Fraud Blocker

Aktualności

Zmiany w refundacji NFZ na pieluchomajtki od 1 stycznia 2024 roku

Nowe świadczenie wspierające oraz zmiany w świadczeniu pielęgnacyjnym od 1 stycznia 2024 roku

Duże zmiany w refundacji wyrobów medycznych od 1 stycznia 2024 r.

Zmiany limitów refundacji m.in. wyrobów chłonnych, cewników hydrofilowych, osprzętu do pomp insulinowych, wyrobów dla pacjentek po operacjach mastektomii czy ortez, protez i obuwia ortopedycznego. Proponowane regulacje mają obowiązywać od początku roku 2024.

Terminy wydłużenia ważności orzeczeń o niepełnosprawności, a koniec COVID-19

Bardzo duża część osób niepełnosprawnych posługuje się orzeczeniami o niepełnosprawności, których ważność upłynęła w trakcie pandemii COVID-19.

Nowe zasady wystawiania zleceń na wyroby medyczne. Od 1 lipca 2023 e-zlecenia.

Od 1 lipca 2023 r. zostanie uruchomiona funkcjonalność umożliwiająca wystawianie zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne i zleceń naprawy wyrobu medycznego w postaci elektronicznej (e-zlecenia).Od 1 października 2023 r. wystawianie e-zleceń podpisanych elektronicznie będzie już obowiązkowe.

Norma oddawania moczu na dobę – ile razy dziennie powinno się sikać?

Zbyt częste albo zbyt rzadkie oddawanie moczu może być objawem różnych schorzeń. Ile moczu na dobę powinno się oddawać? Co wpływa na częstość sikania? W jakiej sytuacji zalecana jest wizyta u lekarza?

Jak prawidłowo nosić worek na mocz?

Worek na mocz stosowany jest u pacjentów cewnikowanych w celu zbiórki moczu. O czym powinny pamiętać osoby korzystające z cewników i worków na mocz?

Cewka moczowa – jak wygląda, gdzie jest zlokalizowana, jakie choroby ją dotykają?

Cewka moczowa jest jednym z narządów układu moczowego kobiet i mężczyzn. Co warto o niej wiedzieć? Jakie są objawy jej schorzeń? Jakie z nich są diagnozowane najczęściej? Poniżej wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące cewki moczowej!

Co jeść wieczorem, by mieć niski cukier? Lista polecanych i odradzanych produktów!

Utrzymanie stabilnego poziomu cukru we krwi jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia, szczególnie wśród diabetyków. Co powinno się jeść wieczorem, przed pójściem spać, aby mieć niski cukier o poranku?

Pieluszkowe zapalenie skóry – objawy, leczenie i profilaktyka

Skóra u dzieci w pierwszych miesiącach życia jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Właśnie wtedy najczęściej diagnozuje się pieluszkowe zapalenie skóry. Czym jest ta dolegliwość? Sprawdź jej objawy, leczenie i profilaktykę!

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci – dla kogo są przeznaczone, co dają i ile kosztują?

Rehabilitacja dla dzieci może odbywać się w różnych formach – jedną z nich jest uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych. Kiedy warto zdecydować się na takie turnusy? Z jakimi kosztami są one związane? Czy można otrzymać na nie refundację?

Dodatkowy urlop wypoczynkowy dla osoby niepełnosprawnej – jak go liczyć?

Wybrane osoby z niepełnosprawnością mają prawo do uzyskania dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Jaki jest jego wymiar? Na jakich zasadach jest on udzielany?

Loading...