- Liczba wyświetleń: 2142
Wybierając stopień chłonności produktów na nietrzymanie moczu nie da się jednoznacznie określić, który produkt będzie dobry dla jakiego Pacjenta. Jest to sprawa bardzo indywidualna.
Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki
Przede wszystkim zależy to od tego, z jak dużym stopniem nietrzymania moczu mamy do czynienia.
Jeśli Pacjent porusza się samodzielnie, korzysta z toalety, a nietrzymanie moczu objawia się jako niewielkie, kropelkowe popuszczanie moczu warto rozważyć skorzystanie w wkładów anatomicznych - w chwili obecnej możemy rozróżnić je na te dla kobiet i mężczyzn, odpowiednio dopasowane do budowy anatomicznej Pacjenta. Wkłady anatomiczne są dostępne w wielu rozmiarach i stopniach chłonności - spokojnie można wybrać coś na swoje potrzeby niekoniecznie przechodząc od razu do majtek chłonnych czy pieluchomajtek. Czasami dobór odpowiednich wkładów, zwłaszcza po raz pierwszy, będzie się wiązał z wypróbowywaniem kilku rodzajów, aż trafi się na ten najbardziej odpowiadający, ale pamiętajmy, że mając wniosek za „pieluchomajtki” możemy produkty mieszać ze sobą i kupić kilka rodzajów, nie trzeba ograniczać się do jednego typu.
Jeśli Pacjent boryka się z nietrzymaniem moczu w stopniu lekkim lub umiarkowanym, zdarza mu się popuszczać, ale nadal korzysta samodzielnie z toalety, możemy rozważyć zakup majtek chłonnych - wciąganych jak zwykła bielizna. Każda firma oferuje po kilka stopni chłonności tegoż produktu. W tym przypadku rekomendowana byłaby chłonność podstawowa. Gdyby okazało się, że problem nietrzymania moczu nasila się, a chłonność podstawowa nie wystarcza, możemy wybierać produkty o kolejnych poziomach chłonności. Obecnie majtki chłonne posiadają na tyle duży stopień chłonności, że mogą być używane także przez Pacjentów ze znacznym stopniem nietrzymania moczu czy też całkowitym nietrzymaniem moczu. Wśród majtek chłonnych, podobnie jak w przypadku wkładów anatomicznych, również możemy wyróżnić produkty damskie i męskie dla większego komfortu (również psychicznego) Pacjenta.
Sprawa wygląda podobnie gdy wybieramy pieluchomajtki, czyli produkt zapinany na rzepy. Możemy wybierać spośród różnych stopni chłonności. Każdy producent oferuje ich kilka - od podstawowych do tych super chłonnych. Tutaj również musimy kierować się indywidualnymi potrzebami Pacjenta, pamiętając o tym, że produkty o podstawowej chłonności są przeznaczone dla osób, które korzystają np. z przyłóżkowej toalety, basenu czy kaczki, a pieluchomajtki zakładane są na wszelki wypadek, natomiast Pacjenci leżący, załatwiający swoje potrzeby wyłącznie do „pieluchy”, będą potrzebować produktów o zwiększonej chłonności. Również na noc zalecane są te o jak największej chłonności, by noc dla Pacjenta była jak najbardziej komfortowa.
Przeczytaj o tym jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu!
Pamiętajmy, że w sklepach medycznych czy innych punktach zajmujących się sprzedażą produktów do inkontynecji (nietrzymania moczu) pracują osoby, które w razie potrzeby służą radą i pomocą w doborze odpowiedniego wyrobu.
Produkty powiązane
ABENA Delta-Form 2 pieluchomajtki dla seniora na rzep
2.70zł / 1 szt.
Seni Active Normal majtki chłonne dla seniora
2.81zł / 1 szt.
Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.