Fraud Blocker

Informacje dla lekarza

Jak wystawić zlecenie na wyroby medyczne dla osób ze szczególnymi uprawnieniami?

Wybrani pacjenci posiadający szczególne uprawnienia mogą otrzymać zlecenie na wyroby medyczne bez limitów czasowych i ilościowych.

Nagły zwrot w sprawie zleceń na wyroby medyczne. Druk nie będzie potrzebny? - informacje dla lekarzy

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że od 1 czerwca 2022 r. aby odebrać w sklepie medycznym pieluchomajtki lub inne refundowane wyroby medyczne, pacjent będzie musiał posiadać zlecenie w wersji drukowanej (pisaliśmy o tym w artykule: Od 1 czerwca 2022 wracają papierowe zlecenia na wyroby medyczne), jednak komunikat został usunięty. Dnia 31.05.2022 Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował o zmianach w rozporządzeniu.

Realizacja zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne jednak dalej w wersji elektronicznej?

Narodowy Fundusz Zdrowia tydzień temu poinformował, że od 1 czerwca 2022r. wracają papierowe zlecenia na wyroby medyczne. Oznaczało to, że pacjenci, aby odebrać w sklepie medycznym refundowane wyroby medyczne, musieli posiadać zlecenia w wersji drukowanej.

Od 1 czerwca 2022 zlecenia na wyroby medyczne znów tylko w wersji papierowej – informacje dla lekarzy

Narodowy Fundusz Zdrowia poinformował, że od 1 czerwca 2022 r. aby odebrać w sklepie medycznym pieluchomajtki lub inne refundowane wyroby medyczne, pacjent będzie musiał posiadać zlecenie w wersji drukowanej, papierowej. Przypomnijmy, że w trakcie 2 letniej pandemii zapotrzebowania funkcjonowały w formie elektronicznej. Jesteś lekarzem? Przeczytaj o zmianach

Zasady udzielania świadczeń medycznych dla Ukraińców - poradnik dla lekarzy

O czym muszą wiedzieć świadczeniodawcy, którzy udzielają pomocy obywatelom Ukrainy zagwarantowanej w specustawie? Wątpliwości wyjaśnia Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zasady wystawiania zleceń na zaopatrzenie w wyroby medyczne – poradnik dla lekarzy I pielęgniarek

Pacjent, udając się do lekarza po takie zlecenie, nie będzie już go potwierdzać w placówce NFZ jak miało to miejsce do tej pory. Lekarz wypisując zlecenie, wprowadza wszystkie potrzebne dane pacjenta do systemu, a ten automatycznie generuje “Unikalny numer identyfikacyjny” oraz “Kod kreskowy”, które po wydrukowaniu zlecenia widnieją na górze dokumentu.

Loading...