Jakie pampersy dla noworodka i niemowlęcia będą najlepsze? Rodzaje i rozmiary

Wybór odpowiednich pieluszek dla noworodka (do 1 miesiąca życia) oraz dla niemowlęcia (do 1 roku życia) to dylemat wielu rodziców i opiekunów. Czy lepiej zdecydować się na jednorazowe pampersy, a może na ekologiczne pieluszki wielorazowe? Jaki rozmiar będzie najlepszy? W końcu, na co zwrócić uwagę, by były trwałe i komfortowe dla dziecka? Sprawdź odpowiedzi na najważniejsze pytania.

Pieluszki dla noworodka i niemowlęcia – jednorazowe czy wielorazowe?

Pierwszą decyzją, jaką należy podjąć w związku z wyborem odpowiednich pieluszek dla dziecka, będzie ta dotycząca ich rodzaju.

Obecnie bardzo popularne są jednorazowe pampersy dla niemowląt i noworodków, ale wielu rodziców w trosce o środowisko naturalne decyduje się na korzystanie z wyrobów wielorazowych.

Jednorazowe pampersy są wygodniejsze dla rodziców – wystarczy wyjąć nową pieluszkę z paczki, założyć, a po zużyciu wyrzucić do kosza. To także dobry wybór do szpitala czy na wyjazdy, gdy pranie pieluszek wielorazowych nie wchodzi w grę.

Jakie majtki chłonne dla dzieci warto kupić?

Wielorazowe pieluszki są za to przyjazne dla środowiska i dodatkowo dla wielu dzieci wygodniejsze, ponieważ bazują na naturalnych tkaninach. Dziś do wyboru są nie tylko popularne przed laty pieluchy tetrowe, ale także wygodne w użyciu modele składające się z pieluszek z kieszonką, otulaczy i wymiennych wkładów chłonnych do prania czy pieluszki typu All in One. Są proste w zakładaniu i zdejmowaniu, ponieważ mają praktyczne napy.

Rozmiary pieluch dla noworodków i niemowląt

To, jaki rozmiar pieluch dla noworodka czy niemowlęcia będzie najlepszy, zależy od wagi jego ciała. Właśnie dlatego wyróżnia się kilka kategorii rozmiarów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich pampersów dla maluszka.

Rozmiary pieluch stosowanych u noworodków i niemowląt:
- 0 – przeznaczone dla wcześniaków o wadze poniżej 2 kg,
- 1 – przeznaczone dla dzieci o wadze od 2 do 5 kg,
- 2 – przeznaczone dla dzieci o wadze od 3 do 6 kg,
- 3 – przeznaczone dla dzieci o wadze od 5 do 9 kg.

Dla noworodków kupowane są głównie pieluchy w rozmiarze 1. Są najczęściej wybierane do wyprawki dla dziecka do szpitala. Gdy jednak dziecko urodzi się przed terminem, wtedy konieczne może być zakupienie pieluszek w mniejszym rozmiarze, czyli 0.

Jak wybrać najlepsze pampersy dla noworodka i niemowlęcia?

Aby pieluszki dla dziecka były wygodne i skutecznie spełniały swoje zadanie, warto także zwrócić uwagę kilka innych kwestii. Jakie pampersy dla noworodka lub niemowlęcia kupić?

Jak wybrać pieluszki wysokiej jakości?
Aby kupić dobre pampersy lub pieluszki wielorazowe, warto sprawdzić opinie na ich temat, które można znaleźć również online. Dzięki temu można uniknąć zakupu produktów niższej jakości i zaoszczędzić pieniądze.

Cechy dobrych pieluszek jednorazowych:
- szeroki zakres regulacji
- przyjemne w dotyku
- przepuszczają powietrze
- gumki dla dobrego dopasowania
- wskaźnik wilgotności
- kanały chłonne

Kiedy zmienić rozmiar pieluszki?
Pieluszka jest za mała wtedy, gdy odciska się na skórze, powoduje powstanie podrażnień, czerwonych krostek. Wówczas konieczne jest wybranie większego rozmiaru.

Z kolei wtedy, gdy pieluszka przecieka, a pomiędzy materiałem a skórą jest wolna przestrzeń, należy wybrać mniejszy rozmiar.

Produkty powiązane

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...