Fraud Blocker

Informacje dla lekarza

Nowy wzór zlecenia na wyroby medyczne od 1 lipca 2023 roku, co się zmieniło? - informacje dla lekarzy

W związku z opublikowaniem rozporządzenia wprowadzono nowe wzory zlecenia i zlecenia naprawy, oto zmiany.

Zmiany w receptach – system sam określi poziom refundacji leku

Jak wystawić zlecenie na wyroby medyczne dla osób ze szczególnymi uprawnieniami?

Wybrani pacjenci posiadający szczególne uprawnienia mogą otrzymać zlecenie na wyroby medyczne bez limitów czasowych i ilościowych.

Nagły zwrot w sprawie zleceń na wyroby medyczne. Druk nie będzie potrzebny? - informacje dla lekarzy

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że od 1 czerwca 2022 r. aby odebrać w sklepie medycznym pieluchomajtki lub inne refundowane wyroby medyczne, pacjent będzie musiał posiadać zlecenie w wersji drukowanej (pisaliśmy o tym w artykule: Od 1 czerwca 2022 wracają papierowe zlecenia na wyroby medyczne), jednak komunikat został usunięty. Dnia 31.05.2022 Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o zmianach w rozporządzeniu.

Realizacja zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne jednak dalej w wersji elektronicznej?

Narodowy Fundusz Zdrowia tydzień temu poinformował, że od 1 czerwca 2022r. wracają papierowe zlecenia na wyroby medyczne. Oznaczało to, że pacjenci, aby odebrać w sklepie medycznym refundowane wyroby medyczne, musieli posiadać zlecenia w wersji drukowanej.

Od 1 czerwca 2022 zlecenia na wyroby medyczne znów tylko w wersji papierowej – informacje dla lekarzy

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że od 1 czerwca 2022 r. aby odebrać w sklepie medycznym pieluchomajtki lub inne refundowane wyroby medyczne, pacjent będzie musiał posiadać zlecenie w wersji drukowanej, papierowej. Przypomnijmy, że w trakcie 2 letniej pandemii zapotrzebowania funkcjonowały w formie elektronicznej. Jesteś lekarzem? Przeczytaj o zmianach

Zasady udzielania świadczeń medycznych dla Ukraińców - poradnik dla lekarzy

O czym muszą wiedzieć świadczeniodawcy, którzy udzielają pomocy obywatelom Ukrainy zagwarantowanej w specustawie? Wątpliwości wyjaśnia Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zasady wystawiania zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne – poradnik dla lekarzy I pielęgniarek

Pacjent, udając się do lekarza po takie zlecenie, nie będzie już go potwierdzać w placówce NFZ jak miało to miejsce do tej pory. Lekarz wypisując zlecenie, wprowadza wszystkie potrzebne dane pacjenta do systemu, a ten automatycznie generuje “Unikalny numer identyfikacyjny” oraz “Kod kreskowy”, które po wydrukowaniu zlecenia widnieją na górze dokumentu.

Loading...