darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Worki stomijne

Wyświetlanie 1–12 z 159 wyników

Stomia polega na umożliwieniu wyprowadzania z organizmu zawartości jelit lub pęcherza do worka stomijnego. Technikę te wykorzystuje się, gdy usunięcie tych elementów przemiany materii w sposób naturalny nie jest możliwe w związku z rozmaitymi stanami chorobowymi.

Rodzaje stomii

Wyróżnić można kilka rodzajów stomii:

– ileostomię – polegającą na operacyjnym wyprowadzeniu fragmentu jelita cienkiego poza obręb powłok brzusznych w celu umożliwienia wydalenia efektów przemiany materii do specjalnego worka,

– kolostomię – jest to pokrewny dla ileostomii rodzaj zabiegu – z tym, że w tym przypadku wyprowadza się poza jamę brzuszną fragment jelita grubego,

– urostomię – polegającą na umożliwieniu wydalania moczu do specjalnego worka poprzez połączenie z powłokami brzusznymi fragmentu moczowodu, nerki lub pęcherza moczowego.

Niezależnie od tego, który rodzaj stomii Państwo posiadają, konieczne jest zapewnienie wysokiej jakości, higienicznych worków ułatwiających życie. Oferujemy wyłącznie innowacyjne i niezawodne worki, które pomogą Państwu utrzymać najwyższy komfort i czystość w obrębie stomii.

Worki stomijne refundacja NFZ

Aby uzyskać refundację na worki stomijne, należy udać się do lekarza specjalisty, który wystawi zlecenie refundacyjne. Narodowy Fundusz Zdrowia zwraca 100% wydatków do pewnego nieprzekraczalnego, miesięcznego limitu kwotowego. Nie ma znaczenia, na jakiej podstawie doszło do przeprowadzenia zabiegu stomii – istotne jest, że pacjent przeszedł taką operację i potrzebuje worków.

W zależności od rodzaju stomii, przysługuje refundacja w kwocie:

– 300 zł na kolostomię,

– 480 zł na urostomię,

– 400 zł na ileostomię,

– 120 zł na nefrostomię.

Wszelkie wydatki powyżej tych kwot muszą być pokryte ze środków prywatnych chorego. Jednorazowo można zrealizować refundację na okres nieprzekraczający 6 miesięcy – można także zdecydować się na wykupienie mniejszej ilości worków stomijnych.

Należy pamiętać, że zlecenie refundacyjne nie wystarczy. Z tym dokumentem trzeba udać się do najbliższego oddziału NFZ, gdzie zostanie podjęta decyzja o przyznaniu wsparcia finansowego na zakup osprzętu stomijnego.

Dopiero taki dokument uprawnia do zakupu środków z refundacją. Zakupu można dokonać nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również za pośrednictwem internetu.

Worki stomijne cena

Aby zapewnić Państwu możliwość dokonywania wygodnych zakupów z refundacją bez konieczności wychodzenia z domu, oferujemy najwyższej jakości obsługę. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą cenową na produkty do stomii.

Realizacja zlecenia refundacyjnego wiąże się z wypełnieniem intuicyjnego formularza. Aby to zrobić, należy przygotować dokumenty refundacyjne, bowiem niektóre z danych tam wskazanych trzeba będzie podać.

Oferujemy Państwu wyłącznie najwyższej jakości, niezawodny sprzęt stomijny. Z tego względu zachęcamy do wyboru opcji, która będzie Państwu odpowiadać i złożenie odpowiedniego zamówienia w naszym systemie. W razie jakichkolwiek trudności w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu. Udzielimy wszelkich odpowiedzi.

Realizacja zleceń NFZ

- - -
Numer zlecenia NFZ
Numer PESEL, 11 znaków
Numer telefonu, 9 znaków

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ