Fraud Blocker

Dla osób z nietrzymaniem moczu

Nietrzymanie moczu u seniora – co może być powodem i jak je leczyć?

Nietrzymanie moczu u seniorów to częsty problem, który może mieć wpływ na jakość życia starszych osób. Co najczęściej powoduje takie dolegliwości? W jaki sposób im zaradzić?

Kręgosłup a oddawanie moczu – co je łączy?

Ciało człowieka to złożony i wzajemnie powiązany system, w którym jeden narząd lub układ mogą wpływać na funkcjonowanie innych. Ta zależność widoczna jest również w związku między zdrowiem kręgosłupa a funkcjonowaniem układu moczowego. Zobacz, jak kręgosłup może wpływać na oddawanie moczu, a układ moczowy na dolegliwości ze strony pleców!

Częstomocz – co oznacza częste oddawanie moczu u kobiet i mężczyzn?

Częste oddawanie moczu w dużych albo małych ilościach może być objawem różnych schorzeń zarówno występujących u kobiet, jak i u mężczyzn. W jaki sposób można rozpoznać częstomocz? Jakie są jego najczęstsze przyczyny?

Co oznacza pieczenie przy oddawaniu moczu?

Podczas oddawania moczu mogą pojawić się różne nieprzyjemne objawy. Jednym z najczęściej występujących jest uczucie pieczenia. Co ono oznacza?

Nie mogę się wysikać – co robić w razie zatrzymania moczu?

Zatrzymanie moczu jest poważną dolegliwością, która występuję zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn w każdym wieku. Przyglądamy się bliżej jej objawom i przyczynom, a także wyjaśniamy, jak postępować w razie jej wystąpienia.

Co to jest nykturia?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nocne oddawanie moczu może być objawem choroby. Czym dokładnie jest nykturia? Wyjaśniamy, czym jest ta dolegliwość, jak się objawia, co jest jej przyczyną i w jaki sposób można ją leczyć.

Kobiecy problem z oddawaniem moczu – przyczyny, rodzaje i leczenie nietrzymania moczu u kobiet

Nietrzymanie moczu jest problemem powszechnie występującym u kobiet, natomiast rzadko poruszanym ze względu na jego wstydliwość. Czym dokładnie charakteryzuje się kobiece nietrzymanie moczu? Jak do niego dochodzi? W jaki sposób odbywa się jego leczenie?

Skąpomocz – czym jest rzadkie oddawanie moczu? Powody, objawy i diagnostyka

Skąpomoczem określa się symptom, w przypadku którego dochodzi do zbyt rzadkiego oddawania małych ilości moczu, co może być objawem wielu poważnych schorzeń i wymagać szybkiej pomocy lekarskiej. Co warto wiedzieć na temat skąpomoczu?

Przeciekanie pampersów w nocy – jak temu zapobiegać?

Przeciekanie pieluch w nocy jest często pojawiającym się problemem u osób leżących, wymagających stałej opieki. W jaki sposób można mu zapobiegać?

Pieluchy kąpielowe – dlaczego warto je stosować i jak wybrać najlepsze?

Pływanie ma dla dziecka wiele korzyści – wspomaga jego rozwój już od najmłodszych lat i również zapewnia mnóstwo frajdy. Aby dziecko mogło skorzystać z kąpieli, powinno nosić pieluchy kąpielowe. Czym charakteryzują się takie pampersy? Dlaczego są one ważne? Jak je wybrać?

Jak i kiedy oduczać dziecko od pieluchy?

Pieluchy dziecięce są bardzo pomocne, lecz w pewnym momencie konieczna jest rezygnacja z ich stosowania. W jakim wieku powinno się przeprowadzić odpieluchowanie dziecka? Jak wykonać je skutecznie? Zobacz porady!

Nowe zasady refundacji pieluchomajtek dla dorosłych 2023

Loading...