Fraud Blocker
Pieluchomajtki czy majtki chłonne ? Jaki produkt wybrać ?

 Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Wiele osób zastanawia się czy wybrać pieluchomajtki czy majtki chłonne. Obie grupy produktów nieco się od siebie różnią. Faktem jest, że nie można jednoznacznie wskazać, jaki wariant będzie lepszy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika. Poniższe informacje z pewnością ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji.

Co łączy pieluchomajtki oraz majtki chłonne ?

Na pierwszy rzut oka pieluchomajtki oraz majtki chłonne są do siebie podobne. Oba produkty wykorzystywane są przez osoby, które borykają się z nietrzymaniem moczu. W przypadku ciężkiego stadium polecane są jednak pieluchomajtki dla dorosłych. Nowoczesne środki chłonne zapewniają wysoki poziom komfortu oraz swobody. Wykonywane są z materiałów, które zmniejszają prawdopodobieństwo pojawienia się odparzeń, czy też innych nieprzyjemnych dolegliwości. Ułatwiają bezproblemowy przepływ powietrza. Nie bez znaczenia jest także wskaźnik zapachu, który pozwala uniknąć wielu kłopotliwych sytuacji. Nie trzeba obawiać się, że ktoś z otoczenia rozpozna posiadane schorzenie. Właściwie dobrany produkt nie przecieka, a zarazem gwarantuje uczucie suchości. Przydatnym elementem jest również wskaźnik wilgotności, który informuje o tym, kiedy należy wymienić środek chłonny na nowy.

Jakie są podstawowe różnice?

Majtki nieprzemakalne dla dorosłych są bardziej zbliżone do tradycyjnej bielizny. Wykonywane są z cieńszego materiału, który dobrze przylega co ciała. Wewnątrz znajduje się wkład chłonny - sporym udogodnieniem jest fakt, że nie przemieszcza się on podczas chodzenia. Należy zaznaczyć, że najwięcej materiałów chłonnych znajduje się właśnie w centralnej części. Po bokach znajdują się szwy, które podczas wymiany produktu wystarczy rozerwać.

Pieluchomajtki wybierane są w przypadku poważniejszych problemów z nietrzymaniem moczu. Są one grubsze, a dodatkowo bardzo często posiadają pas biodrowy, czy też rzepy. Posiadają większa powierzchnię chłonną, co jest ważna dla osób ograniczonych ruchowo, czy tez leżących. Właściwie dopasowane niwelują ryzyko przeciekania oraz dyskomfortu.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar?

Przed zakupem majtek chłonnych lub pieluchomajtek należy dowiedzieć się, w jaki sposób wybrać prawidłowy rozmiar. Jest to podstawą do tego, aby czuć się wygodnie oraz swobodnie. Należy zmierzyć obwód bioder, a następnie zapoznać się z tabelą rozmiarową danego producenta. Trzeba podkreślić, że zbyt duże środki chłonne niedostatecznie przylegają do ciała, przez co mogą się przemieszczać oraz przeciekać. Zbyt małe wywołują nieprzyjemny nacisk, a jednocześnie nie zapewniają dostatecznej ochrony.

Jak uzyskać refundację na wyroby chłonne ?

Oczywistym jest, że zakup środków chłonnych jest sporym obciążeniem finansowym. Właśnie dlatego warto dowiedzieć się, jak uzyskać refundację. Pierwszym krokiem jest udanie się do lekarza, który posiada umowę z NFZ. To właśnie on dokonuje rzetelnej oceny zdrowia, a następnie wystawia zlecenie na zakup środków chłonnych. Bez wspomnianego dokumentu nie można ubiegać się o wsparcie finansowe. Zlecenie zwykle udzielane jest na miesiąc, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Zlecenie należy dostarczyć do siedziby NFZ (osobiście, poprzez upoważnioną osobę, czy też drogą pocztową). Upoważnia to do tańszego zakupu określonej liczby wyrobów chłonnych.

Oczywiście osoby, które cierpią na nietrzymanie moczu powinny również pamiętać o ćwiczeniach, które mogą nieco złagodzić schorzenie. W wielu przypadkach konieczne jest rozpoczęcie kuracji leczniczej, a nawet zabieg chirurgiczny.

Produkty powiązane

iD Pants Maxi majtki...
Refundacja NFZ

iD Pants Maxi majtki chłonne wciągane dla dorosłych

30,30 zł

3.03zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h
iD Slip Super...
Refundacja NFZ

iD Slip Super pieluchomajtki dla seniora rzepy

84,56 zł

3.02zł / 1 szt.

Dostępność:

Wysyłka w 48h

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...