Fraud Blocker
  Zmiany w receptach – system sam określi poziom refundacji leku

Dzięki refundacji leków pacjenci posiadający odpowiednie uprawnienia mogą kupować je taniej. Dotychczas, aby skorzystać z refundacji, lekarz musiał sam zaznaczyć ją na recepcie. Po wprowadzeniu w życie zmian planowanych przez Ministerstwo Zdrowia nie będzie to już konieczne.

Refundacja leku będzie wpisana automatycznie

Obecnie lekarz przy wystawianiu recepty na leki musi samodzielnie określić ich refundację. Pod uwagę musi wziąć wiek pacjenta oraz rodzaj jego choroby, a następnie wybrać odpowiedni poziom dofinansowania przy zakupie leku. Oznacza to nie tylko dodatkową pracę administracyjną, ale również zwiększa ryzyko pomyłek. Właśnie dlatego środowisko lekarskie już od dłuższego czasu apelowało do Ministerstwa Zdrowia o rozwiązanie problemu z wypisywaniem recept z refundacja.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w reakcji na głosy lekarzy powołał zespół, którego zadaniem ma być stworzenie koncepcji systemu informatycznego umożliwiającego automatyczne wskazanie refundacji u każdego pacjenta. Zadaniem zespołu będzie również wyznaczenie leków, które mają wejść do tego systemu.

Zmiana korzystna dla lekarzy i pacjentów

Wypisana automatycznie pod kątem refundacji recepta ma być rozwiązaniem korzystnym zarówno dla lekarzy, jak i dla ich pacjentów.

Nowa funkcjonalność ma sprawić, że lekarze będą mieli więcej czasu dla pacjentów, ponieważ nie będą musieli samodzielnie wybierać refundacji leku. Z kolei pacjenci będą mogli uniknąć pomyłek związanych ze wpisaniem na receptę niewłaściwego poziomu refundacji.

Produkty powiązane

MoliCare Premium Mobile 10K...
Refundacja NFZ

MoliCare Premium Mobile 10K majtki chłonne wciągane

154,50 zł

Dostępność:

Wysyłka w 48h
Super Seni Plus...
Refundacja NFZ

Super Seni Plus pieluchomajtki dla dorosłych zapinane na rzepy

29,80 zł

Dostępność:

Wysyłka w 48h
TENA Pants Plus ProSkin...
Refundacja NFZ

TENA Pants Plus ProSkin majtki chłonne dla dorosłych

48,96 zł

Dostępność:

Wysyłka w 48h
Loading...