Fraud Blocker

Aktualności

Pompa insulinowa mylife YpsoPump refundacja pompy Ypso, wkłuć i zbiorników

Dofinansowanie ze środków PFRON zwrot kosztów za zakup wyrobów stomijnych

Osoba niepełnosprawna korzystająca z zaopatrzenia w wyroby stomijne może złożyć wniosek o zwrot kosztów do PCPRu (Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie) lub MOPSu (Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej). Podane Instytucje posiadają środki z PFRONu, które są przeznaczone na zwrot poniesionych już kosztów przez osobę z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Dodatki dla emerytów – 13 i 14 emerytura, 500+ dla seniorów, dodatki pielęgnacyjne i inne

Nowe zasady refundacji pieluchomajtek dla dorosłych 2023

NFZ: 14 lutego zostaną anulowane wybrane zlecenia na wyroby medyczne

Według informacji podanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia 14 lutego 2023 roku zostaną anulowane wybrane rodzaje zleceń na wyroby medyczne. Jest to związane z nowym rozporządzeniem, które weszło w życie na początku roku i spowodowało utratę ważności wybranych zleceń wypisanych na bazie nieważnych już przepisów.

Pieluchy kąpielowe – dlaczego warto je stosować i jak wybrać najlepsze?

Pływanie ma dla dziecka wiele korzyści – wspomaga jego rozwój już od najmłodszych lat i również zapewnia mnóstwo frajdy. Aby dziecko mogło skorzystać z kąpieli, powinno nosić pieluchy kąpielowe. Czym charakteryzują się takie pampersy? Dlaczego są one ważne? Jak je wybrać?

Nieprzyjemny zapach z miejsc intymnych - przyczyny i sposoby radzenia sobie z tym problemem

Inny niż zwykle, nieprzyjemny zapach z pochwy może być objawem chorobowym. Jakie są główne przyczyny takiej dolegliwości? W jaki sposób można ją leczyć?

Jakie świadczenia pieniężne można otrzymać na dziecko niepełnosprawne?

Rodzice i opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami mogą uzyskać różne świadczenia pieniężne. Jakie z nich są dostępne? Jak je otrzymać?

Ile wyniesie świadczenie pielęgnacyjne 2023?

Prawidłowe stężenie glukozy we krwi – jak je zmierzyć i ile powinno wynosić?

Odpowiedni poziom glukozy, czyli cukru we krwi, określany też jako glikemia, ma duże znaczenie dla zdrowia. Nieprawidłowa glikemia może powodować poważne skutki i wymagać szybkiego rozpoczęcia leczenia. Jak mierzy się poziom glukozy we krwi? Ile powinno wynosić prawidłowe stężenie tego składnika?

Podwyższona amylaza w moczu – przyczyny, badanie, leczenie

Czym jest recepta farmaceutyczna i kiedy farmaceuta może ją wystawić?

Nie każdy pacjent zdaje sobie sprawę z tego, że prawo do wypisania recepty ma nie tylko lekarz, ale też farmaceuta. Recepta farmaceutyczna może być jednak wystawiona tylko w określonych sytuacjach. Jakich leków dotyczy recepta farmaceutyczna? W jakich przypadkach można ją uzyskać?

Loading...