Fraud Blocker
Pampersy, podkłady higieniczne, podpaski, mokre chusteczki – gdzie je wyrzucać?

Produkty higieniczne wymagają odpowiedniej utylizacji. Gdzie powinno się wyrzucać odpady jak pampersy, podpaski, podkłady higieniczne czy mokre chusteczki?

Nowe zasady refundacji od 1.12.2021- pieluchomajtki

Co zrobić ze zużytymi produktami higienicznymi?

Jednorazowe produkty higieniczne są bardzo wygodne w stosowaniu. Aktualnie używane są one zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Dzięki nim utrzymanie czystości i higieny jest znacznie łatwiejsze.

Najmłodsi najczęściej używają pampersów oraz mokrych chusteczek. Kobiety stosują produkty jak wkładki, podpaski oraz tampony. Z kolei osoby chore i seniorzy korzystają z artykułów higienicznych jak pieluchomajtki, majtki chłonne czy podkłady chłonne.

Wszystkie z powyższych produktów po zużyciu wymagają właściwej utylizacji. Gdzie wyrzucać pampersy i podpaski? A gdzie podkłady higieniczne lub mokre chusteczki? Sprawdź najważniejsze informacje dotyczące segregacji i utylizacji odpadów higienicznych.

Produkty higieniczne – gdzie je wyrzucać?

Placówki jak szpitale oraz domy opieki zobowiązane są do przestrzegania odpowiednich wymogów pod kątem utylizacji odpadów. Jak natomiast należy postępować w przypadku odpadów powstających w gospodarstwach domowych?

Gdzie wyrzucać zużyte pieluchy – pampersy?
Zużyte pieluchy, czyli pampersy powinno się wyrzucać do koszów na odpady zmieszane.

Chociaż do ich produkcji stosowane są tworzywa sztuczne, to jednak nie można wyrzucać ich do kosza na odpady tego typu. Także nie mogą one trafić do pojemnika na odpady biodegradowalne, nawet jeżeli są wykonane z materiałów o tych właściwościach. Wynika to z faktu, że zużyte pampersy mogą stanowić zagrożenie biologiczne.

Gdzie wyrzucać podpaski?

Zużyte podpaski, a także inne kobiece artykuły higieniczne, w tym wkładki higieniczne, tampony, powinny być wyrzucane do pojemników na odpady zmieszane.

Gdzie wyrzucać mokre chusteczki?

Mokre chusteczki są bardzo pomocne w utrzymaniu higieny. Są wykonane z chłonnego, nasączonego delikatnym środkiem materiału, który łatwo usuwa zanieczyszczenia. Gdzie należy je wyrzucić? Mokre chusteczki powinny być wyrzucane do kosza na odpady zmieszane.

Gdzie wyrzucać podkłady higieniczne?

Podkłady higieniczne są stosowane w różnych celach, głównie przez kobiety po porodzie, a także przez osoby chore i seniorów z nietrzymaniem moczu. Do jakiego worka wrzucać podkłady higieniczne z moczu? Zużyte podkłady powinny być umieszczone w pojemniku na odpady zmieszane.

Jak łatwiej przechowywać zużyte produkty higieniczne?

Zanim produkty higieniczne jak pieluchy, podkłady czy mokre chusteczki zostaną wyniesione do kubła na odpadki, najczęściej są przechowywane w domu. W tym czasie mogą one zacząć wydzielać nieprzyjemny zapach.

Aby łatwiej przechowywać produkty higieniczne, można zakupić specjalny pojemnik na zużyte pieluchy i morkre chusteczki. Pojemniki tego typu charakteryzują się zaawansowanymi systemami uszczelniającymi, które zapobiegają wydostawaniu się nieprzyjemnych zapachów. Worki w pojemnikach wymieniane są bez bezpośredniego dostępu do ich zawartości, co powoduje, że wyrzucanie śmieci nie jest związane z pojawieniem się zapachu. Kosze oferowane są w różnych pojemnościach do wyboru – mogą pomieścić nawet ponad 300 zużytych pieluch.

Przeczytaj jakie pampersy dla noworodka i niemowlęcia będą najlepsze? Rodzaje i rozmiary.

Zatem zużyte produkty higieniczne powinny być wyrzucone do pojemników na odpady zmieszane. Nie należy wyrzucać ich do koszów na odpady z tworzywami lub odpady bio, nawet jeżeli są one wykonane z biodegradowalnych materiałów. Aby przechowywanie zużytych produktów było jeszcze łatwiejsze, mogą być one umieszczane w specjalnych pojemnikach o podwyższonej szczelności.

Produkty powiązane

Treści zawarte w serwisie ortomedico.pl mają wyłącznie cel informacyjny, edukacyjny. Nie zastępują one konsultacji użytkownika ze specjalistą. Każdą kwestię opisaną w naszym serwisie należy skonsultować ze specjalistą. W artykule mogły zostać wymienione produkty medyczne. Dla bezpieczeństwa używaj je zgodnie z instrukcją i etykietą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą, gdyż wyroby medyczne, o których możemy wspominać mogą nie być odpowiednie dla Ciebie. Artykuł ma wyłącznie cel informacyjny i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.

Loading...