darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Pieluchomajtki dla kobiet

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

Nietrzymanie moczu to bardzo wstydliwy problem. Nic dziwnego, że osoby nim dotknięte izolują się i unikają kontaktu z innymi. Na szczęście pieluchomajtki dla kobiet to produkt, który pozwala nieco zamaskować skalę problemu.

Czemu niektóre kobiety muszą nosić pieluchomajtki?

Jest to spowodowane na przykład chorobami nerek i pęcherza. Nie pracują one dobrze, przez co pacjentce trudno utrzymać mocz i na czas zdążyć do toalety. Nietrzymanie moczu pojawia się też po porodzie, jest to spowodowane nadwyrężeniem przewodu moczowego. Menopauza i wiek senioralny to kolejny moment, w którym nietrzymanie moczu może przybrać na sile.

Jest ono o tyle uciążliwe, że nawet najmniejszy wysiłek fizyczny może do niego doprowadzić. Poza tym problemy z utrzymaniem moczu mogą się nasilić również nocą. Dlatego panie zmagające się z tym schorzeniem, żeby nie zmoczyć łózka, sięgają po pieluchomajtki dla kobiet na noc. Jest to gwarancja, że w trakcie snu nie spotka je przykra niespodzianka i że nie będą musiały, co rano zmieniać pościeli.

Zalety pieluchomajtek dla kobiet

Po pierwsze powodują, że kobiety zmagające się z tym problemem nie muszą się obawiać, że ich przypadłość wyjdzie na światło dzienne. Po drugie pieluchomajtki zatrzymują charakterystyczny zapach moczu i sprawiają, iż nie wydostaje się on na zewnątrz. Po trzecie są dosyć chłonne, toteż można je nosić przez cały dzień bez obaw, że zdarzy się jakiś niekontrolowany przeciek.

Od czego zależy dobór pieluchomajtek dla kobiet? Przede wszystkim od stopnia zaawansowania schorzenia. Kobiety z lekkim nietrzymaniem moczu nie muszą mieć aż tak grubych i chłonnych majtek. Ich pieluchomajtki na noc i na dzień przypominają raczej bieliznę niż specjalistyczny medyczny podkład. Są miękkie, dobrze przylegają do ciała i do złudzenia przypominają zwyczajną bieliznę.

Natomiast kobiety ze średnim i ciężkim nietrzymaniem moczu muszą mieć pieluchomajtki o znacznie większej chłonności. A co najważniejsze muszą je często zmieniać, by odzyskać poczucie świeżości. Niemniej pieluchomajtki są dla nich idealnym rozwiązaniem, bo można je łatwo ukryć pod ubraniem czy łatwo zmienić po kryjomu w korporacyjnej łazience. Nietrzymanie moczu to schorzenie, które dotyka pań w różnym wieku, toteż fakt, że powstały pieluchomajtki dla kobiet na noc, jak i na dzień jest dla nich wybawieniem i sposobem, by bez krępacji funkcjonowały wśród społeczeństwa.

Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie pieluchomajtek dla kobiet?

Na pewno ważnym czynnikiem jest obwód bioder. Pieluchomajtki dla kobiet nie powinny nigdzie uciskać ani krępować ruchów. Poza tym powinny być wykonane z materiałów, które doskonale przepuszczają powietrze. To zapobiegnie otarciom i odparzeniom stref intymnych. Ponadto trzeba dowiedzieć się- ile pieniędzy daje NFZ na pieluchy Refundacja dla dorosłych na pieluchomajtki sięga nawet 70% kosztów. Trzeba tylko uzyskać stosowne orzeczenie od lekarza, by Narodowy Fundusz Zdrowia dołożył się do zakupu pieluchomajtek dla kobiet. W razie, gdyby przyznana kwota 60 sztuk była niewystarczająca. Można zakupić ich więcej, ale za ich nabycie należy zapłacić samemu.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ