która pozwoli podnieść komfort życia chorym dzieciom i mamo, które poświęcają im tak wiele swojego życia.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ