Fraud Blocker

Dla osób z nietrzymaniem moczu

Pieluchomajtki czy majtki chłonne ? Jaki produkt wybrać ?

Wiele osób zastanawia się czy wybrać pieluchomajtki czy majtki chłonne. Obie grupy produktów nieco się od siebie różnią. Faktem jest, że nie można jednoznacznie wskazać, jaki wariant będzie lepszy. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jak dbać o skórę przy używaniu wyrobów chłonnych?

Osoby z nietrzymaniem moczu (inkontynencją) korzystające z wyrobów chłonnych, takich jak pieluchomajtki, majtki chłonne albo wkłady anatomiczne, narażone są w wyższym stopniu na podrażnienia okolic intymnych. Właśnie dlatego duże znaczenie ma wtedy ich odpowiednia pielęgnacja. Jak dbać o skórę przy używaniu wyrobów chłonnych?

Nietrzymanie moczu: najczęstsze mity i fakty

Popuszczanie, nietrzymanie moczu, czyli inkontynencja jest dolegliwością, o której nadal nie rozmawia się otwarcie. Właśnie dlatego narosło wokół niej wiele mitów, które powodują, że jest ona źle rozumiana przez niektóre osoby. Jakie są najczęstsze mity i fakty dotyczące inkontynencji?

Przeciekanie pampersów w nocy – jak temu zapobiegać?

Przeciekanie pieluch w nocy jest często pojawiającym się problemem u osób leżących, wymagających stałej opieki. W jaki sposób można mu zapobiegać?

Jak i kiedy oduczać dziecko od pieluchy?

Pieluchy dziecięce są bardzo pomocne, lecz w pewnym momencie konieczna jest rezygnacja z ich stosowania. W jakim wieku powinno się przeprowadzić odpieluchowanie dziecka? Jak wykonać je skutecznie? Zobacz porady!

Badania diagnostyczne układu moczowego – rodzaje i przebieg

Badania diagnostyczne układu moczowego są wykonywane w celu zdiagnozowania problemów związanych z tym układem. Czym są badania urodynamiczne oraz uroflowmetria?

Czy ograniczenie jedzenia i picia pomaga w nietrzymaniu moczu? Zobacz, co wybierać, a czego unikać!

Właściwa dieta umożliwia zachowanie dobrego stanu zdrowia na długi czas. Czy może ona zredukować objawy nietrzymania moczu? Zobacz, jak skomponować odpowiednią dietę, która pomoże przy inkontynencji!

Dieta przy nietrzymaniu moczu. Co warto pić i jeść?

Zbilansowana dieta ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia. Czy jednak wpływa ona na problem nietrzymania moczu? Wyjaśniamy kluczowe kwestie!

Co to jest pielucha ortopedyczna? Rodzaje, zastosowanie, zalety i wady

W sprzedaży dostępne są różnorodne pieluchy przeznaczone dla niemowląt. Wśród nich znajdują się także pieluchy ortopedyczne. Czym dokładnie są tego typu wyroby? Kiedy są polecane? Jakie ich rodzaje znajdują się w sprzedaży?

Jak zabezpieczyć łóżko przed moczeniem? Porady + polecane produkty

Przemoczenie łóżka może być dużym problemem, ponieważ wilgoć przenika nie tylko do pościeli, lecz też w głąb materaca. Aby zapobiec jego zniszczeniu, stosuje się specjalne wyroby ochronne. Na co warto się zdecydować? Sprawdź przygotowane przez nas porady oraz polecane produkty, jakie sprawdzą się wtedy najlepiej!

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu po porodzie

Nietrzymanie moczu często zdarza się u kobiet po porodach. Aby zmniejszyć lub nawet całkowicie wyeliminować popuszczanie moczu, warto pamiętać o regularnych ćwiczeniach. Jakie ćwiczenia po porodzie wybrać? Sprawdź teraz!

Najlepsze pieluchomajtki dla dorosłych - TENA

Loading...