darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Pieluchomajtki dla mężczyzn

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

Schorzenia wywołujące nietrzymanie moczu mogą być naprawdę różne. Zalicza się do tego zarówno nowotwory, jak i różnego rodzaju upośledzenia umysłowe. Chory potrzebuje wtedy wyrobów chłonnych, które będą w stanie utrzymać jego komfort życia na odpowiednim poziomie. NFZ jest w stanie wesprzeć chorego finansowo.

Czym jest NTM?

Wyroby chłonne są potrzebne osobom cierpiącym na NTM – nietrzymanie moczu. Oznacza to bezwiedne wyciekanie moczu, co może powodować stałe pogorszenie samopoczucia i obniżenie komfortu życia. NFZ może refundować pieluchomajtki dla mężczyzn, czy też kobiet, jednakże trzeba spełnić określone warunki, które pozwolą lekarzom pracującym na NFZ na wystawienie odpowiedniego zlecenia. Zwykle refundacja jest częściowa – do całościowego zwrotu pieniędzy upoważnionych jest jedynie kilka grup osób, na przykład inwalidzi wojskowi. Pieluchomajtki dla mężczyzn z refundacją NFZ można zakupić na podstawie zlecenia lekarza, które jest ważne przez określony czas. Jeśli więc lekarz wystawi nam zlecenie na trzy miesiące, to tylko w tym okresie mamy prawo z niego skorzystać. Po przekroczeniu tego czasu odbiór wyrobów medycznych chłonnych będzie niemożliwy.

Rodzaje pieluch dla mężczyzn

Oprócz zdobycia refundacji na określone pieluchy lub pieluchomajtki, istotne jest zdobycie na ten temat wiedzy. Bez tego nie będziemy w stanie dobrze ocenić, jaki wyrób będzie dla nas najlepszy. Bardzo istotny jest wybór wyrobów chłonnych pod względem ich chłonności. Tutaj rodzi się pytanie, na jak długo będą one zakładane choremu? I jak duży jest problem? Kolejną kwestią jest odpowiednio przetestowany materiał, który musi być nie tylko chłonny, ale również przyjazny dla skóry i miękki. Oddychanie materiał€ jest równie istotne – przebywanie w pieluchomajtkach przez kilka godzin może być bardzo uciążliwe, jeśli ich materiał nie będzie odpowiedni.

Następnym ważnym elementem jest czynnik likwidujący przykry zapach. Bez niego korzystanie z pieluchomajtek może być niezwykle nieprzyjemnym doświadczeniem nie tylko dla osoby chorej, ale również dla osób ją otaczających. Pieluchomajtki dla mężczyzn na noc powinny mieć dodatkowo wskaźnik wilgoci, który doskonale sprawdza się jako wsparcie przy zmianie wkładów przez osoby trzecie.

Pieluchy czy pieluchomajtki?

Zarówno pieluchy, jak i pieluchomajtki dla mężczyzn będą spełniać wszystkie najważniejsze aspekty użytkowe, jednakże to pieluchomajtki będą bardziej komfortowe. Na pieluchy dla dorosłych trzeba nosić siatkową bieliznę, która będzie odpowiednio podtrzymywać materiał. W przypadku pieluchomajtek nie ma takiej potrzeby – są one zaprojektowane w taki sposób, aby same w sobie dobrze przylegały do ciała, zapewniając choremu uczucie komfortu i świeżości, co w takim schorzeniu jak NTM jest niezwykle ważne. Codzienność z pieluchomajtkami dobrej jakości będzie zdecydowanie lepsza, niż codzienność bez nich. Warto zgłosić się do NFZ aby zyskać informacje i pieniądze, które wesprą nas w codziennej walce o lepsze życie. Nie marnujmy czasu i zdrowia na wyroby niesprawdzone, ponieważ to może się dla nas skończyć jedynie źle.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ