Pieluchomajtki dla dorosłych i dzieci - realizacja wniosku NFZ on-line

Wybierz kod refundacji

70% refundacji w limicie 90zł
63 zł miesięcznie lub mniej,
dla wszystkich uprawnionych osób

100% refundacji
77 zł miesięcznie lub mniej,
tylko pacjenci z chorobami onkologicznymi

Zakup prywatny

Zamów wyroby chłonne bez refundacji prosto do domu.

Nie wiesz jaki kod wybrać?

Jeśli nie wiadomo jaki wybrać kod powyżej, gdyż od lekarza otrzymaliśmy  tylko 13 cyfrowy numer zlecenia “1-20…” bez wersji papierowej zlecenia, to prosimy wypełnić podane pola. Pomożemy  i skontaktujemy się jak najszybciej.

Zamówienie zrealizujesz w 3 minuty bez wychodzenia z domu

Bezpłatna dostawa prosto do Twojego domu

Darmowe wsparcie i pomoc telefoniczna

Pieluchomajtki dla dorosłych

Dostępne w naszym sklepie pieluchomajtki SENI, TENA, Hartmann, Abena to produkty najwyższej jakości. Gwarantują pełną dyskrecję oraz chłonność w każdej sytuacji. Skonstruowane zostały one tak by się  nie przemieszczały się w trakcie codziennych czynności. Ważnym kryterium jest dopasowanie rozmiaru i rodzaju pieluchomajtek lub majtek chłonnych do potrzeb, warto w takiej sytuacji zmierzyć obwód bioder pacjenta by dobrać odpowiedni rozmiar.

Pieluchomajtki dla dzieci

W naszej ofercie przygotowaliśmy także pampersy i pieluchomajtki dla najmłodszych. Zarówno dla nowonarodzonych dzieci jak i tych starszych.
 

Pieluchomajtki te są przeznaczone dla dzieci, dla których najmniejsze rozmiary S są za duże. Pieluchomajtki te są chronią przed nietrzymaniem moczu i kału, dla dzieci aktywnych oraz ograniczonych ruchowo.(X)

Pieluchomajtki przeznaczone są w głównej mierze dla osób które borykają się z dużym nietrzymaniem moczu posiadają one grubszy bardziej chłonny materiał który idealnie zatrzymuje wilgoć i gwarantuje komfort i suchość skóry. Natomiast dla osób z lekkim nietrzymaniem moczu preferuje się majtki chłonne są one lżejsze przypominające bieliznę są cienkie i dobrze dopasowują się do ciała. Oba rodzaje produktów dostępne są w naszym sklepie ortomedico.pl

Rozróżniamy wiele rodzajów pieluchomajtek – tak by każdy znalazł dla siebie odpowiednie dla siebie i swoich zapotrzebowań

m.in. Pieluchomajtki dla dorosłych, pieluchomajtki dla kobiet, pieluchomajtki dla mężczyzn, pieluchomajtki do pływania, pieluchomajtki na noc dla dorosłych, pieluchomajtki na noc dla dzieci, pieluchomajtki z regulowanym pasem biodrowym, pieluchomajtki na basen, pieluchomajtki dla dzieci niepełnosprawnych, pieluchomajtki po porodzie, pieluchomajtki po operacji prostaty.

Głównym przeznaczeniem pieluchomajtek jest nietrzymanie moczu przez pacjenta, istnieje kilka podziałów nietrzymania moczu przez dorosłych. Ze względu na swoją chłonność przeznaczone produkty są dla osób z średnim, ciężkim i bardzo ciężkim nietrzymaniem moczu. Z pieluchomajtek mogą korzystać także osoby z nietrzymaniem kału wtedy należy wybrać produkty o bardzo chłonnej strukturze. Pieluchomajtki przeznaczone są dla osób mobilnych oraz takich które wymagają stałej opieki, dzięki bardziej dyskretnym wyrobom chłonnym nawet osoby aktywne mogą korzystać z tej formy ochrony bez nieprzyjemnych sytuacji.

Realizacja wniosków na pieluchomajtki. Na jakich zasadach odbywa się refundacja wyrobów chłonnych?

Nietrzymanie moczu to problem dotykający coraz szerszego grona osób. Skutecznym sposobem, aby radzić sobie z przykrymi skutkami tej dolegliwości, jest stosowanie wyrobów chłonnych, w tym pieluchomajtek. Niestety, wyroby tego typu są drogie. Związane z nimi wydatki podlegają jednak refundacji przez NFZ.

Refundacja wyrobów chłonnych przez NFZ

Osoby, które cierpią z powodu nietrzymania moczu oraz bezwiednego wyciekania moczu, mogą otrzymać refundację na medyczne wyroby chłonne przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Maksymalna kwota refundacji od NFZ na pieluchomajtki i pozostałe środki chłonne dla osób dorosłych wynosi:
– 100% limitu przy limicie 77 zł na miesiąc dla osób z chorobami nowotworowymi i ich powikłaniami – kod P.100
– 70% limitu, co daje 63 zł z limitu 90 zł dla osób z innymi schorzeniami, na przykład dolegliwościami dróg moczowych, chorobami układu nerwowego, zespołami otępiennymi, upośledzeniem umysłowym – kod P.101

Aby otrzymać dofinansowanie, lekarz musi wystawić zlecenie. Na jego podstawie możliwa jest realizacja wniosków na pieluchomajtki i inne wyroby chłonne, jak podkłady, wkładki.

Zaopatrzenie w wyroby medyczne 2020 – nowe zasady

Od 2020 roku wprowadzono nowe zasady, dzięki którym pacjenci mogą łatwiej realizować dofinansowania na pieluchomajtki i inne środki chłonne.

Aktualnie zaopatrzenie w wyroby medyczne 2020 nie wymaga już potwierdzania wniosku w oddziale NFZ. Robi to lekarz lub pielęgniarka przez e-potwierdzanie zlecenia (platforma eZWM).

Dodatkowo, zmieniły się także zasady jednorazowej realizacji zleceń na pieluchomajtki refundacja. Od 2020 roku wniosek można zrealizować jednorazowo na 6 miesięcy, jednak należy zrobić to w tym samym punkcie.

Realizacja dofinansowana możliwa również przez internet

Aktualnie Fundusz Zdrowia dopuszcza realizację zleceń na refundowane pieluchomajtki oraz inne wyroby chłonne za pośrednictwem internetu. W tym przypadku realizacja wniosków odbywa się w sklepach medycznych posiadających podpisaną umowę z NFZ. Zapraszamy do realizacji zlecenia na ortomedico.pl.

Siedziba firmy

Relax-Med Sp. z o. o.
ul. Piasta 21
44 – 200 Rybnik
NIP: 642-320-99-05 

Nasze konto bankowe : 
35 1600 1462 1084 2973 8000 0001 (BNP Paribas)

Przy wpłatach przelewem tradycyjnym prosimy o zamieszczenie numeru zamówienia w tytule przelewu.

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone

Szybka realizacja zlecenia NFZ