darmowa dostawa | szybka realizacja | bezpłatna pomoc

Uwaga! Z uwagi na prace serwisowe, mogą wystąpić problemy z wyliczeniem refundacji. W razie problemów zachęcamy do składania zamówień telefonicznych. Za utrudnienia przepraszamy. Robimy wszystko, aby udoskonalić proces realizacji zleceń NFZ.

nfz

Realizacja zleceń za marzec możliwa tylko do 31.03.2021, 23:59

info@ortomedico.pl

Jak radzić sobie na co dzień z nietrzymaniem moczu?

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

 

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Problem nietrzymania moczu dotyka wiele osób. Dotyczy on głównie osób starszych, ale dotyka coraz młodsze osoby, niezależnie od wieku. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być wiele czynników typu schorzenia o podłożu metabolicznym, menopauza, niektóre operacje, choroby neurologiczne, przerost prostaty, ciąża. Niezależnie od tego co jest powodem nietrzymania moczu i jaki jest jego stopień, warto sięgnąć po specjalne środki higieniczne. Do wyboru mamy różne wkładki, podpaski, pieluchy, pampersy czy pieluchomajtki. Dzięki nim codzienne funkcjonowanie staje się łatwiejsze, wygodniejsze i mniej wstydliwe.

Wstydliwy problem

Dla wielu osób, szczególnie pań, nietrzymanie moczu jest bardzo krępującym problemem. Wyróżnić można trzy stopnie zaawansowania tej przypadłości. O stopniu lekkim mówimy, gdy dochodzi do przepuszczania kilku kropli moczu. Jeśli jednak pojawia się większa jego ilość po wysiłku, określa się stopień średni. Przy niekontrolowanym oddawaniu moczu mamy do czynienia ze stopniem ciężkim. Zgodnie z trzystopniową skalą można dobrać odpowiednie środki higieniczne, które zwiększą komfort życia pacjenta. Do wyboru mamy wkładki na nietrzymanie moczu anatomiczne, które przykleja się do bielizny. Są one w stanie pochłonąć niewielką ilość moczu. Jeśli wkładki higieniczne są niewystarczające, można sięgnąć po podpaski na nietrzymanie moczu, które są dużo bardziej chłonne. Zamiast bielizny można zastosować inne rozwiązania w postaci pieluch i pampersów dla dorosłych. Kupić można też pieluchomajtki dla dorosłych, które są niezwykle wygodne w użyciu, stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnej bielizny z wkładką.

Istotne podczas wybierania tego typu środków higienicznych jest to, aby miały one odpowiednią chłonność i były dopasowane do stopnia nietrzymania moczu. Uwagę powinno się zwrócić także na kwestię pochłaniania przykrej woni. Nawet kształt anatomiczny wkładek czy podpasek ma znaczenie i wpływ na komfort użytkowania. Podpaski na nietrzymanie oczu różnią się od tych tradycyjnych – dużo lepiej chłoną i neutralizują zapachy. Niezależnie od tego czy wybierzemy wkładki higieniczne czy podpaski na nietrzymanie moczu, powinny one być wykonane z naturalnych materiałów, o neutralnym pH dla skóry. Wystrzegać się powinno produktów zapachowych, które zawierają chemiczne dodatki.

Co jeszcze warto wiedzieć?

W sprzedaży dostępne są środki higieniczne na nietrzymanie moczu zarówno w wersji dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Trzeba mieć to na uwadze przy ich wyborze. W obu przypadkach można mówić o tej samej funkcjonalności. Różnice dotyczą kształtu, który jest dopasowany do budowy anatomicznej krocza w zależności od płci użytkownika. Jeśli pacjent jest aktywny fizycznie, to dużo praktyczniejsze okazują się być pieluchomajtki. To samo dotyczy osób borykających się ze średnim i ciężkim stopniem nietrzymania moczu. Kluczowe jest to, aby dostosować właściwy rozmiar takich pieluchomajtek. W przeciwnym razie będą sprawiały dyskomfort i nie spełnią należycie swojej funkcji. Zbyt małe pieluchomajtki przyczynią się do powstawania otarć, a w tych za dużych mocz może wypłynąć, zanim zostanie wchłonięty. Do wyboru mamy zarówno modele jednorazowe, jak i te wielokrotnego użytku.

Sprawdź jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu przy pożyciu intymnym.

Zrealizuj wniosek na wyroby chłonne

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika z lekarzem. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Telefoniczna realizacja zlecenia NFZ